Skocz do zawartości

Łazienka i kibelek razem czy oddzielnie ?


Recommended Posts

Witam,

Większość projektów które wpadła mi w ręce posiada na górze (chodzi o projekty z poddaszem użytkowym) łazienkę jednocześnie z sedesem. Osobiście uważam takie rozwiązanie z niefunkcjonalne i bezsensowne. My staramy się wydzielić kibelek osobno.

Mimo że na dole będzie oddzielna łazienka nadal nie przekonuje mnie rozwiązanie połączenia tych dwóch pomieszczeń. Powiem nawet "a fujj"

Co Wy sądzicie na ten temat ?



Pozdrawiam
Link do komentarza
Gość qbek17
Ostatnie kilka lat mieszkałem w domu z takim rozwiązaniem (oddzielny kibelek i łazienka) i mam tego dosyć icon_wink.gif
Nie było to zbyt wygodne poza jednym wyjątkiem - jak ktoś korzystał z łazienki to druga osoba mogła korzystać z kibelka.
Link do komentarza
Cytat

Ostatnie kilka lat mieszkałem w domu z takim rozwiązaniem (oddzielny kibelek i łazienka) i mam tego dosyć icon_wink.gif
Nie było to zbyt wygodne poza jednym wyjątkiem - jak ktoś korzystał z łazienki to druga osoba mogła korzystać z kibelka.



A możesz podać co było w tym niewygodnego ? Nie bardzo rozumiem.

Łącznie wady to:
- zajęta łazienka i nie można skorzystać z kibelka
- i na odwrót jak ktoś pójdzie na posiedzenie do kibelka to z kąpieli nici
- zpach może powodować że i po takim posiedzeniu jakiś czas łazienka może być niewykorzystywalna icon_lol.gif
- rano wstajesz to pierwsze o czym marzysz to kibelek, a tu żona/córka postanowiła wziąć prysznic

Jakie są zalety ? Nie wiem
Link do komentarza
Jestem za tym, żeby łazienkę oddzielić od kibelka. W upatrzonym projekcie mam 2 łazienki- jedna jest połaczona z kibelkiem a druga oddzialnie- i to ma sens. Zdaję sobie jednak sprawę, że nie wszyscy mogą sobie na 2 łazienki i takie rozwiązanie pozwolić. Wtedy sugerowałabym rozdzielenie obu pomieszczeń. Tak jak napisał qbek17- kiedy ktoś korzysta z łazienki to druga osoba moze skorzystać z kibelka.
Link do komentarza
Hmm... w sumie w domu jeżeli jest kilka łazienek z w-c, to nie ma to aż takiego znaczenia...
Ja mammałżeńską łazienkę z wc na parterze przy sypialni, na parterze jest wc dla gości z małą umywaleczką, na poddaszu łazienka z wc (strefa dzieci) i w piwnicy wc z umywalką + wannna w pralni (jakby ktoś nie wiedział, to się przydaje do płukania firan i moczenia icon_smile.gif )
Link do komentarza
A ja na dole zrobilam mini lazienke z kibelkiem umywalna i przysznicem(dla gosci, ale puki nie skonczymy gornej to dla nas rowniez). Na gorze mam duza lazienke i planuje zrobic oddzielenie scianka taka h150cm kibelka od reszty. Wydzielimy w ten sobosob strefe w pomieszczeniu dalej calkowicie otwartym. Strefa kapielowa, srefa z wc i strefe powiedzmy poranna z umywalkami i duuuzym lustrem.
Link do komentarza
Cytat

Hmm... w sumie w domu jeżeli jest kilka łazienek z w-c, to nie ma to aż takiego znaczenia...
Ja mammałżeńską łazienkę z wc na parterze przy sypialni, na parterze jest wc dla gości z małą umywaleczką, na poddaszu łazienka z wc (strefa dzieci) i w piwnicy wc z umywalką + wannna w pralni (jakby ktoś nie wiedział, to się przydaje do płukania firan i moczenia icon_smile.gif )



Czym większa ilość łazienek tym zaczyna mieć to mniejsze znaczenie. Ale i tak jestem przeciwny łączeniu. Przy sypialni natomiast mała łazienka OK, ale kibelek - hmmm czy ja wiem ?
Link do komentarza
Przy sypialni łazienka i kibelek koniecznie! icon_cool.gif

jak tu już wcześniej napisano - podstawową zaletą oddzielenia tych pomieszczeń jest swoboda korzystania (zwłaszcza w mieszkaniach). W domach jednorodzinnych w większości projektów są dwie łazienki (w każdej kibelek) więc nie wiem czy tu akurat rozdzielenie całkowite jest potrzebne.
Przy projektach parterowych z jedną łazienką - oddzieliłabym. cool.gif
Link do komentarza
Ja się podpisuję pod postem ifry icon_smile.gif Jeśli jest jedna łazienka to kibelek stanowczo oddzielnie - mam tak teraz w mieszkaniu, jeśli są dwie łazienki (lub więcej) nie widzę takiej potrzeby. Według mnie przy większej ilości łazienek dodatkowe osobne wc to tylko strata miejsca, dodatkowe koszty przy wykańczaniu i dodatkowe sprzątanie.
Link do komentarza
ja bym wolała razem, ale jeśli tylko w kibelki będzie umywalka to czemu nie. Spotkałam się w wielu domach, zwłaszcza tych starszych i mieszkaniach z osobnym kibelkiem, gdzie trzeba się przemieścić z kibelka do łązienki, żeby umyć ręce.
A nie wyobrażam sobie łazienki bez umywalki, jak ma moja babcia.
Link do komentarza
Cytat

ja bym wolała razem, ale jeśli tylko w kibelki będzie umywalka to czemu nie. Spotkałam się w wielu domach, zwłaszcza tych starszych i mieszkaniach z osobnym kibelkiem, gdzie trzeba się przemieścić z kibelka do łązienki, żeby umyć ręce.
A nie wyobrażam sobie łazienki bez umywalki, jak ma moja babcia.



Ja oczywiście planuję kibelek z umywalką i umywalkę w łazience również (to dla mnie oczywiste). W kibelku malutka 40cm tylko aby ręce umyć, no a w łazience normalna.

Miałem (nie)przyjemność korzystać z kibelka bez umywalki - to nie jest wygodne, co więcej jednocześnie miałem okazję (jeśli można tak powiedzieć) korzystać z łazienki bez umywalki - to dopiero tragedia.

Link do komentarza
Cytat

Ja oczywiście planuję kibelek z umywalką i umywalkę w łazience również (to dla mnie oczywiste). W kibelku malutka 40cm tylko aby ręce umyć, no a w łazience normalna.

Miałem (nie)przyjemność korzystać z kibelka bez umywalki - to nie jest wygodne, co więcej jednocześnie miałem okazję (jeśli można tak powiedzieć) korzystać z łazienki bez umywalki - to dopiero tragedia.

w miesxkaniu ktore wynajmujemy jest łazienka z kibelkiem i bez umywalki - tragedia
Link do komentarza
Moze i w cale nie jest glupie takie wydzielenie ... icon_smile.gif

U nas w domu beda trzy lazienki (goscinna, dla dzieciakow i przy sypialni -dla rodzicow ) ,wiec poki co nie ma z tym problemu : w kazdej z nich mam kibelek , prysznic (albo wanne) i umywalke .
Na pewno bedzie wygodnie dla kazdego z domownikow - a nawet dla gosci... icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Moze i w cale nie jest glupie takie wydzielenie ... Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_smile.gif">

U nas w domu beda trzy lazienki (goscinna, dla dzieciakow i przy sypialni -dla rodzicow ) ,wiec poki co nie ma z tym problemu : w kazdej z nich mam kibelek , prysznic (albo wanne) i umywalke .
Na pewno bedzie wygodnie dla kazdego z domownikow - a nawet dla gosci... Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_wink.gif">



To zrezygnuj z jednego kibla  na rzecz bidetu . 
Link do komentarza
Cytat

tylko i wyłącznie osobno, najlepiej łazienka razem z wc i samo wc z umywalką
w mieszkaniu mam osobno, niestety w wc nie ma umywalki
jak jestem u mojej i teściu idzie na posiedzenie z krzyżówkami to i godzinę potrafi siedzieć, póki ich nie rozwiąże



Wdycha świeże powietrze.  
Link do komentarza
Cytat

po co ? Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_eek.gif"> Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_rolleyes.gif">
...mam eletryczny kibelek i nie potrzebuje zadnego bidetu ...



Większa higiena dla kobiet w domu bo do bidetu nie robi się kupki ,chociaż ?..........kto wie  . 
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
ja jestem za dwoma pełnymi węzłami sanitarnymi, jedna łazienka z kibelkiem umywalką i prysznicem, druga - wanna, kibelek i umywalka. Mam w tej chwili oddzielnie i nie pasuje mi takie rozwiązanie. Sama wanna bez wc - włażę do wanny na relaksik, przypominam sobie że jeszcze trzeba skorzystać i... problem, bo wycieranko, okrywanko i bieg przez pół mieszkania, mam posiedzenie (bo coś nie posłużyło żołądkowi) lub po prostu korzystam w pewne dni a po, potrzebuję się umyć, też muszę zasuwać do drugiego pomieszczenia. Rozwiązaniem może być bidet obok kibelka czy też bidetta, ale tylko w jedną stronę, można też w drugą stronę nasiurać do wanny icon_wink.gif ale to bardziej niehigieniczne niż te zapachy chyba,
ale przy wyborze osobno lub jedna pełna, i przy ilości osób powyżej dwóch, stawiam pomimo niedogodności na osobne ale możliwie blisko siebie.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Jeśli mieszkasz na dużej powierzchni i była możliwość zrobienia łazienki i osobnego wc to super a tym bardziej jeśli jest domek 2 piętrowy, to spokojnie na każdym z tych pięter powinna być łazienka i osobne wc, chociaż rzeczywiście gdy łazienek jest więcej jedna może być razem z wc szczególnie przy sypialni.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
u mnie w domu rodzinka 2+2 są dwie łazienki i umywalka w kotłowni. Za nic bym nie chciała trzeciej (!!) . Nie potrzebna a sprzatanie łazienek to najwięcej roboty. I nie zrobiłabym osobno. Dokładnie z tych względów o jakich pisała Kama. Osobne wc może sprawdzac się w bloku gdzie jest jedna łazienka (choć ja miałam w bloku razem). Urządzenie łazienki to spory koszt, sprzatanie to duży kłopot- weźcie to pod uwagę przy planowaniu łazienek i myśle że przy rodzinach 4-5 osobowych 2 wystarczą, naprawde. Jeśli macie miejsce bidet choć w jednej łazience to świetne rozwiązanie, zawsze dzieci "po kupce" sadzałam i myłam na bidecie bez rozbierania do zera i wsadzania do wanny, dla dorosłych też jest to bardzo dobra rzecz szczególnie dla pań icon_rolleyes.gif . MIałam zawsze bidet i nie wyobrażam sobie nie mieć.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...