Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Ja użytkuję Junkersa ze świeczką (płomień kontrolny), który ma już chyba z 12 lat. Przysięgam - nie chce się zepsuć. Jedynie raz do roku wpada serwisant na przeczyszczenie i ostatnio, pierwszy raz wymienił jakiś czujnik. I to tyle. Możliwe, że Twój model wymaga innej nastawy. Na rynku jest bardzo duży wybór. Jakie tam jest minimalne ciśnienie wody, niezbędne do odpalenia podgrzewacza?
  • Pewne minimalne ciśnienie wody i tak jest niezbędne. Jakie , to już zależy od modelu.
  • Część ścian powyżej poziomu terenu ma kontakt już z zimnym powietrzem zewnętrznym, nie z nieco cieplejszym gruntem. Jednak temperatura panująca w piwnicy z założenia jest niższa niż w pomieszczeniach mieszkalnych, przez co straty ciepła nie zwiększają się aż tak bardzo. Ostatecznie grubość ocieplenia ścian piwnicy to kwestia decyzji na ile chcemy ograniczyć straty ciepła. Ważne też czy strop piwnicy jest ocieplony.
  • To zależy, ile miejsca mam jak sie zmieszczą dwie na dam 2x 18mm, jak jedna to bedę się starał dac min 22mm a najlepiej 25 mm.Chce uniknąć podwyższenie podłogi.   Pytanie Czy 2x 18mm nie jest sztywniejsza niz 1x 25 mm? Przy 2x18 moge zrobic przesyniecia np o jeden legar i w bok przesunięcie Jedna i druga warstwa bedzie miała szpare  dylatacyjna, aby mogła troche pracować   
  • Zacząłem fugować gres szkliwiony (pierwszy raz o robię  ). Fuga Atlas Artis w kolorze 018. Niestety minęła już ponad doba, a fuga jest bardzo jasna. Zresztą płytki wokół też były jasne. Myte to było samą wodą już kilka razy i kiedy fuga jest nawilżona to ma odpowiedni kolor, a kiedy wyschnie jest kilka odcieni jaśniejsza. Pierwsze mycie po za fugowaniu było zrobione po 20-23 minutach.   I teraz mam 2 możliwości czemu tak jest. Za długo zwlekałem z pierwszym myciem i/lub poszło za dużo wody przy pierwszym myciu gdyż używałem gąbki na pacy "Kubala" i wyciskałem na rolkach. Potem widziałem kilka komentarzy na różnych stronach, że ta Kubala daje za dużo wody i ma za duże pory.   Dla testów zrobiłem kolejny metr i teraz pierwsze mycie zrobiłem po ok. 10 minutach oraz zwykłą miękką gąbką do mycia ciała dobrze wyciśniętą. Jak na razie kolor fugi jest taki jaki powinien być.   Czy na tej jasnej fudze jest szansa, że kolor wróci? Lub czym można to wspomóc. Bo jak na razie to myślę, że zostanie mi tylko wydłubanie tej fugi i położenie od nowa (niby dużo nie ma bo ok. 1m2 ale płytki 15x89).
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...