Skocz do zawartości

Wykończenie Domu


Recommended Posts

Witam,

Wymienię po kolei co nam jeszcze zostało icon_biggrin.gif

- Elewacja budynku - planowana jest z cegły klinkierowej
- Wykończenie ścian i sufitów
- Posadzki
- No i ewentualnie pokrycie dachu bo ten, który jest w tej chwili przydałoby się wymienic już na nowy icon_biggrin.gif
- Kotłownia

W tym wszystkim oczywiście pokrycia ścian, podłóg (podłogi będą w większości z drewna, poza 2 łazienkami, jedną miniaturową, drugą sporą oraz kuchnią, w których rzecz jasna będą kafelki), okna, drzwi.

Na dole mamy już wszystkie ściany otynkowane oraz wszystkie wylewki zrobione.

Chcielibyśmy się jeszcze później jakoś porządnie umeblowac icon_wink.gif

Zmieścimy się w kwocie 150 tysięcy? icon_wink.gif Dodam też iż mamy możliwości, żeby załatwic sobie materiały potrzebne do budowy po trochę niższych cenach icon_smile.gif

Z góry dzięki za opinie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udzielenie odpowiedzi "tak" albo "nie" byłoby w tej sytuacji równoznaczne z wróżeniem z fusów .....
wszystko zależy .....
- możesz wziąć kafelki za 25zł za metr , a możesz kupić za 130zł za metr
- pokrycie dachu - gont , blachodachówka lub dachówka .... rozbieżność cenowa dość spora
- kotłownia .... piec za 1000 lub na ekogroch za 8.000 , lub na gaz .... nie wiem ile ....
- itd.....itp......
chyba nikt Ci nie powie..... ile wydasz ..... czy się zmieścisz .....
nie wiadomo z jakiej półki materiałów chcesz użyć .....
nie wiadomo jaki metraż domu ..... mniej materiału zużyjesz na dom o pow. 100m , a więcej na dom o pow. 200m.....
Link do komentarza
Dobra, a więc tak... może zadam takie pytanie.

Ze stanu surowego otwartego do stanu pod klucz

- powierzchnia około 150m2
- dach dwuspadowy
- poddasze użytkowe

ile brac kredytu na wykonczenie?

dzisiaj moze wieczorem napisze dokladniej jak to wszystko wygląda. wiadomo, lepiej dobrze wszystko oszacowac niz pozniej miec problemy. Edytowano przez damiano874 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Wymienię po kolei co nam jeszcze zostało icon_biggrin.gif

- Elewacja budynku - planowana jest z cegły klinkierowej
- Wykończenie ścian i sufitów
- Posadzki
- No i ewentualnie pokrycie dachu bo ten, który jest w tej chwili przydałoby się wymienic już na nowy icon_biggrin.gif
- Kotłownia

W tym wszystkim oczywiście pokrycia ścian, podłóg (podłogi będą w większości z drewna, poza 2 łazienkami, jedną miniaturową, drugą sporą oraz kuchnią, w których rzecz jasna będą kafelki), okna, drzwi.

Na dole mamy już wszystkie ściany otynkowane oraz wszystkie wylewki zrobione.

Chcielibyśmy się jeszcze później jakoś porządnie umeblowac icon_wink.gif

Zmieścimy się w kwocie 150 tysięcy? icon_wink.gif Dodam też iż mamy możliwości, żeby załatwic sobie materiały potrzebne do budowy po trochę niższych cenach icon_smile.gif

Z góry dzięki za opinie icon_wink.gif




TEŻ CHCIAŁABYM TO WIEDZIEĆ: Mój dom 120 m2 p.uż. plus garaż, dach już zrobiony a do zrobienia:
1) stolarka okienna i drzwiowa,
2) ocieplenie styropianem 12 cm i elewacja zewnętrzna,
3) instalacje wszystkie (piec na ekogroszek),
4) tynki,
5) podłogi,
6) malowanie ścian wewnętrznych,
7) płytki w łazienkach, kuchni i na tarasie i na schodach zewnętrznych,
icon_cool.gif wykończenie schodów wewnętrznych drewnem
9) drzwi wewnętrzne - 8 sztuk,
Wszystko bez szaleństw, ale robocizna zlecona - jak myślicie ile na to trzeba pieniędzy?





Link do komentarza
Wszystko zalezy od tego jakich materialow sie uzyje i ile wezma pracownicy. Ja zajmuje sie ciesielka lecz gdy mam przestuj siedze na budowie i namieszam chlopaka gladzi tynku itp. czyli jestem pomocnikiem jak nie mam co robic z drewnem i powiem Wam ze ceny sa bardzo rozne wszystko zalezy od m2 i materialow. Ostatnio w domu obok sasiad robil remont i za pokoj z kuchnia materialy+robocizna wynioslo go 75tys zl ale bylo szalenstwo heh
Link do komentarza
1) stolarka okienna i drzwiowa, - ok 10 tys
2) ocieplenie styropianem 12 cm i elewacja zewnętrzna, - ok 10 tys
3) instalacje wszystkie (piec na ekogroszek), - z 50 tys
4) tynki,- 10?
5) podłogi,-
6) malowanie ścian wewnętrznych,-5?
7) płytki w łazienkach, kuchni i na tarasie i na schodach zewnętrznych,-
icon_cool.gif wykończenie schodów wewnętrznych drewnem-10tys
9) drzwi wewnętrzne - 8 sztuk, 3 tys - 5tys
Wszystko bez szaleństw, ale robocizna zlecona - jak myślicie ile na to trzeba pieniędzy?

120 m2 - 120 tys.... my będziemy mieli 170 m2 użytkowej i szacujemy ok 200...
Link do komentarza
Cytat

zawsze się więcej płaci, jeszcze się nie spotkałem z tym by plan podstawowy pokrył wszystkie koszty



Oczywiście masz rację. ALe można sobie założyć jakiś plan minimum - żeby można było się wprowadzić. A czy wszędzie będą glazury... to juz inna bajka. Można mieszkać i powoli wykańczac. Grunt to łazienka, kuchnia i kawałek łóżka....
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...