Skocz do zawartości

Thermomur - wytrzymałość ścian


Recommended Posts

Witam.
Budujemy dom w systemie Thermomur (projekt Szafir) systemem gospodarczym. W projekcie mamy strop typu JS jednak wydaje nam się, że szybciej i dużo łatwiej w tym przypadku będzie zastosowanie stropu typu filigran. Problem polega na tym, ze ściana ma tylko 15 cm betonu. Sam strop jest dużo cięższy od JSa, a do tego dochodzi ciężki dach z dachówki. Z tego co czytałem to żelbet jest jednym z bardziej wytrzymałych materiałów, ale czy pomimo to da rade utrzymać taki ciężar? Do tego należy uwzględnić, że część betonu wykonywaliśmy sami z betoniarki, a że to nasza pierwsza budowa to racze nie jest to beton jakości dorównującej tym z betoniarni. icon_wink.gif
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że ostateczna decyzja należy do projektanta, ale z doświadczenia wiem, że oni zbytni się nie martwią i zawsze wciskają kit byle sprzedać swoje rozwiązanie.

Przy okazji może ktoś poleci firmę, która by opracowała projekt i wykonała taki strop z okolic Wrocławia lub Wałbrzycha?
Link do komentarza
Cytat

... Z tego co czytałem to żelbet jest jednym z bardziej wytrzymałych materiałów, ale czy pomimo to da rade utrzymać taki ciężar? ...


zgadza się zelbet jest wytrzymały i właśnie dlatego / a nie pomimo to/ powinien dac rade utrzymac ciężar stropu /nawet cięzszego/

ale decyzję podejmuje projektant a dywagacje forumowe o niczym nie przesądzają
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...