Skocz do zawartości

Podłoga Na Strychu.


Recommended Posts

Chcę zrobić na strychu podłogę z OSB. Strych będzie używany do przechowywania pierdół, raczej niezbyt ciężkich jednostkowo. No i oczywiście będzie się po nim łazić, więc podłoga musi utrzymać jakieś 100kg ludzia z pudełkiem w ręku.

Pytanie pierwsze: jakiej grubości powinna być płyta OSB?
Pytanie drugie: do czego montować płyty? Wkrętami do jętek, czy mus jakiś stelaż jeszcze pod toto dać?
Link do komentarza
Typowa grubość poszycia podłogi na strychu z płyt OSB to 18 lub 22 mm zależnie od rozstawienia belek stropowych. W celu zwiększenia sztywności płyty warto mocować do poprzecznych łat gr 5 - 6 cm i w rozstawieniu ok. 60 cm, co pozwoli też na dopasowanie miejsc łączenia do wymiarów płyt bez konieczności ich przycinania.
Link do komentarza
Tomek!
Ja też mam taki "użytkowy" strych. Jak 5 lat temu przeliczyłam ile by mnie kosztowały płyty OSB - zwątpiłam i zakupiłam dechy. Fakt, roboty więcej, ale cenowo zdecydowanie lepiej.
Deski są przykręcone bezpośredni do jętek, dodatkowo pod nimi była jeszcze folia dawana, żeby jak się rozeschną - nie było kuku jak coś wpadnie do szczeliny.

PS. Nawet tak bardzo się nie rozeschły icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Ja wykorzystam dechy pobudowlane - pozostałości z dachu itp...



Ja tak samo jak u Ciril ... od groma dech pobudowlanych zostało - to wykorzystaliśmy .... i tak jak u Baru - nie rozeschły sie jakoś przerażająco. Z tym, że ja nie dawałam od góry folii , bo chciałam żeby wentylacja tej wełny była zachowana ....
Mocowane dechy były bezpośrednio do jętek ....
Link do komentarza
Gość adiqq
ja dałęm osb18 - dechy mam, ale sa w tak fatalnym stanie, ze nie odważyłem sie ich uzyc.(moja budowa to 2 z kolei dla tych desek, 5 stropow zaliczone, ogólnie się już zużyły, nie da sie ich oczyscic z betonu)
mocowanie do jętek
Link do komentarza
Cytat

Ja tak samo jak u Ciril ... od groma dech pobudowlanych zostało - to wykorzystaliśmy .... i tak jak u Baru - nie rozeschły sie jakoś przerażająco. Z tym, że ja nie dawałam od góry folii , bo chciałam żeby wentylacja tej wełny była zachowana ....
Mocowane dechy były bezpośrednio do jętek ....


Smoczyca!
Ale to nie była taka normalna folia, jeno paroprzepuszczalna. Już nie ta "wysoko" ino taka normalniejsza (czyt. tańsza icon_smile.gif)
Link do komentarza
U mnie desek po budowie to zostało 4 szt. Te po szalowania stropu robią obecnie za sufit na przedmiotowym strychu.

Cytat

Tomek!
Ja też mam taki "użytkowy" strych. Jak 5 lat temu przeliczyłam ile by mnie kosztowały płyty OSB - zwątpiłam i zakupiłam dechy. Fakt, roboty więcej, ale cenowo zdecydowanie lepiej.
Deski są przykręcone bezpośredni do jętek, dodatkowo pod nimi była jeszcze folia dawana, żeby jak się rozeschną - nie było kuku jak coś wpadnie do szczeliny.

PS. Nawet tak bardzo się nie rozeschły icon_smile.gif


Te dechy, to szlifowaliście cokolwiek czy kładliście takie ot, tartaczne?
Link do komentarza
Cytat

Te dechy, to szlifowaliście cokolwiek czy kładliście takie ot, tartaczne?


U mnie coś tam przejechane były, ale bez przesadyzmu... Jak se nie zapomnę to wylezę dzisiaj po pracy na strych i fotkę Ci strzelę. Jeno daj maila, na który mam Ci ją wysłać.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...