Skocz do zawartości

projekt domu z piwnicą


Recommended Posts

Witam,
szukam i szukam projektu domu parterowego z poddaszem podpiwniczonego i nie ma nic ciekawego.
Czemu odeszła moda na piwnice? Przecież to super sprawa mieć taki magazyn pod sobą. 100% lepiej niż jakieś osobne pomieszczenie.
Czy jak mam projekt bez piwnicy to jest opcja zrobić tam piwnice choćby pod jednym pokojem.
Szukam projektu do 4 osobowej rodziny bez opcji powiększenia rodzinki.
Link do komentarza
Koszty piwnicy faktycznie małe nie są ale myślę, że mimo wszystko warto. My się zastanawialiśmy tylko chwilę (choć koszty nas przerażały). Przejrzeliśmy kilka projektów i bardzo szybko postanowiliśmy, że piwnica musi być. Za chwilę się przeprowadzamy i i jesteśmy bardzo zadowoleni z tej decyzji. W piwnicy mamy kotłownię, garaż dwustanowiskowy, pralnię i jedno pomieszczenie na "przydasie".

Jeśli podoba Ci się jakiś projekt, w którym nie ma piwnicy, w większości przypadków da się piwnicę dorobić icon_smile.gif

http://www.dom-jednorodzinny.pl/?p0=10&p1=14&o=967

DSC01446.jpg




powodzenia icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Koszty piwnicy faktycznie małe nie są ale myślę, że mimo wszystko warto. My się zastanawialiśmy tylko chwilę (choć koszty nas przerażały). Przejrzeliśmy kilka projektów i bardzo szybko postanowiliśmy, że piwnica musi być. Za chwilę się przeprowadzamy i i jesteśmy bardzo zadowoleni z tej decyzji. W piwnicy mamy kotłownię, garaż dwustanowiskowy, pralnię i jedno pomieszczenie na "przydasie".


Mamy podobnie icon_smile.gif
.. a w piwnicy jest pralnia, pomieszczenie techniczne ,spizarnia, klamociarnia i pokoj - albo dla goscia albo na bilarda ... icon_wink.gif

Jesli chodzi o ogrzewanie , to mam podlogowe - w piwnicy tez w dwoch pomieszczeniach.
Link do komentarza
Gość adiqq
ja mam w piwnicy prawie w całości ogrzewanie podłogowe, pomieszczenia to: prania/suszarnia, kuchnia polowa, pomieszczenie technicze(PC,Reku,OC) i zostaja jeszcze 2 pomieszczenia do wykorzystania...pewnie beda na klamoty icon_wink.gif
Link do komentarza
Piwnicę mam przewidziną jako tzw. strefę letnią i gospodarczą. Z gospodarczych pomieszczeń mam tam kotłownię, garaż, kuchnię letnią z pralnią, pomieszczenie na graty ogrodnicze.
A do tego salon letni z wyjściem na ogród i wc z umywalką.
W piwnicy będę miała grzejniki. Zimą chcę mieć tam niższą temperaturę, ewentualnie salon letni będzie służył jako pokój tzw. rekreacyjny.
Link do komentarza
Hmm...chyba wiem czemu tak niewiele jest projektów z podpiwniczeniem. Może po ostatnich, coraz częstszych powodziach ludzie tego unikają. Choć rozumiem praktyczną stronę medalu - jest gdzie wynieść wszystkie "brudne" pomieszczenia.
Dodam jeszcze, że koszt piwnicy to około 40% kosztów domu, czyli przy budowie za około 350 tys za piwnicę trzeba dodać 140 tys. Trochę, kurczę, dużo, nie? icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Trochę przesadzasz. I to trochę dużo.
Odlicz koszty ławy i fundamentów, które i tak musisz wykonać.
Piwnica moja (pod całym budynkiem mniej więcej kosztowała tak:
- ławy - 3 tys (ze stalą)
- papa- 400 zł
- pustak betonowy - 10 tys zł
- strop nad piwnicą - 7 tys. (ze stalą)
- chudy w piwnicy - 700 zł
- styro 10 cm - 1 tys zł
- wylewka w piwnicy - 1500 zł
- tynk - 2 tys.

farba i najtańsze płytki ok. 2000 zł.

elektryka - 200 zł

alarm - 300 zł (koszt czujek)


okna 3000 zł
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Witam,
szukam i szukam projektu domu parterowego z poddaszem podpiwniczonego i nie ma nic ciekawego.
Czemu odeszła moda na piwnice? Przecież to super sprawa mieć taki magazyn pod sobą. 100% lepiej niż jakieś osobne pomieszczenie.
Czy jak mam projekt bez piwnicy to jest opcja zrobić tam piwnice choćby pod jednym pokojem.
Szukam projektu do 4 osobowej rodziny bez opcji powiększenia rodzinki.




Witam!

Podsyłam parę projektów domów podpiwniczonych, które kiedyś znalazłam.

Projekt Amber 3

Projekt Maczek


Projekt Agawa 2


Mam nadzieję że pomogłam icon_wink.gif


Pozdrawiam Edytowano przez Angelika81 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Hmm...chyba wiem czemu tak niewiele jest projektów z podpiwniczeniem. Może po ostatnich, coraz częstszych powodziach ludzie tego unikają. Choć rozumiem praktyczną stronę medalu - jest gdzie wynieść wszystkie "brudne" pomieszczenia.
Dodam jeszcze, że koszt piwnicy to około 40% kosztów domu, czyli przy budowie za około 350 tys za piwnicę trzeba dodać 140 tys. Trochę, kurczę, dużo, nie? icon_rolleyes.gif



te 140tys to gruba przesada
ławy+piwnica+strop+izolacje - w arkuszu wychodzi mi niecałe 46tys
Do tego dochodzi:
okna-5 małych okien:1800(830x690)
tynki około 4,5tys za piwnice (1/3 całości tynków)
elektryka,woda,kanalizacja - liczac jako 1/3 całości - razem około 3,5tys
podłogówka w piwnicy: około 4tys.
wylewka w piwnicy:2,5tys.
kafelki IV gatunek 8,58/m2 - wyszło około 1200 na cała piwnicę.

czyli wychodzi mi 63500
co mi jeszcze dojdzie:gniazdka+właczniki - około 150zł
malowanie=koszt farby
parapety - 300-400zł
dodam że ławy i fundament i tak by był dla domu bez piwnicy
dodatkowo - jak na razie wydałem około 340tys, z czego to co poszło w piwnicę(75m2) to nieporównywalnie mniej niż napisałeś
Link do komentarza
Co do najtańszego ogrzewania to jest kwestia wieloaspektowa: ile masz czasu, jakie masz zdrowie, gdzie mieszkasz, ile masz miejsca, itd.

Moim zdaniem licząc dobre chęci, zamiłowanie do palenia, mieszkanie na wsi lub półwsi pod miastem, to najtańsze jest wciąż drewno i węgiel, i piec na wszystko plus kominko koza lub pieco kuchnia.

Kocioł Co dobry solidny, bez bajerów, dmuchaw, cudów, dobra siekiera, piła motorowa i drewutnia ...i człowiek się staje prawie niezależny od Państwowego monopolu ....

Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam,
szukam i szukam projektu domu parterowego z poddaszem podpiwniczonego i nie ma nic ciekawego.
Czemu odesz?a moda na piwnice? Przecie? to super sprawa mie? taki magazyn pod sob?. 100% lepiej ni? jakie? osobne pomieszczenie.
Czy jak mam projekt bez piwnicy to jest opcja zrobi? tam piwnice cho?by pod jednym pokojem.
Szukam projektu do 4 osobowej rodziny bez opcji powi?kszenia rodzinki.




Tutaj jest pe?no takich projektów:


http://www.mtmstyl.pl/lista/domy-podpiwniczone-id10/

Mi osobi?cie najbardziej podoba si? ten:

http://www.mtmstyl.pl/projekt-agawa_2/

Tez uwa?am ?e piwnica jest przydatna, bo w ko?cu gdzie? musi by? pralnia icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
odnosnie pralni w piwnicy czy macie w swoich budynkach zsypy na ubrania, z poddasza do piwnicy, tak sobie myśle że to by byla bardzo fajna rzecz, zrobić w jednym rogu lazienki otwor w stropie /najlepiej juz podczas projektu, ewentualnie budowy/ zabudować go plytą k/g i nie biegać z ubraniami po całym domu. Ma ktoś z was cos takiego u siebie?
pozdrawiam
Link do komentarza
zastanawialiśmy się nad tym, ale ostatecznie się nie zdecydowaliśmy..(nad pralnią jest łazienka a nad następna łazienka na poddaszu - więc byłby to taki duży zsyp). Jakoś tak bez konkretnego powodu, myśleliśmy nad tym, ale daliśmy sobie spokój icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Witam,
szukam i szukam projektu domu parterowego z poddaszem podpiwniczonego i nie ma nic ciekawego.
Czemu odeszła moda na piwnice? Przecież to super sprawa mieć taki magazyn pod sobą. 100% lepiej niż jakieś osobne pomieszczenie.
Czy jak mam projekt bez piwnicy to jest opcja zrobić tam piwnice choćby pod jednym pokojem.
Szukam projektu do 4 osobowej rodziny bez opcji powiększenia rodzinki.




Może coś takiego ?


Projekt Agawa
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Witam,
szukam i szukam projektu domu parterowego z poddaszem podpiwniczonego i nie ma nic ciekawego.
Czemu odeszła moda na piwnice? Przecież to super sprawa mieć taki magazyn pod sobą. 100% lepiej niż jakieś osobne pomieszczenie.
Czy jak mam projekt bez piwnicy to jest opcja zrobić tam piwnice choćby pod jednym pokojem.
Szukam projektu do 4 osobowej rodziny bez opcji powiększenia rodzinki.



Witam
Piwnicę pod domem zawsze można dorobić. Mam namyśli dorobić na projekcie, powinien to zrobić architekt adoptujący projekt. Ja też szukam projektu i też koniecznie z piwnicą. Przejrzeliśmy z rodzinką dużo projektów na necie i najbardziej spodobał nam się dom Maciejka 3 (poniżej)
http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/...maciejka-3.html
Ostatecznej decyzji jeszcze nie podjedliśmy ale to chyba jest to.
Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...