Skocz do zawartości

Smocza Chatka:)


Recommended Posts

Zima, zimą, niby przestój, a jednak coś się działo - stan surowy możemy uznać za zamknięty - oknami, drzwiami i nawet bramami...
Ale po kolei....
Mamy już wszystkie ściany /prawie/ i podłogę w piwnicy. Pojawiły sie też drzwi do kuchni letniej...

DSC01446.jpg



A kilka dni temu - wstawiliśmy okna i dwie bramy /razem z napędami - prawie działają...

DSC01446.jpg



Nasza budowa w końcu zaczyna przypominać dom...
A to widok z salonu

DSC01446.jpg



i sypialni

DSC01446.jpg



Od poniedziałku ruszamy z elektryką... I mają wstawić rolety zewnętrzne
W weekend - kolejne negocjacje - tym razem z ekipą /a w zasadzie dwiema/ tynkarzy...

Link do komentarza
Od poniedziałku walczymy z elektryką... Gwoli ścisłości - elektryk walczy, mąż trochę pomaga, a ja od czau do czasu się przyglądam ale z tej plątaniny kabli i tak nic nie rozumiem... Mam nadzieję, że jakoś będzie działało... Póki co - namiastka skrzynki:)

DSC01446.jpg



Pojawiły sie tez elementy użytkowo - dekoracyjne. Kowal przez zimę pracował nad naszymi barioerami i kratami do okien w garażu.
Barierka na balkonie w sypialni:

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Krata w oknach od garażu

DSC01446.jpg




I barierki przy schodach do piwnicy

DSC01446.jpg



Mamy też już rolety... tylko zapomniałam "obcykać"... Wrzucę następnym razem...
Link do komentarza
Rewelacyjne tempo masz kateee. Na jesieni parapetówa?

Też mam dom z piwnicą, ale my się bujamy juz 4 rok z budową.

Możesz mi powiedzieć jaką papę masz na dachu?
Też chciałabym opapować, ale albo znajduję papy termozgrzewalne, albo podkładowe /nie mam pewności czy można je zostawić na dłużej/ albo nie umiem szukać. Planuję papę mocować tak jak Ty, stąd moje pytanie.
Link do komentarza
Cytat

Rewelacyjne tempo masz kateee. Na jesieni parapetówa?

Też mam dom z piwnicą, ale my się bujamy juz 4 rok z budową.

Możesz mi powiedzieć jaką papę masz na dachu?
Też chciałabym opapować, ale albo znajduję papy termozgrzewalne, albo podkładowe /nie mam pewności czy można je zostawić na dłużej/ albo nie umiem szukać. Planuję papę mocować tak jak Ty, stąd moje pytanie.


parapetówka... hmm... rozmarzyłam się...
papę mam jakąś z posypką - na fakturze jest "papa w/k technicol w400/1200" dodatkowo dach jest wykończony membraną - to już tak przyszłościowo...

Elektryka rozprowadzona, mąż z fachowcem walczy z wod-kan. Foto soon...
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Ale mi wstyd!!! icon_redface.gif Uwierzcie, ten przestój w dzienniku nie jest spowodowany lenistwem... Wręcz przeciwnie - praca wre... i stąd brak czasu:) Mamy już instalacje, tynki, posadzki, na dachu siedzą dekarze, a dziś do łaczienki wkroczyli glazurnicy... Zdjęcia są, a jakże... ale w aparacie:) Na stronie- mam nadzieję wkrótce. Słowo zucha!
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Doszedłem dopiero do stropu nad piwnicą i mam wątpliwości, co do ścian piwnicy. A może po prostu mieliście odważnego architekta - przy takiej wysokości ściany całkowicie zagłębionej w ziemi 25 cm grubości to może być mało jak na parcie gruntu... Jeszcze ściany wewnętrzne by przeszły, ale zewnętrzne??? Zerknąłem na rzut piwnicy i głowę bym dał, że jednak powinno być 39 cm (czyli grubość ściany na długość bloczka). W każdym razie życzę aby w tym przypadku nie było jednak problemów! Projekt bardzo mi się podoba! Pozdrawiam Edytowano przez Irbis Strzecharstwo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Cytat

a zobaczysz jak już będzie dachem przykryte i oknami zamknięte ... to będzie już "w domu" .... icon_biggrin.gif
ale tylko sie tak wydaje że potem to już z górki ... potem to się dopiero zacznie - wykańczanie domku i siebie ... psychicznie , finansowo i fizycznie ... icon_lol.gif
no ale nie straszę .... własny dom jest wart tej całej traumy ... a awersja budowlana szybko mija ...
po wprowadzeniu zauważasz niedoróbki , po miesiącu przestają Ci przeszkadzać i spokojnie z nimi żyjesz .... dopiero po roku nabierasz jakotakiej chęci na drobiazgi typu montaż progów tudzież zakup firan lub prace w błotku które będzie kiedyś ogrodem .... po dwóch latach przychodzi chęć na większe prace , np. odpicowanie garażu ... a po 5 latach możesz spokojnie budować drugi dom bo zapominasz już przez co przechodziłaś budując pierwszy ... icon_lol.gif



hehehe to zupełnie tak jak z dzieckiem - mam dokładnie 5 lat róznicy hehe
Link do komentarza
Cytat

Ale mi wstyd!!! icon_redface.gif Uwierzcie, ten przestój w dzienniku nie jest spowodowany lenistwem... Wręcz przeciwnie - praca wre... i stąd brak czasu:) Mamy już instalacje, tynki, posadzki, na dachu siedzą dekarze, a dziś do łaczienki wkroczyli glazurnicy... Zdjęcia są, a jakże... ale w aparacie:) Na stronie- mam nadzieję wkrótce. Słowo zucha!




oj kepski z ciebie zuch icon_razz.gif
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Hmmm... No tak... Kiepski ze mnie zuch... icon_redface.gif

Trochę czasu minęło. Szczerze - już nie pamiętam, na czym skończyłam. Prawie dwa lata minęły. Tłumaczyć się nie będę, obiecywać - też nie.
Uzupełnianie dziennika chyba nie ma większego sensu, chyba że w wolnej chwili /ho ho, co to takiego..../.
W każdym bądź razie - mieszkamy na swoim od września... 2011. Druga zima za nami, końca nie widać ale to już raczej wykańczanie niż budowanie. Z poważniejszych rzeczy "zewnętrznych" została nam elewacja - właśnie jutro szykujemy się do rozmowy z wykonawcą. W środku - piwnica zatynkowana, parter jako - tako ogarnięty, piętro tyż /do zrobienia - jedna łazienka/....
Cudnie się mieszka...
Link do komentarza
Zdjęcia będą, będą... Jak tylko znajdę chwilę żeby je powrzucać.
Zdecydowaliśmy się na elewację - tynk mineralny barwiony Kreislera /baranek 2 mm/ i na to farba egalizacyjna. Wstępnie - za całość /materiał i robocizna/ - ok. 7000 zł - elewacja ma ok. 200 m2. Do tego płytka klinkierowa kalahari ton /taką mamy na kominie/.
Link do komentarza
Wzięłam się za przeglądanie zdjęć - którymi mogłabym Was uraczyć... Niestety... zaniedbałąm nie tylko forum, ale również dokumentację fotograficzną. COś tam jednak wygrzebać się udało. Dlatego dzisiejszy odcinek zatytułuję:
GARŚĆ WSPOMNIEŃ

Wiosną 2011 prace ruszyły "z kopyta". Nic dziwnego - w końcu mieliśmy najlepszą pod słońcem brygadę budowlaną. Na parterze /za wyjątkiem "pokoju biurowego"/i w łazience na górze położyliśmy ogrzewanie podłogowe /rewelacyjnie nam się sprawdza, nawet przy 20-21 stopniach ciepła w powietrzu jest komfortowo/

DSC01446.jpg


Oto moja "Brygada" icon_smile.gif
Co do wykończenia - w zasadzie "przyłożyliśmy się" tylko do jednej ściany - pozostałe /ze względu na fundusze, czas i brak pomysłów po prostu pomalowaliśmy/. W salonie "kącik telewizyjny" obłośyliśmy płytką - imitacja kamienia. Naprawdę udana, wyszukana w necie, nawet doświadczony "kamieniarz" dał się nabrać pytając, gdzie kupiliśmy taki fajny piaskowiec...
przed

DSC01446.jpg


i po...

DSC01446.jpg



Ogarnięcie "otoczenia" też zajęło trochę czasu... Nasza "działeczka" na ponad 6000 m2. Ogrodziliśmy siatką, od strony pól zasadziliśmy parę setek świerków, od drogi - tujami /też prawie 100// A a reszcie ma być trawnik. Efekt póki co mizerny - kiepściuchna ziemia, piach, żwir i kamienie /ile się dało - wybraliśmy/. Póki co czekamy na tegoroczny trawnik, na "placach" urządzimy skalniaki icon_smile.gif
A po wysianiu trawy wygląało to tak:

DSC01446.jpg



i parę tygodni później

DSC01446.jpg



Sadzimy tuje:

DSC01446.jpg



Dach - dachówka ceramiczna Ruppceramica.

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg



A tak się prezentuje wejście

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg



A na zakończenie - Miszczu w swoim apartamencie... prawie 40m2.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez katee (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Trzeba było od razu napisać, że to pod dachem... 
    • Krokwie poziome (kleszcze) i pionowe (słupy) są odsunięte od ścian około 40-50cm, więc stwierdziliśmy z kumplem, że to za daleko żeby mocować profile UD do ścian. Może źle się wyraziłem pisząc w powietrzu, bo pofile UD będą przykręcone do krokwi poziomych (kleszczy), ale tylko wschód-zachód, bo te dwie pozostałe płatwie są 30cm wyżej i tam nawet nie ma jak już nic zamocować. To oczywiście niezgodne ze sztuką, bo krokwie coś tam zawsze pracują razem z dachem, dlatego dajemy krzyżowy, OSB i dopiero GK, to samo na skosach. Btw na ścianach szczytowych będzie piana Pur, więc profil by nam zalali pianą jakby był przykręcony do tej ściany. Oczywiście pewności czy to pękać nie będzie 100% nie ma. GK na łączeniach z sufitem i ściankach kolankowych ze skosami będą łączone profielem elastycznym. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie...   TERMONIUM fundament:         Parking odpowiedniej grubości  zastąpić może termonium, ale w żaden sposób nie może być odwrotnie     
    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...