Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
bartekn

Legalett - elektrycznie nagrzewany

Recommended Posts

Jestem zainteresowany fundamentem grzewczym w swoim przyszłym domu. Takie rozwiązanie przyjęli moi rodzice w swoim domu - nagrzewnice elektryczne jednak strasznie hałasują - dyskwalifikuje to dla mnie takie rozwiązanie. Spotkałem jednak również osoby zadowolone. Czy macie jakieś doświadczenie w tym względzie? Czy ten hałas to tylko kwestia różnych rozwiązań?

Gość
Daj nie centralnie kable grzewcze w podłodze,plus termostaty w każdym pomieszczeniu, będzie ciszej taniej w montażu, przy większym komforcie i mniejszych rachunkach.

Gość
A może przykleić styropian od wewnątrz - bez folii. Przy właściwej wentylacji powinno się sprawdzić, a o ile taniej!

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• tu zobacz, że te drewniane stopnie nie są jednolitą dechą, tylko wewnątrz stopnia ukryta jest długa blacha przyspawana do konstrukcji nośnej... A belka nośna jest związana z konstrukcją nośną antresolki... Widać, że projektant domu mocno myślał nad tymi schodami...   A te są piękne, lekkie i eleganckie!   Ciekawe jak wygląda konstrukcja pod zabiegiem...
    • Może i masz rację, ale niech pisze i podaje szczegółowe warunki w których będzie wykonana ta instalacja. Bo bez tego to będziemy tylko zgadywać.   Tu na przykład widać jak pięknie zamocowano do stropu że wydaje się jakby wisiały w powietrzu
    • Hej wszystkim. Mam takie pytanie. Mocno zastanawiam się nad kupnem dachówki z Warszawy staroklasztornej Portugalki. Ma ją ktoś może na dachu? Jak wygląda jakościowo, jak wygląda po kilku latach na dachu? Na zdjęciach wygląda jak by goła cegła bez powłoki czy nie zarastai brudzic się po roku?  Ewentualnie może ktoś w Wlkp ma ją na dachu? Pozdrawiam 
    • Ziemie wybiera sie tam, gdzie trzeba, nie po obrysie. Inaczej trzeba by było nieptrzebnie masy ziemi wracać z powrotem i stabilizować ją - droga impreza. W artykule zaznaczono, że w zależności od spoistości podloża stosuje się folię lub szalunki i to jest OK. Znowu zależy od podłoża, stosowanie piasku stabilizuje grunt, ale jeśli jest stabilny, to piasek jest niepotrzebny. Rzeczywiście jeśli ława jest o wiele szersza niż mur fundamentowy (odsadzka) (a teraz stosuje się węższe ściany, niż dawniej) - to powinna być zazbrojona na szerokość, bo te boki przenoszą duże siły. Podzielam pogląd, że stare podręczniki dają zwykle dobrą wiedzę, ale jest pstęp, nowe technologie, materiały, więc i nowe materiały i Google są niezbędne. Myślę, że dali by radę  tylko po co ? Chyba zawsze są dobrzy i źli fachowcy - w każdym fachu. Przy tej okazji zawsze radzę co najmniej tak dokładnie szukać projektanta, czy wykonawcy większej roboty, jak np. dentysty, czy innego prywatnego lekarza  o NIE - zbrojenie fundamentów to stara szkoła, tylko za PRL-u brakowało stali zbrojeniowej, i to dramatycznie. Ledwo na stropy się coś wyżebrało. Taka była rzeczywistość z róznych względów. Więc robiło się beton z kamieniem. Zresztą na wielu gruntach zupełnie wystarczał - tak jak wcześniej wystarczały fundamenty z cegły czy kamienia - również pod  katedrami  i musiały wystarczać, chyba ze ktoś się dokopał do skały, bo cementu nie było, tylko wapno i jaja   A stosowano też pale, jak w pewnym tonącym w morzu włoskim mieście
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...