Skocz do zawartości

droga - wykup przez gminę


dudask

Recommended Posts

Witam forumowiczów

W gminie uzyskałem informację że MPZP uwzględnia poszerzenie drogi graniczącej z moją działką o 5m czyli w całości droga miałaby mieć 10 m szerokości. Prawdopodobnie te 5 m zostało przekazane gminie przez sąsiada który sprzedawał kilka działek.
Urzędnicy w gminie uświadomili mnie że faktycznie ta droga ma mieć 10 metrów , ale gmina nie ma pieniędzy na wykup gruntu ode mnie.
Czy w takiej sytuacji muszę się zgodzić na odstąpienie tych 5 metrów? Czy mogę zakwestionować sensowność tworzenia tak szerokiej drogi bocznej (jest to droga łącząca 2 drogi główne na osiedlu i z niej nie ma dojazdu do żadnej posesji) skoro droga główna ma zaledwie 8m w MPZP?
Dodam tylko że zamierzałem stawiać płot w tym roku i chciałem to zrobić opierając się na granicach działki które obecnie obowiązują. Gdybym nie udał się do gminy z czystej ciekawości to o niczym bym nie wiedział.
Niby tylko 5m ale byłby to pas długości 55 metrów co daje 275m2. Czy zamiast rekompensaty pieniężnej mogę otrzymać teren z drugiej strony mojej działki gdzie też wcześniej miała przebiegać droga ale z niej zrezygnowano?

I jeszcze jedno: jak byłem w gminie złożyłem wniosek o wydzielenie z mojej działki gruntu na cele drogi publicznej (gmina na swój koszt ma przez geodetę wytyczyć nowe słupki graniczne). Zrobiłem to trochę w pośpiechu więc nie wiem jakie są tego konsekwencje?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi


Link do komentarza
Cytat

na nic nie musisz się godzić. Jak nie mają kasy, to drogi nie poszerzą. Tyle tylko że ta część działki, będzie to martwa przestrzeń, bo ani w jedną ani w drugą. Ani Ty tam nic nie postawisz, ani oni nic nie zrobią póki nie wykupią za godziwą cenę.




ale czy w takiej sytuacji mogę postawić płot na obecnej granicy ? czy muszę mieć na niego jakąś zgodę? i jeżeli jest w planie taka droga to można w jakiś oficjalny sposób wnioskować o jej zwężenie żeby to nie była jednak "martwa strefa" ?
Link do komentarza
jako ze borykam się z dokładnie tym samym problemem, to z tego co się dowiadywałem w tej strefie nie możesz postawić ogrodzenia. W grę wchodzi jedynie obsadzenie roślinnością. Jednak nie jestem tego na 100% pewny, bo urzędnicy sami nie wiedzą i jeden mi mówi tak, a drugi inaczej (zabić to mało).
Link do komentarza
Cytat

I jeszcze jedno: jak byłem w gminie złożyłem wniosek o wydzielenie z mojej działki gruntu na cele drogi publicznej (gmina na swój koszt ma przez geodetę wytyczyć nowe słupki graniczne). Zrobiłem to trochę w pośpiechu więc nie wiem jakie są tego konsekwencje?



Czy ktoś w gminie Ci powiedział, że to jest na ich koszt???
Jeżeli na Twój wniosek to wchodzi w grę art. 98 ust 1 ustawy o gospodarce nieruchomościami??? Jeżeli tak to z art. 97 ust 1 wynika, że takiego podziału dokonuje się na wniosek i koszt osoby, która o to wnosi. Mogą Ci potrącić te koszty z kwoty ustalonego odszkodowania...

Jeżeli mam Ci coś doradzić - wycofaj ten wniosek- urządź sobie ogrodzenie, posadź krzaczki, kwiatki i rabatki. Będzie gmina chciała zrobić drogę? Niech podział zrobi to swój koszt - a do tego będzie musiała Ci zapłacić nie tylko za grunt, ale również za naniesienia i nasadzenia icon_smile.gif
Link do komentarza
Dzięki za odpowiedzi

Jutro jadę do gminy i wycofuję wniosek o podział , po co mi 2 działki skoro gmina i tak nie wykupi gruntu, złożę zgłoszenie dotyczące budowy płotu i zobaczymy co dalej.
Czy mogę wnioskować jako obywatel i bezpośrednio zainteresowany o naniesienie zmian w MPZP skoro nie widzę sensowności istnienia tej drogi (na dzień dzisiejszy jest to łąka szerokości 5 metrów którą nikt nie jeździ, nie prowadzi bezpośredni do żadnej posesji, graniczy z dwoma działkami po jednej stronie i z moją po drugiej stronie) ?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Krokwie poziome (kleszcze) i pionowe (słupy) są odsunięte od ścian około 40-50cm, więc stwierdziliśmy z kumplem, że to za daleko żeby mocować profile UD do ścian. Może źle się wyraziłem pisząc w powietrzu, bo pofile UD będą przykręcone do krokwi poziomych (kleszczy), ale tylko wschód-zachód, bo te dwie pozostałe płatwie są 30cm wyżej i tam nawet nie ma jak już nic zamocować. To oczywiście niezgodne ze sztuką, bo krokwie coś tam zawsze pracują razem z dachem, dlatego dajemy krzyżowy, OSB i dopiero GK, to samo na skosach. Btw na ścianach szczytowych będzie piana Pur, więc profil by nam zalali pianą jakby był przykręcony do tej ściany. Oczywiście pewności czy to pękać nie będzie 100% nie ma. GK na łączeniach z sufitem i ściankach kolankowych ze skosami będą łączone profielem elastycznym. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie...   TERMONIUM fundament:         Parking odpowiedniej grubości  zastąpić może termonium, ale w żaden sposób nie może być odwrotnie     
    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
    • Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Przecież każdy styropian przepuści wodę. Nie widziałeś nigdy tonącego styropianu? Długo zanurzony w wodzie nasiąknie jak gąbka. Może chodziło o styrodur fundamentowy XPS?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...