Skocz do zawartości

Strop żelbetowy czy FERT


Recommended Posts

Różnice między tymi stropami związane są przede wszystkim z inną technologią wykonania. Strop monolityczny warto robić gdy dysponuje się deskowaniami wielokrotnego użycia i stosunkowo tanimi pracownikami. Budowanie deskowań tradycyjnych z reguły się nie opłaca a jednocześnie bardzo często dochodzi do odkształcenia powierzchni stropu na skutek nieprzewidzianych ugięć. Zaletą stropu monolitycznego jest jego mniejsza wysokość oszczędza się więc ok. 10 - 15 cm na wysokości ścian nośnych. Nie ma też zjawiska pękania tynku wzdłuż żeber. Natomiast stropy gęstożebrowe dużo łatwiej wykonać, jak i umieścić w ich różne przekroju instalacje.
Link do komentarza
Bardziej mi chodzi o walory użytkowe -

A tak najbardziej to o wpływ materiału na warunki w pomieszsczeniach

Podobno ceramika (Fert od spodu byłby całkowicie ceramiczny - beleczki też ceramiczne) jest bardziej przyjazna - czy to prawda i czy różnice są duże, tym bardziej, że od góry oba są jednakowe - betonowe

Co do walorów nośności i ugięć - to nie mam tu wątpliwości.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Spotkałem się ze stropem gęstożebrowym, gdzie zamiast pustaków użyto bloczków z betonu komórkowego. Na tym stropie ułożone jest ogrzewanie podłogowe i dobre własności izolacyjne betonu komórkowego przemawiały za takim nietypowym rozwiązaniem. Konstrukcja sprawdza się, użytkownik chwali takie rozwiązanie
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...