Skocz do zawartości

Stan "zero" budowany zimą


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
Nie ma większych problemów - ławy i ściany fundamentowe z betonu B20 z dodatkiem zimowym do - 10 st. Płaciłem za to 190 zł/m3 z dostawą na budowę.
Przerwa między zalewaniem ław i ścian fundamentowych wynosiła 10 dni. Były mrozy do - 6 st. C. Nic złego się nie stało. Zasypywanie piaskiem odbyło się przy temperaturach dodatnich ok. +4 st. celsjusza i wylanie posadzki też przy takich temperaturach. Ponieważ temperatury dodatnie utrzymywały się dalej zdecydowałem się na wznoszenie ścian zewnętrznych z bloczków betonu komórkowego na klej - do wody używanej do przygotowania kleju dodawany był denaturat w ilości 0,5 l na wiaderko wody.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
zaprawa to zaprawa - a tanidonek chciał klej
aczkolwiek nie wiem czy zimą to dobre rozwiązanie

tak naprawdę jak nie mamy noża na gardle to roboty murarskie nie powinny być prowadzone w zimie- wszystkie te zabiegi "oszukiwania" zaprawy nie do konca sa dobre

jeżeli już musimy to najlepiej nie używać workowanej zaprawy tylko zamówić odpowiednią w dobrej betoniarni
Link do komentarza
Mrozy były za duże na jakiekolwiek roboty.
Przeczekałem zimą - robota rusza dopiero teraz.

[ Dodano: 03.04.2006, 5:23 ]
Na murowanie to bym się napewno nie zdecydował. Rozważałem jedynie możliwość wylania ław, Ale mróz był za duży i ziemia zamarzła - więc nie rozkopywałem jej - bo mogłaby zamarznąć pod fundamentami, a to nie byłoby zbyt dobra.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Piszesz, że masz już fundamenty w 10'2005 i piszesz, że nie zdecydowałeś się rozkopywać ziemi bo mogła by zamarznąć (to w kwietniu 2006), a w grudniu, że masz zamiar rozpocząć zimą. Możesz to wyjaśnić - czy naprawdę cokolwiek budujesz?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...