Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
sailor-ro

Co sadzicie o systemie Thermomur(pustaki styropianowe)?

Recommended Posts

Chodzi mi o stosunek cenowy w porównaniu do technologii tradycyjnych,eksploatacje budynku(slyszalem ze dom ten musi byc dobrze wentylowany,bo styropian jest nieprzepuszczalny),czy budynek wykonany w systemie 5cm styropian+15 beton+5cm styropian,bedzie energooszczedny( producent podaje 75 kwh/m/rok).Moze ktos z Forumowiczów ma taki dom i podzieli sie opinią o powyzszym.dla mnie istotny jest fakt ze budowa scian z tego materialu nie jest skomplikowana i mozna zrobic duzo wlasnym sumptem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
75 kWh/m2 to niezbyt energooszczędnie.
Polecam beton komórkowy 24 cm + styropian 20 cm.
Taka konstrukcja zapewnia wybudowanie domu tzw, 3-litrowego, tzn. zużywającego 3 litry oleju opałowego lub 3 m3 gazu na m2 na rok. Nie możemy zapomnieć o odpowiedniej izolacji podłogi i stropu!
Cenowo wychodzi taniej iż z pustaków styropianowych.
Dom musi być szczelny, więc w obu przypadkach wymagana jest wentylacja mechaniczna, najlepiej z rekuperatorem i gruntowym wymiennikiem ciepła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Na zakończonych właśnie targach BUDMA w Poznaniu firma z Niemiec prezentowała podobny system o nazwie isorast. Zrobił na mnie duż wrażenie, jest zdecydowanie lepiej dopracowany niż Thermomur.
Z systemem isorast można zapoznać się na stronie:

www.isorast.de

Mają przedstawiciela we Wrocławiu: info@akrol.pl, tel. 0-601 76 41 36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim skromnym zdaniem system jak to już któryś z uczestników forum zauważył ma bardzo łatwą konstrukcję umożliwiającą samodzielny montaż.
Na własnym przykładzie wiem że ściany buduje się jak z klocków
Tempo wznoszenia ograniczone jest wyłącznie możliwościami zalewania betonem.
Ułożenie nadproży i stropu z uwagi na możliwość zastosowania gotowej kształtki jest dziecinnie proste i umożliwiające własnoręczne ułożenie
Odnośnie wentylacji to prawda jest, ze styropian ma gorsze właściwości przepuszczania pary wodnej niż ceramika czy wełna mineralna, ale przy spranie działającej wentylacji grawitacyjnej zlokalizowanej zgodnie z przepisami nie przyczynia się do powstawania zaduchu czy pleśni
Budynek nie wymaga dodatkowego ocieplania - wystarczy pokrycie go tynkiem cienkowarstwowym na siatceNa pewno wyroby firmy isorast są lepsze od systemy Thermomur.
Miałem możliwość przyglądnięcia się pracy w obu systemach.
System isorast jest stosowany w Niemczech od kilkunastu lat i ciągle udoskonalany i dopracowywany do perfekcji .
Elementy są tak zaprojektowane i wykonane, że układa się je na pióro i wpust jak klocki LEGO.
Nie ma mowy o żadnych luzach czy przerwach
System thermomur jest w wiele młodszy i był wzorowany między innymi na tym systemie.
Zaletą rodzinnego systemu jest cena
I tu mamy odpowiedź – jakość do ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
SYSTEM ISORAST NIE WYMAGA ZBROJENIA PIONOWEGO I DODATKOWO W TYM SYSTEMIE ZALEWA SIĘ BETONEM ŚCIANY O WYSOKOŚCI CAŁEJ KONDYGNACJI (W THERMOMURZE NALEŻY ZALEWAĆ WARSTWAMI PO PIĘĆ ELEMENTÓW W PIONIE I PRZERYWAĆ PRACE NA ZWIĄZANIE BETONU). POZA TYM LEPIEJ DOPRACOWANE SĄ ROZWIĄZANIA WIEŃCÓW, OSADZANIA OKIEN ITP (ELIMINACJA MOSTOW CIEPLNYCH DO ZERA), LEPSZE SĄ TEŻ WŁASNOŚCI CIEPLNE (MNIEJSZY WSPÓŁCZYNNIK PRZENIKANIA CIEPŁA)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja mam kila pytań co do Thermodomu:

1. jak macie rozwiązaną instalację wewnętrzną - woda, prąd (jak zamocowaliście puszki, gniazdka), wentylacja (reku z odzyskiem)
2. jak się sprawują elementy dachowe wykonane w tej technologii?
3. Czy warto budować w tej technologii grubsze mury? Np. 400 (jak podaje Thermodom 0,125 W/(m2K) dla ściany o grubości 40 cm) A może zbudować z podstawowych 250 i na to może jeszcze przykleić na zewnątrz warstwę 15 cm styropianu? A może 300 mm wystarczy? A może tylko np. od strony północnej dokleić dodatkową warstwę styropiany tak by uzyskać lepsze parametry?
4. Jak przy takiej grubej zewnętrznej warstwie styropianu zamontować rolety lub okiennice lub np. drewnianych elementów ozdobnych?
5. Jakie macie stropy?
6. Jakie proponujecie stawiać ścianki działowe? Choć tu pewnie zależy od upodobać. Zasanawiam się czy nie warto zastosować jakiś bloczków z uwagi na to, że ściany zew. nie mają zbytniej akumulacyjności cieplnej więc ścianki działowe by zatrzymywały ciepło. Co Wy na to?
7. Jak widzę ściany wew. albo robicie na zaprawę (siatka + zaprawa) lub przyklejane bezpośrenio płyty GK. Czy jeszcze jakieś inne rozwiązania proponujecie?
8. Jak zmontować centarny odkurzacz? w posadzce?

Z góry dziekuję za odpowiedzi i pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witam
Zgodnie z prośbą administratora forum Budujemy Dom postaramy sie wyjaśnić lub odpowiedzieć Państwu na nurtujące pytania. Nie będziemy tutaj namawiać ani zachwalać systemu ( chciaż część z was pewnie tak podejdzie do naszych postów). Będziemy raczej starać się rozwiać Państwa wątpliwości dotyczące systemu thermomur jak również wszystkich kwestii z nim związanych. To tyle tytułem wstępu.

Salio-ro :
Cytat

Chodzi mi o stosunek cenowy w porównaniu do technologii tradycyjnych, eksploatacje budynku(słyszałem ze dom ten musi byc dobrze wentylowany bo styropian jest nieprzepuszczalny),czy budynek wykonany w systemie 5cm styropian+15 beton+5cm styropian, będzie energooszczędny( producent podaje 75 kwh/m/rok)Nie będę tutaj mówił o cenach, proponuje samemu to sprawdzić natomiast chciałbym tu się odnieść do wentylacji. Budynki wykonane w technologii thermomur nie wymagają żadnej specjalnej wentylacji, a inaczej mówiąc wentylacja jest taka sama jak w innych technologiach. Nie można zakładać że ściana jest w stanie dostarczyć nam tyle powietrza ile jest nam potrzebne do oddychania, czy też przepuścić tyle pary wodnej ile gromadzi się w pomieszczeniach - jest to fizycznie nie możliwe. A przy sprawnej wentylacji udział ścian w odprowadzaniu pary wodnej z pomieszczeń wynosi ok.1% niezależnie od technologii

Jureg
Cytat

SYSTEM ISORAST NIE WYMAGA ZBROJENIA PIONOWEGO I DODATKOWO W TYM SYSTEMIE ZALEWA SIĘ BETONEM ŚCIANY O WYSOKOŚCI CAŁEJ KONDYGNACJI (W THERMOMURZE NALEŻY ZALEWAĆ WARSTWAMI PO PIĘĆ ELEMENTÓW W PIONIE I PRZERYWAĆ PRACE NA ZWIĄZANIE BETONU).Niestety system ISORAST jeżeli będzie stosowany w Polsce będzie wymagał zbrojenia takiego samego ja system thermomur. wynika to z norm dotyczących wznoszenia ścian betonowych. Tak nawiasem mówiąc - w systemie thermomur stosowanym w Niemczech również nie stosuje się zbrojenia, a jak jest to z reguły mniejsze niż u nas jest to wymagane. Co do współczynnika u nas w ofercie również są elementy o U=0,1W/(m²K) a jeszcze lepsze można uzyskać przy zastosowaniu neoporu do produkcji elementów. To jedna strona medalu a druga to cena ( która w systemie ISORAST jest zdecydowanie wyższa) .
W systemie thermomur również można zalewać całą kondygnację za jednym razem, wiąże się to z zastosowaniem stojaków usztywniających lub dodatkowego deskowania ( jak w systemie ISORAST ). Natomiast ze względu na to iż większość inwestorów stara się większość prac wykonać samemu, stąd też my mówimy aby zalewać to warstwami. Poza tym zalewanie całej kondygnacji za jednym razem wiąże się zawsze z pewnym ryzykiem. Chciałby tutaj zauważyć, że ciśnienie wywierane na dolną kształtkę, przy wysokości 1m słupa betonu wynosi 1 atmosferę! A więc wymaga to umiejętnego zalewania.


KOD
Waldun Panu  odpowiemy w osobnym poście


Dział Obsługi Klienta
www.thermodom.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldun poniżej są odpowiedzi na twoje pytania

Ad1. Wszelkiego typu instalacje wykonuje się tak samo jak w przypadku technologii tradycyjnych. Należy tutaj zwrócić uwagę że system thermomur jest wykorzystywany głównie na ściany zewnętrzne , natomiast większość instalacji jest prowadzona w ścianach wewnętrznych które są wykonane z materiałów tradycyjnych.

Ad2. Nie ma żadnego problemu z elementami dachowymi z tym że elementy są przystosowane do krycia dachówką . Natomiast jak przy każdej połaci dachowej należy zwrócić szczególną uwagę na newralgiczne punkty konstrukcji dachowej ( chodzi mi o szczelność dachu ).
Czyli : kosze, uszczelnienia wokół kominów ( wentylacyjnych i spalinowych ) itp.

Ad3. Wszystko zależy co Pan chce osiągnąć przez zastosowanie cieplejszych systemów. Jeżeli wykorzystamy wentylację grawitacyjną to w zupełności wystarczy system TH-250 ( gr. Ściany 25 cm.). W systemy TH-300 ( gr. Ściany 30 cm ) aby w pełni wykorzystać zalety systemu wypadało by zastosować przynajmniej rekuperację. Natomiast dla systemów TH-400 i 450 ( używanych głównie do budowy domów „biernych energetyczne”) wykorzystanie rekuperacji wraz z alternatywnymi źródłami ciepła jest wręcz koniecznością

Ad.4 Systemy zamocowań są tak rozbudowane, że nie powinno być problemów ze znalezieniem odpowiedniego kołka czy też śruby do osadzenia tego typu elementów. Należy jednak pamiętać że wszystkie ciężkie rzeczy muszą być osadzone betonie.

Ad5. System thermomur dopuszcza dowolne rozwiązania stropowe. Inaczej mówiąc każdy strop dostępny na rynku można zastosować na system thermomur

Ad6. W przypadku ścian wewnętrznych można wykorzystać dowolne materiały pamiętając, że ściany konstrukcyjne muszą mieć odpowiednią nośność. Co do akumulacji ciepła pozostają jeszcze podłogi, stropy, tynki czy nawet wyposażenie budynku. A jeżeli chodzi o akumulacyjność ścian zewnętrznych to w przypadku ścian jednowarstwowych jest prawie taka sama jak w systemie thermomur. Inaczej się rzecz ma w przypadku ścian warstwowych .

Ad7. Do wykończenia ścian w systemie thermomur stosuje się te same rozwiązania co w przypadku ścian tradycyjnych . A więc płyta GK przyklejona do elementów, tynki gipsowe kładzione na mokro lub w ostateczności klej z wtopioną siatką z włókna szklanego.

Ad8. Jak już wcześniej wspomniałem z powodzeniem można to zrobić w ścianach wewnętrznych.

www.thermodom.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

www.thermodom.plpytania do Thermodomu:

1. NEOPOR:
W jakim stopniu dodanie neoporu do produkcji bloczków polepsza parametry izolacyjne?
Czy dodanie neoporu jest bardziej wskazane do bloczków 400 i 450 czy też można stosować do 250 i 300?
O ile droższe sę elementy z dodatkiem noeporu?
2. Czy można łączyć grubości bloczków, np. od strony północnej 400 a od południowej 300. Czy też lepiej wszędzie dać np. 300 a od strony północnej dokleić dodatkową warstłwę styropianu?

3. Gdzieś wyczytałem, że żywotność takich domów jest przewidywana na ok 100-120 lat. Czy są przeprowadzone jakieś badania mogące powiedzieć ile może taki domek postać i co w trakcie jego "życia" może się dziać ze styropianem (np. jakeś zmiany w strukturze, utrata właściwości izolacyjnych, itp.)?

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Przykładowe ceny elemenyów z tradycyjnego styropianu (EPS) oraz neoporu firmy IZODOM ze Zduńskiej Woli:

* kształtka podstawowa U=0,24 W/m2*K (rdzeń betonowy 15 cm) 200 x 25 x 25 cm: EPS - 33,80; neopor - 40,60

* kształtka podstawowa U=0,16 W/m2*K (rdzeń betonowy 15 cm) 200 x 25 x 35 cm: EPS - 54,90; neopor - 67,10

Podane ceny brutto zawierają podatek VAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Przykładowe ceny elemenyów z tradycyjnego styropianu (EPS) oraz neoporu firmy IZODOM ze Zduńskiej Woli:

* kształtka podstawowa U=0,24 W/m2*K (rdzeń betonowy 15 cm) 200 x 25 x 25 cm: EPS - 33,80; neopor - 40,60

* kształtka podstawowa U=0,16 W/m2*K (rdzeń betonowy 15 cm) 200 x 25 x 35 cm: EPS - 54,90; neopor - 67,10

Podane ceny brutto zawierają podatek VAThmm.. ale wydaje mi się, że wartość U dla neoporu powinna być lepsza niż dla EPS. Bo jeżeli jest taka sama to nie widzę potrzeby płacenia za coś co nie polepsza parametów. Dobrze myślę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Producent (IZODOM Zduńska Wola) podaje jednakowe wartości wspólczynnika U dla obydwu materiałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam
Waldun sądzę, że Gość odpowiedział Panu na pierwsze pytanie.

Co do współczynnika U to podane wartości są dla elementów wyprodukowanych z neoporu. Ponieważ podstawowy system IZODOM-u ( zresztą technologia jest ta sama co ISORAST ) 25x25x100 lub 200 wyprodukowany z EPS ma U=0,29W/(m²K)

Waldun
Cytat

2. Czy można łączyć grubości bloczków, np. od strony północnej 400 a od południowej 300. Czy też lepiej wszędzie dać np. 300 a od strony północnej dokleić dodatkową warstłwę styropianu?
Można łączyć systemy w dowolnych konfiguracjach, ponieważ systemy są ze sobą kompatybilne ( pasują do siebie). Oczywiście mogą wystąpić jakieś niedogodności z wykonaniem jakiegoś elementu ściany ( mam na myśli np. narożnik ) ale z drugiej strony styropian jest na tyle wdzięcznym materiałem do obróbki, że nie powinno stanowić to jakiegoś problemu.

Waldun
Cytat

3. Gdzieś wyczytałem, że żywotność takich domów jest przewidywana na ok 100-120 lat. Czy są przeprowadzone jakieś badania mogące powiedzieć ile może taki domek postać i co w trakcie jego "życia" może się dziać ze styropianem (np. jakieś zmiany w strukturze, utrata właściwości izolacyjnych, itp.)?Oczywiście takie badania były przeprowadzane niestety przez instytuty zachodnie, między innymi przez Firmę BASF . Na podstawie tych badań możemy stwierdzić, że właściwości styropianu pozostają niezmienione w czasie jego użytkowania. Oczywiście należy zwrócić uwagę aby nie stosować elementów styropianowych w połączeniu z materiałami które mogą spowodować jego zniszczenie.
Natomiast żywotność obiektów wykonanych w technologii thermomur jest określana na 120 lat. Dla porównania podam, że żywotność ściany z ceramiki określana jest na 150 lat, konstrukcje dębowe jak również ściany z gazobetonu na 60 lat. Z tym, że są to badania laboratoryjne, a warunki występujące w badaniach są niekorzystne dla funkcjonowania ściany. Dlatego też w rzeczywistości wartości te są znacznie wyższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli jak rozumiem
bloczek z Thermodomu dla ściany o grubości 25 cm gdzie U=0,28 W/(m2K) to bloczek z EPSu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na dzień dzisiejszy nie produkujemy elementów z neoporu.
Natomiast jest możliwość ich zamówienia.

Z góry jednak zaznaczam, że dla elementów na jeden obiekt podejmniemy się produkcji, ale wymaga to indywidualnych ustaleń ( płatności, realizacji, terminu odbioru ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam następne pytania:

1. Jak powszechnie wiadomo styropian nie najlepiej znosi kontakt z niektórymi substancjami chemicznymi. Jak prawidłowo zabezpieczyć ściany wew. w garażu aby nie znikał w kontakcie ze spalinami?

2. Czy jest jakaś metoda zabezpieczjąca styropian przed niechcianymi gośćmi? Mam tu na myśli ptaki, myszyy, które chętnie wiją gniazda w styropianie.

Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldun
Cytat

1. Jak powszechnie wiadomo styropian nie najlepiej znosi kontakt z niektórymi substancjami chemicznymi. Jak prawidłowo zabezpieczyć ściany wew. w garażu aby nie znikał w kontakcie ze spalinami?Styropian jako materiał nie jest odporny na bezpośrednie działanie takich związków jak :
- rozpuszczalników organicznych (np. aceton, rozcieńczalniki farb, benzyna ekstrakcyjna itp.), benzyny, benzyna lakiernicza, nafta, smoła i produkty smoło pochodne.
Natomiast opary tych związków jak również spaliny nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla elementów styropianowych.
Najlepszym sposobem zabezpieczenia elementów jest położenie tynku, bądź wykończenie ścian przy pomocy płyt kartonowo-gipsowych.

Cytat

2. Czy jest jakaś metoda zabezpieczjąca styropian przed niechcianymi gośćmi? Mam tu na myśli ptaki, myszyy, które chętnie wiją gniazda w styropianie.  W pierwszej fazie budowy, kiedy elementy są nieosłonięte są narażone na uszkodzenia mechaniczne. Natomiast po osłonięciu elementów styropianowych tynkiem zewnętrznym, warstwa tynku jest na tyle twardym materiałem, że jest w stanie zabezpieczyć elementy styropianowe przed gryzoniami czy też ptactwem.
Jednakże chciałbym tutaj zaznaczyć, że jeszcze nie otrzymaliśmy żadnej informacji od klientów o jakimkolwiek zagnieżdżeniu się gryzoni czy ptactwa w elementach styropianowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamierzam budowac dom w systemie Thermomur. W związku z tym poszukuję sprawdzonej ekipy budowlanej w okolicach Trójmiasta.
bajdor@gd.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Zamierzam budowac dom w systemie Thermomur. W związku z tym poszukuję sprawdzonej ekipy budowlanej w okolicach Trójmiasta.
bajdor@gd.onet.plna stronie Thermodomu sa namiary na partnerów i jest tam firma zpod Gdańska:LMB
Ale jak budują i czy mają terminy to nie wiem. Byłem u nich i rozmawiałem z Panem; podobno wszystko buduje poza granicami Polski. Ale zawsze można u niego zrobić adaptacje projektu (200 zł) i poradzic się. Jeżeli będziesz budował blisko to tez możesz Pana zatrudnić jako nadzór budowlany.

Z ciekawości: gdzie budujesz i na jakie kształtki (250, 300...) sie decydujesz?

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Budowa w systemie gotowych kształtek styropianowych wydaje mi się dość kłopotliwa i droga. O ile nie widzę problemu z kilkoma pierwszymi warstwami, to już zalewanie betonem kształtek na wysokości już powyżej 1 m wymaga trochę wysiłku, no i te zbrojenia - sterczące do góry 3 m pręty zbrojeniowe. O wiele tańszym i równie prostym sposobem jest wybudowanie ścian z betonu komórkowego typu D (pióro+wpust na cienką zaprawę klejową) oraz ocieplenie od zewnątrz np. 15 cm styropianu lub wełny i od wewnątrz 10 cm styropianu (lub wełny). icon_mrgreen.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Budowa w systemie gotowych kształtek styropianowych wydaje mi się dość kłopotliwa i droga. O ile nie widzę problemu z kilkoma pierwszymi warstwami, to już zalewanie betonem kształtek na wysokości już powyżej 1 m wymaga trochę wysiłku, no i te zbrojenia - sterczące do góry 3 m pręty zbrojeniowe. O wiele tańszym i równie prostym sposobem jest wybudowanie ścian z betonu komórkowego typu D (pióro+wpust na cienką zaprawę klejową) oraz ocieplenie od zewnątrz np. 15 cm styropianu  lub wełny i od wewnątrz 10 cm styropianu (lub wełny). icon_mrgreen.gifOK i tym samym dochodzimy do równie ważnych kwestii finansowych. icon_biggrin.gif
Czy są dostepne kalkulacje np. wybudowania m2 w tej technologii i najlepiej porównanie cenowe do innych technologii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to chyba zadowoli każdego

Ś C I A N A
(trójwarstwowa)

Ściana thermomur - grubość 25 cm k = 0,28 W/m2K
- waga 1 m2 : 250 kg
MATERIAŁ ILOŚĆ J.M. CENA JEDN. CENA BRUTTO
Element system TH 250 3,33 szt 27,65 92,07 zł
Cement portlandzki CEM I 32,5 26,00 kg 4,50 11,70 zł
Piasek - ziarno do 2 mm 0,042 m3 10,00 0,42 zł
Żwir - ziarno 2 do 8 mm 0,071 m3 10,00 0,71 zł
Stal zbrojeniowa 8 mm 2,00 kg 2,80 5,60 zł
CENA - - 1m2 110,50 zł

UWAGA! Zamieszkanie w domu możliwe po trzech miesiącach od postawienia ścian.

Ściana thermomur - grubość 30 cm k = 0,20 W/m2K
- waga 1 m2 : 250 kg
MATERIAŁ ILOŚĆ J.M. CENA JEDN. CENA BRUTTO
Element system TH 300 3,33 szt 40,24 134,00 zł
Cement portlandzki CEM I 32,5 26,00 kg 4,50 11,70 zł
Piasek - ziarno do 2 mm 0,042 m3 10,00 0,42 zł
Żwir - ziarno 2 do 8 mm 0,071 m3 10,00 0,71 zł
Stal zbrojeniowa 8 mm 2,00 kg 2,80 5,60 zł
CENA - - 1m2 152,43 zł

UWAGA! Zamieszkanie w domu możliwe po trzech miesiącach od postawienia ścian.

Ściana thermomur - grubość 40 cm k = 0,12 W/m2K
- waga 1 m2 : 250 kg
MATERIAŁ ILOŚĆ J.M. CENA JEDN. CENA BRUTTO
Element system TH 400 5,33 szt 31,71 169,01 zł
Cement portlandzki CEM I 32,5 26,00 kg 4,50 11,70 zł
Piasek - ziarno do 2 mm 0,042 m3 10,00 0,42 zł
Żwir - ziarno 2 do 8 mm 0,071 m3 10,00 0,71 zł
Stal zbrojeniowa 8 mm 2,00 kg 2,80 5,60 zł
CENA - - 1m2 187,44 zł

UWAGA! Zamieszkanie w domu możliwe po trzech miesiącach od postawienia ścian.

Ściana thermomur - grubość 45 cm k = 0,10 W/m2K
- waga 1 m2 : 250 kg
MATERIAŁ ILOŚĆ J.M. CENA JEDN. CENA BRUTTO
Element system TH 450 5,33 szt 35,58 189,64 zł
Cement portlandzki CEM I 32,5 26,00 kg 4,50 11,70 zł
Piasek - ziarno do 2 mm 0,042 m3 10,00 0,42 zł
Żwir - ziarno 2 do 8 mm 0,071 m3 10,00 0,71 zł
Stal zbrojeniowa 8 mm 2,00 kg 2,80 5,60 zł
CENA - - 1m2 208,07 zł

UWAGA! Zamieszkanie w domu możliwe po trzech miesiącach od postawienia ścian.

- Ściany jednowarstwowe -

Ściana POROTHERM - grubość 44 cm k = 0,28 W/m2K
- pustak POROTHERM: 44 cm
- waga 1 m2: 380 kg
MATERIAŁ ILOŚĆ J.M. CENA JEDN. CENA BRUTTO
Pustak 44 SI 16 szt 12,08 193,28 zł
Zaprawa termoizolacyjna 44 dm3 0,63 27,72 zł
CENA - - 1m2 221,00 zł

UWAGA! Prace murarskie należy zlecić specjaliście.
ZAMIESZKANIE W DOMU MOŻLIWE PO JEDNYM SEZONIE GRZEWCZYM

Ściana POROTHERM - grubość 50 cm k = 0,29 W/m2K
- pustak POROTHERM: 50 cm
- waga 1 m2: 380 kg
MATERIAŁ ILOŚĆ J.M. CENA JEDN. CENA BRUTTO
Pustak 50 PW 16 szt 11,41 182,56 zł
Zaprawa termoizolacyjna 50 dm3 0,63 31,50 zł
CENA - - 1m2 214,06 zł

UWAGA! Prace murarskie należy zlecić specjaliście.
ZAMIESZKANIE W DOMU MOŻLIWE PO JEDNYM SEZONIE GRZEWCZYM
Każda ściana jednowarstwowa wykonana w dowolnym systemie,
narażona jest na pękanie i nieszczelność - w efekcie zmiany pór roku.

- Ściana tradycyjna trójwarstwowa -

Ściana POROTHERM - grubość 46,5 cm k = 0,28 W/m2K
- pustak POROTHERM: 25 cm
- styropian FS-20: 10 cm (wkładka ocieplająca)
- pustak POROTHERM: 11,5 cm
- waga 1 m2: 380 kg
MATERIAŁ ILOŚĆ J.M. CENA JEDN. CENA BRUTTO
Pustak 25 P+W 11 szt 9,46 101,22 zł
Styropian FS 15 -10 cm 0,10 m3 154,00 15,40 zł
Pustak 11,5 P+W 8 szt 7,63 61,04 zł
Zaprawa termoizolacyjna 36,5 dm3 0,63 23,00 zł
CENA - - 1m2 200,66 zł

UWAGA! Prace murarskie należy zlecić specjaliście.
Koszt klejenia 2 warstw ściany porotherm.
ZAMIESZKANIE W DOMU MOŻLIWE PO JEDNYM SEZONIE GRZEWCZYM

- Ściany dwuwarstwowe -

Ściana POROTHERM - grubość 40 cm k = 0,28 W/m2K
- pustak POROTHERM: 25 cm
- styropian FS-20: 15 cm (docieplenie)
- waga 1 m2: 260 kg
MATERIAŁ ILOŚĆ J.M. CENA JEDN. CENA BRUTTO
Pustak 25 P+W 11 szt 9,46 101,22 zł
Zaprawa termoizolacyjna 25 dm3 0,63 15,75 zł
Styropian frezowany FS-20 -15 cm 0,15 m3 200,00 30,00 zł
Klej do styropianu 5,00 kg 1,50 7,50 zł
Kołki mocujące styropian 10 szt 2,14 21,40 zł
CENA - - 1m2 175,87 zł

UWAGA! Koszty robocizny murowania ściany wzrosną dodatkowo o czas lub cenę prac związanych z nałożeniem warstwy styropianu
- ściana nie spełnia normy dźwiękowej -
- nie powinna być stosowana w budynkach mieszkalnych -
ZAMIESZKANIE W DOMU MOŻLIWE PO JEDNYM SEZONIE GRZEWCZYM

Ściana POROTHERM - grubość 40 cm k = 0,28 W/m2K
- pustak POROTHERM: 30 cm
- styropian FS-20: 10 cm (docieplenie)
- waga 1 m2: 320 kg
MATERIAŁ ILOŚĆ J.M. CENA JEDN. CENA BRUTTO
Pustak 30 P+W 16 szt 8,66 138,56 zł
Zaprawa termoizolacyjna 30 dm3 0,63 18,90 zł
Styropian frezowany FS-20 -12 cm 0,12 m3 200,00 24,00 zł
Klej do styropianu 5 kg 1,50 7,50 zł
Kołki mocujące styropian 10 szt 2,14 21,40 zł
CENA - - 1m2 210,36 zł

UWAGA! Koszty robocizny murowania ściany wzrosną dodatkowo o czs lub cenę prac związanych z nałożeniem warstwy styropianu
ZAMIESZKANIE W DOMU MOŻLIWE PO JEDNYM SEZONIE GRZEWCZYM

Ściana beton komórkowy - grubość 37 cm k = 0,28 W/m2K
- bloczek beton komórkowy: 24 cm
- styropian FS-20: 13 cm (docieplenie)
- waga 1 m2: 220 kg
MATERIAŁ ILOŚĆ J.M. CENA JEDN. CENA BRUTTO
Pustak SOLBET 7,06 szt 14,49 102,30 zł
Zaprawa termoizolacyjna 4,5 kg 1,00 4,50 zł
Styropian frezowany FS-20 -13 cm 0,13 m3 200,00 26,00 zł
Klej do styropianu 5 kg 1,50 7,50 zł
Kołki mocujące styropian 10 szt 2,14 21,40 zł
CENA - - 1m2 161,70 zł

UWAGA! Koszty robocizny murowania ściany wzrosną dodatkowo o czs lub cenę prac związanych z nałożeniem warstwy styropianu
Ściana dla stabilności konstrukcji wymaga wzmocnienia betonowymi zbrojonymi słupami i belkami (nie uwzględniono w kalkulacji).
Betony komórkowe zawierają tlenki aluminium i popioły z elektrociepłowni
- zamieszkanie w domu jest możliwe po dwóch sezonach grzewczych -
Konstrukcja ściany zewnętrznej 24 cm wymaga usztywnienia w postaci ramy żelbetowej (słupy i belki w ścianie).
#

Do góry

D A C H

Dach thermomur k = 0,23 W/m2K
- krokiew: 14 cm
- ciężar konstrukcji 1m2: 12 kg
MATERIAŁ ILOŚĆ J.M. CENA JEDN. CENA BRUTTO
Krokiew h = 14 cm 0,014 m3 850,00 11,90 zł
Element TH - 7 2,4 szt 38,22 91,73 zł
CENA - - 1m2 103,63 zł

UWAGA! Dachówkę montujemy bezpośrednio na elementy TH - 7

- Dach tradycyjny -

Konstrukcja - grubość 33,2 cm k = 0,23 W/m2K
- łata: 5 cm
- kontrłata: 3 cm
- krokiew: 23 cm
- podbitka: 2,2 cm
- ciężar konstrukcji 1 m2: 53 kg
MATERIAŁ ILOŚĆ J.M. CENA JEDN. CENA BRUTTO
Łata 6x4 3,05 mb 2,25 6,86 zł
Kontrłata 5x3 1,80 mb 1,50 2,70 zł
Folia dachowa 1,20 m2 5,50 6,60 zł
Krokwie h = 23 cm 0,033 m3 845,00 27,89 zł
Wełna TOP i SUPER ROCK 22 cm 1,05 m2 45,43 47,39 zł
Folia paroizolacyjna 1,20 m2 2,50 3,75 zł
Deskowanie 2,2 cm 0,022 m3 550,00 12,10 zł
CENA - - 1m2 107,29 zł

UWAGA! Koszty robocizny wykonania konstrukcji krokwiowej wzrosną dodatkowo o czas lub cenę prac związanych z nabiciem folii, kontrłat, łat i deskowania.
Krokwie o wysokości h = 23 cm uzyskuje się często przez wykonanie nadbitek - jest to dodatkowy czas pracy lub jej cena.Kto posiada namiary na firmę wykonującą system thermomur z woj.śląskiego lub taka która buduje" wyjazdowo " prosze o podanie tutaj albo na meila terminattor@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

to chyba zadowoli każdego

Ś C I A N A
(trójwarstwowa)

Ściana thermomur - grubość 25 cm k = 0,28 W/m2K
- waga 1 m2 : 250 kg
MATERIAŁ ILOŚĆ J.M. CENA JEDN. CENA BRUTTO
Element system TH 250 3,33 szt 27,65 92,07 zł
Cement portlandzki CEM I 32,5 26,00 kg 4,50 11,70 zł
Piasek - ziarno do 2 mm 0,042 m3 10,00 0,42 zł
Żwir - ziarno 2 do 8 mm 0,071 m3 10,00 0,71 zł
Stal zbrojeniowa 8 mm 2,00 kg 2,80 5,60 zł
CENA - - 1m2 110,50 zł

UWAGA! Zamieszkanie w domu możliwe po trzech miesiącach od postawienia ścian.


Witaj . Buduj sam nie płac zadnym firmom bo będą się uczyły na Twoim domku. Ja z kolegą wybudowałem już 4 domy w tej technologii(wszystkie dla dzieci tegoż kolegi i dla niego). Teraz zaczynam budowe (wreszcie) swojego LMP42.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Masz racje jest to najlepsze rozwiazanie ...ALE sam tego nie wykonam ...i tu sie pojawia problemZapytaj się w thermodomu czy nie polecają kogoś.
Zobacz jeszcze inne systemy: np. izodom2000 - mi wyszedł jeszcze taniej.

Poza tym świetne zestawienie. Znalazłeś je czy sma zrobiłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Zapytaj się w thermodomu czy nie polecają kogoś.
Zobacz jeszcze inne systemy: np. izodom2000 - mi wyszedł jeszcze taniej.

Poza tym świetne zestawienie. Znalazłeś je czy sma zrobiłeś?Niestety gadałem z gościem w thermomurze i powiedzieli że ze względu na kiepskie doświadczenia przestali polecać firmy (wykonawców).
Swoją drogą może ktoś robił również stropy i dach w tym systemie (sam lub przez wykonawców).
Zasadniczo za budowę (thermomur TH-450) zabieram się dopiero za kilka miesięcy ale wdzięczny będę za wszelkie rady dotyczące wykonastwa od tych co już się wybydowali lub budują. Zarówno jeśli chodzi o ściany jak i strop i dach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
System jest dziecinnie prosty. Do materiału producent dołącza kasetę wideo, płytę i materiały drukowane. Jak ktoś nie budował, to się obawia. Budowaliśmy w firmie budynek w tym systemie, wszystko od 6 lat idealnie, energooszczędnie. Zakupiliśmy już Isohome 2000, szerokość bloczków 35 cm, za kilka miesięcy budynek będzie stał. Ważne, by się nie śpieszyć z zalewaniem zbyt dużej warstwy ściany jednorazowo, bo może popłynąć, czyli trochę się pokrzywić. Styropian przy zalewaniu półpłynnym, rzadkim betonem ma skłonności do wypływania i przy nie dociążonych i nie dociągniętych zapinkami z drutu bloczkach może długie, proste ściany pokrzywić. Bloczki styropianowe mają zdecydowaną przewagę nad systemami z ocieplaniem ściany styropianem. W pierwszym wykonaniu unikamy prześwitu pomiędzy ścianą nośną a izolacją zewnętrzną oraz śladów po kotwach i kleju, co niestety widać w późniejszym czasie na tynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem w trakcie budowy w systemie Thermomur... zastosowalem teza stropy styropianowe..obecnie powoli zblizam sie do wykanczania budynku....wg p[rojektu LK471...
budowe prowadze sposobem gospodarczym czyli przy pomocy rodzinki i dzieci... czas jaki tam spedzam to ok 3-4 godzinki dziennie.. na tyle pozwala mi moja praca

od zalania ław do rozpoczecia prac zwiazanych z budowa wiezby dachowej minelo 3 ,iesiace.. a wiec technologia jest bardzo szybka stropy uklada sie leciutko i sprawnie.... fakt ze wszystkie plyty mialy o ok 2-15 cm wiecej niz na zamuwieniu.. ale to nie problem.. zostaly poukladane na scianach .. potem marker.. kawal prostej deski i piłka załatwiła sprawe...
Podczas wszelkich prac nie jest wskazany pospiech.... nie wolno rozstawac sie z poziomnicą i dobra miarą... sciany zalewane byly po 2,5..3 warstwy... jesli jest wiecej to sciana zaczyna plywac.. spinki ktore zaleca producent do spinania poszczegolnych warstw okazaly sie calkowicie zbedne.... podobnie poziome drabinki... zamiast drabinek o wiele wygodniej jest klaść po dwa pręty...
Natomiast pionowe drabinki i belki narozne jak najbardziej sa przydatne .. tyyle ze warto zrobic je troche mniejsze niz to jest w materialach opisowych..( nie zawsze chca wejsc w swoje miejsce.)
Trzeba tez sie solidnie zastanowic nad calym budynkiem i nadf wszelkimi zmianami.... bo firma oblicza potrzebny materiał bardzo dokladnie.. u mnie odpadu wyszlo ok 1.5 m3 na calym budynku .. najwiecej bylo tego na skosach pod dachem..
Generalnie metoda jest godna polecenia tym krorzy chca postawic dom cieply i tani..oraz czuja sie na silach zrobic to samodzielnie.. na budowie jest czysto.. praca nie jest ciezka na zalanie 3 warstw zamawialem ok 2--2,5 m3 betonu i w 4-5 osob nie sprawialo problemu zalanie takiej ilosci w ok 2 godzinki spokojnej pracy.
W tej chwili prowadze prace wykonczeniowe , poddasze jest czescioweo ocieplone a w budynku czasmi przepalam w starej kozie.. i temperaturka jest na poziomie ok 14-17 stopni

Wzana uwaga dla zainteresowanych.. ta technologia wymaga dobrej wentylacji..a wiec grawitacja odpada... ja zakladam rekuperator.. z koniecznosci i z oszczednosci.. oraz dla wygody i zdrowia...

Jesli sa jakies pytania to chetnie odpowiem.. icon_smile.gif))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Czy mógłby Pan napisać, ile kosztował Pana stan surowy bez fundamentów? Słyszałam opinie, że system ten jest tańszy od tradycyjnych technologii, czy jest tak naprawdę? Jaką grubość elementów thermomur Pan zastosował?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

przychylam się do pytania - jakie koszty ?????Ja za materiał na budynek Beta3 (około 300 m* podstawy ) zapłaciłem 28.000 brutto. Fundamenty mają szerokość bloczków 25 cm (5+15+5) 1 metr wysokości i będą docieplone jeszcze 5 cm, a ściany zewnętrzne 35 cm (15+15+5), i tych już nie będę docieplać, ponieważ U=0.16 icon_biggrin.gif Nie zamawiałem bloczków stropowych ani dachowych. Poddasze mam użytkowe, a nad dachem jeszcze pomyślę. Bloczki kupowałem pod koniec sierpnia (liczyłem na ten termin pozwolenia na budowę... o ja naiwny icon_mad.gif ) wiec ceny mogły trochę drgnąć. Kupowałem Isohome 2000, ponieważ Thermodom nie miał takiej szerokości 350 w ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co zostanie z tego domu po nawet małym pożarze?Jak wiadomo styropian jest łatwo palny,więc po pożarze zostanie tylko 15cm samego betonu.Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

A co zostanie z tego domu po nawet małym pożarze?Jak wiadomo styropian jest łatwo palny,więc po pożarze zostanie tylko 15cm samego betonu.Powodzenia.


Ale te przemyślenia... są raczej nie teges icon_sad.gif Ponadto styropian nie jest już obecnie łatwopalny. Topi się, ale nie podtrzymuje płomienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak,ale skoro się topi to i tak niewiele z niego zostanie.
Nie jestem przeciwnikiem tej technologii,sam się zastanawiałem czy z tego nie budować,ale jakoś nie mogę się zdecydować.Zaczynam budowę na wiosnę więc mam jeszcze trochę czasu.Nurtuje mnie właśnie co się dzieje w czasie pożaru,nawet niewielkiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że dom ocieplisz wełną mineralną, bo styropian... sam napisałeś icon_smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli będę budował ściany dwuwarstwowe to ocieplę je na pewno styropianem (lub wełną,jest niepalna) a po za tym to ocieplenie jest od zewnątrz.A tak właściwie to chcę budować jednowarstwowo z solbet 42.
Jeszcze raz podkreślam,że nie jestem przeciwnikiem thermomuru,mam tylko pewne wątpliwości.
Gdyby nie wątpliwości to na pewno wiele osób budowało by w tej technologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Jestem w trakcie budowy w systemie Thermomur... zastosowalem teza stropy styropianowe..obecnie powoli zblizam sie do wykanczania budynku....wg p[rojektu LK471...
budowe prowadze sposobem gospodarczym czyli przy pomocy rodzinki i dzieci... czas jaki tam spedzam71...
budowe prowadze sposobem gospodarczym czyli przy pomocy rodzinki i dzieci... czas jaki tam spedzam to ok 3-4 godzinki dziennie.. na tyle pozwala mi moja praca

od zalania ław do rozpoczecia prac zwiazanych z budowa wiezby dachowej minelo 3 ,iesiace.. a wiec technologia jest bardzo szybka stropy uklada sie leciutko i sprawnie.... fakt ze wszystkie plyty mialy o ok 2-15 cm wiecej niz na zamuwieniu.. ale to nie problem.. zostaly poukladane na scianach .. potem marker.. kawal prostej deski i piłka załatwiła sprawe...
Podczas wszelkich prac nie jest wskazany pospiech.... nie wolno rozstawac sie z poziomnicą i dobra miarą... sciany zalewane byly po 2,5..3 warstwy... jesli jest wiecej to sciana zaczyna plywac.. spinki ktore zaleca producent do spinania poszczegolnych warstw okazaly sie calkowicie zbedne.... podobnie poziome drabinki... zamiast drabinek o wiele wygodniej jest klaść po dwa pręty...
Natomiast pionowe drabinki i belki narozne jak najbardziej sa przydatne .. tyyle ze warto zrobic je troche mniejsze niz to jest w materialach opisowych..( nie zawsze chca wejsc w swoje miejsce.)
Trzeba tez sie solidnie zastanowic nad calym budynkiem i nadf wszelkimi zmianami.... bo firma oblicza potrzebny materiał bardzo dokladnie.. u mnie odpadu wyszlo ok 1.5 m3 na calym budynku .. najwiecej bylo tego na skosach pod dachem..
Generalnie metoda jest godna polecenia tym krorzy chca postawic dom cieply i tani..oraz czuja sie na silach zrobic to samodzielnie.. na budowie jest czysto.. praca nie jest ciezka na zalanie 3 warstw zamawialem ok 2--2,5 m3 betonu i w 4-5 osob nie sprawialo problemu zalanie takiej ilosci w ok 2 godzinki spokojnej pracy.
W tej chwili prowadze prace wykonczeniowe , poddasze jest czescioweo ocieplone a w budynku czasmi przepalam w starej kozie.. i temperaturka jest na poziomie ok 14-17 stopni

Wzana uwaga dla zainteresowanych.. ta technologia wymaga dobrej wentylacji..a wiec grawitacja odpada... ja zakladam rekuperator.. z koniecznosci i z oszczednosci.. oraz dla wygody i zdrowia...

Jesli sa jakies pytania to chetnie odpowiem.. icon_smile.gif))


Współczuję tym osobą ,których nie stać na postawienie domu z normalnego zdrowego materiału budowlanego ,tylko muszą borykać się z kosztami i szukać takich rozwiązań .W tym kraju tylko nieliczni mogą pozwolić sobie na taki luksus . icon_confused.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Jaki to jest według Ciebie normalny,zdrowy materiał?
Drewno ,Ceramika ,Silikaty: Wyroby Wapienno-Piaskowe jest jeszcze kilka innych icon_smile.gif

Np.Taki ,
http://www.ziegel-eder.de/Polski/material.html

Od zewnątrz to jeszcze rozumiem.
Styropian jest materiałem (wytworzonych sztucznie przez człowieka i niewystępujących w naturze) izolacyjnym otrzymywanym przez spienienie polistyrenu.Polistyren stanowi podstawę wielu tworzyw sztucznych.To może z butelek po napojach postawić dom ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

To może z butelek po napojach postawić dom ?


Bywały już takie przypadki. Bywały!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! zastanawiam się nad budową takiego domu, tylko chciałbym zobaczyć taką realizacje.poszukuje kogoś kto ma coś takiego w okolicy Krakowa. Pozdrawiam tomikiw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś z osób które zdecydowały sie na bydowę w systemie thermomur może napisać ile dostał rabatu od cennkia i ile elementów kupował
Pzdr
P.S. proszę o ewentualną odpowiedz na meila jasio.j@gmail.com tak szybciej odbiorę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze sceptycznie podchodziłem do „wielozadaniowości” . jak coś było „do wszystkiego” to najczęściej było do niczego! Ale może tu się mylę. Mam więc pytania:
Ile jest izolacji termicznej „czynnej” czyli tej od domu do rdzenia betonowego na fundamencie?
Jak zabezpieczona jest ściana przed dyfuzją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat budowy domu w systemie TERMOMUR.
Mieszkam w takim domu od 7 lat i nie jest potrzebna wentylacja mechaniczna oprócz łazienek i okapu w kuchni.
Dom jest suchy i ciepły a do ogrzania nie potrzeba ogromnych ilości energii, ja ogrzewam dom kominkiem (ok.6m3 na sezon) problemem mogą być trudności w zamocowaniu ciężkich przedmiotów na ścianach zewnętrznych bo mimo dostępności odpowiednich kołków trzeba jeszcze trafić w beton.
Budowę prowadziłem systemem gospodarczym i potwierdzam wypowiedzi poprzedników że trzeba wielkiej precyzji w układaniu elementów trudno później o korekcję.
Poza tym budowanie jest naprawdę przyjemne układamy nie więcej niż 3 warstwy i zalewamy betonem.
Niedługo rozpoczynam budowę garażu i na pewno wybuduję go z pustaków termomur.
Pozdrawiam i życzę przyjemnego wznoszenia własnego domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mieszkam w domu zbudowanym metodą Thermomu. Grubość sciany to 45 cm. (25-15-5) O kosztach budowy nie ma co pisac, bo zalezy jakim sie go sposobem buduje.
Jedno jest pewne ze warto. Taki sposób budowania stosuje sie w budownictwie pasywnym i energooszczednym. I nie tylko wazne z czego i jak wykonanae sa sciany, ale nalezy zwrócic uwage na budowę i ocieplenie dachu i piwnic. Nalezy zamówic odpowiednie okna i je własciwie zamontować. Więc nie można go porównać z budową domu metoda tradycyjną. Ściany o takiej grubości to współczynnik przenikania ciepła 0,11. Koszt ogrzewania przy spełnieniu wszystkich wymogów budownictwa pasywnego i energoszczednego gazem płynnym z butli to kwota 1780 zł (od pazdziernika 2009 do marca 2010)
Oczywiście zastosowano rekuperator z odzyskiem ciepła. Dom stawiała firma pod klucz w ciągu 6 m-cy. Montaż czegokolwiek wewnątrz domu nie sprawia zadnego problemu, ponieważ dostepne są specjalne kołki do styropianu, które po prostu wkreca sie w scianę i zachowują sie tak samo jak kołki tradycyjne, tylko montaż łatwiejszy. Jest to mój trzeci dom. pierwszy budowałem z ceramiki, drugi beton komórkowy, trzeci thermomur. Nastepne jezeli będę budował to jednak thermomur. Dlaczego? Tani w eksploatacji, budowa czysta i szybka, dom jest cichy i bardzo ciepły. wentylacja w kazdym pomieszczeniu. Ekipa to fachowcy od stawiania domów, a nie zbieranina murarzy i pomocników.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • 挂科怎么办?实体公司+Q/微信869520616办美国毕业证,办美国成绩单,办美国学历认证,办美国学位证,办美国文凭认证,办留信网认证,办留服认证,办教育部认证(网上可查,实体公司,专业可靠) ◆◆◆◆◆----------------【远洋教育】留学归国服务中心-----------◆◆◆◆◆ 【主营项目】 一.毕业证、成绩单、使馆认证、教育部认证、雅思托福成绩单、学生卡等! 二.真实使馆公证(即留学回国人员证明,不成功不收费)  三.真实教育部学历学位认证(教育部存档!教育部留服网站永久可查) 四.办理各国各大学文凭(一对一专业服务,可全程监控跟踪进度)  如果您处于以下几种情况: ◇在校期间,因各种原因未能顺利毕业……拿不到官方毕业证 ◇面对父母的压力,希望尽快拿到; ◇不清楚认证流程以及材料该如何准备; ◇回国时间很长,忘记办理; ◇回国马上就要找工作,办给用人单位看; ◇企事业单位必须要求办理的 ◇需要报考公务员、购买免税车、落转户口 ◇申请留学生创业基金 ◆为什么您的学位需要到使馆进行公证? 使馆教育处开具的《留学回国人员证明》是留学人员在国内证明留学身份、联系工作、创办企业、落转户口、申请国内各类基金等必备的材料。留学人员持有此证明还可以享受购买国产汽车免税等多项优惠政策。 ◆为什么您的学位需要在国内进一步认证? 如果您计划在国内发展,那么办理国内教育部认证是必不可少的。一般企事业用人单位在您应聘时都会需要您提供这个认证。办理教育部认证所需资料众多且烦琐,所有材料您都必须提供原件,我们凭借丰富的经验,帮您快速整合材料,让您少走弯路。 专业服务,请勿犹豫联系我! 本公司是留学创业和海归创业者们的桥梁。一次办理,终生受用,一步到位,高效服务。详情请在线咨询办理,欢迎有诚意办理的客户咨询!洽谈。 ◆招聘代理:本公司诚聘英国、加拿大、澳洲、新西兰、美国、法国、德国、新加坡各地代理人员,如果你有业余时间,有兴趣就请联系我们◆ 校园代理,报酬丰厚。真诚期待您的加盟。24小时服务 为您服务 专业服务,使命必赴! 敬告:面对网上有些不良个人中介,真实教育部认证故意虚假报价,毕业证、成绩单却报价很高,挖坑骗留学学生做和原版差异很大的毕业证和成绩单,却不做认证,欺骗广大留学生,请多留心!办理时请电话联系,或者视频看下对方的办公环境,办理实力,选择实体公司,以防被骗! 咨询顾问:qq/微信:869520616
  • 挂科怎么办?实体公司+Q/微信869520616办美国毕业证,办美国成绩单,办美国学历认证,办美国学位证,办美国文凭认证,办留信网认证,办留服认证,办教育部认证(网上可查,实体公司,专业可靠) ◆◆◆◆◆----------------【远洋教育】留学归国服务中心-----------◆◆◆◆◆ 【主营项目】 一.毕业证、成绩单、使馆认证、教育部认证、雅思托福成绩单、学生卡等! 二.真实使馆公证(即留学回国人员证明,不成功不收费)  三.真实教育部学历学位认证(教育部存档!教育部留服网站永久可查) 四.办理各国各大学文凭(一对一专业服务,可全程监控跟踪进度)  如果您处于以下几种情况: ◇在校期间,因各种原因未能顺利毕业……拿不到官方毕业证 ◇面对父母的压力,希望尽快拿到; ◇不清楚认证流程以及材料该如何准备; ◇回国时间很长,忘记办理; ◇回国马上就要找工作,办给用人单位看; ◇企事业单位必须要求办理的 ◇需要报考公务员、购买免税车、落转户口 ◇申请留学生创业基金 ◆为什么您的学位需要到使馆进行公证? 使馆教育处开具的《留学回国人员证明》是留学人员在国内证明留学身份、联系工作、创办企业、落转户口、申请国内各类基金等必备的材料。留学人员持有此证明还可以享受购买国产汽车免税等多项优惠政策。 ◆为什么您的学位需要在国内进一步认证? 如果您计划在国内发展,那么办理国内教育部认证是必不可少的。一般企事业用人单位在您应聘时都会需要您提供这个认证。办理教育部认证所需资料众多且烦琐,所有材料您都必须提供原件,我们凭借丰富的经验,帮您快速整合材料,让您少走弯路。 专业服务,请勿犹豫联系我! 本公司是留学创业和海归创业者们的桥梁。一次办理,终生受用,一步到位,高效服务。详情请在线咨询办理,欢迎有诚意办理的客户咨询!洽谈。 ◆招聘代理:本公司诚聘英国、加拿大、澳洲、新西兰、美国、法国、德国、新加坡各地代理人员,如果你有业余时间,有兴趣就请联系我们◆ 校园代理,报酬丰厚。真诚期待您的加盟。24小时服务 为您服务 专业服务,使命必赴! 敬告:面对网上有些不良个人中介,真实教育部认证故意虚假报价,毕业证、成绩单却报价很高,挖坑骗留学学生做和原版差异很大的毕业证和成绩单,却不做认证,欺骗广大留学生,请多留心!办理时请电话联系,或者视频看下对方的办公环境,办理实力,选择实体公司,以防被骗! 咨询顾问:qq/微信:869520616
  • 挂科怎么办?实体公司+Q/微信869520616办美国毕业证,办美国成绩单,办美国学历认证,办美国学位证,办美国文凭认证,办留信网认证,办留服认证,办教育部认证(网上可查,实体公司,专业可靠) ◆◆◆◆◆----------------【远洋教育】留学归国服务中心-----------◆◆◆◆◆ 【主营项目】 一.毕业证、成绩单、使馆认证、教育部认证、雅思托福成绩单、学生卡等! 二.真实使馆公证(即留学回国人员证明,不成功不收费)  三.真实教育部学历学位认证(教育部存档!教育部留服网站永久可查) 四.办理各国各大学文凭(一对一专业服务,可全程监控跟踪进度)  如果您处于以下几种情况: ◇在校期间,因各种原因未能顺利毕业……拿不到官方毕业证 ◇面对父母的压力,希望尽快拿到; ◇不清楚认证流程以及材料该如何准备; ◇回国时间很长,忘记办理; ◇回国马上就要找工作,办给用人单位看; ◇企事业单位必须要求办理的 ◇需要报考公务员、购买免税车、落转户口 ◇申请留学生创业基金 ◆为什么您的学位需要到使馆进行公证? 使馆教育处开具的《留学回国人员证明》是留学人员在国内证明留学身份、联系工作、创办企业、落转户口、申请国内各类基金等必备的材料。留学人员持有此证明还可以享受购买国产汽车免税等多项优惠政策。 ◆为什么您的学位需要在国内进一步认证? 如果您计划在国内发展,那么办理国内教育部认证是必不可少的。一般企事业用人单位在您应聘时都会需要您提供这个认证。办理教育部认证所需资料众多且烦琐,所有材料您都必须提供原件,我们凭借丰富的经验,帮您快速整合材料,让您少走弯路。 专业服务,请勿犹豫联系我! 本公司是留学创业和海归创业者们的桥梁。一次办理,终生受用,一步到位,高效服务。详情请在线咨询办理,欢迎有诚意办理的客户咨询!洽谈。 ◆招聘代理:本公司诚聘英国、加拿大、澳洲、新西兰、美国、法国、德国、新加坡各地代理人员,如果你有业余时间,有兴趣就请联系我们◆ 校园代理,报酬丰厚。真诚期待您的加盟。24小时服务 为您服务 专业服务,使命必赴! 敬告:面对网上有些不良个人中介,真实教育部认证故意虚假报价,毕业证、成绩单却报价很高,挖坑骗留学学生做和原版差异很大的毕业证和成绩单,却不做认证,欺骗广大留学生,请多留心!办理时请电话联系,或者视频看下对方的办公环境,办理实力,选择实体公司,以防被骗! 咨询顾问:qq/微信:869520616
  • QQ/微信:869520616#加拿大毕业证#美国毕业证#学生卡#英国毕业证#澳洲毕业证#新西兰毕业证#法国毕业证#德国毕业证#修改成绩单#存档可查学历学位认证#大使馆认证#回国人员证明,QQ/微信:869520616深洋教育Nick  为留学生留学认证提供以下服务:  【毕业证、成绩单等全套材料,从防伪到印刷,从水印到钢印烫金,跟学校100%相同】  【真实使馆认证(留学人员回国证明),使馆存档可通过大使馆查询确认】  【真实教育部学历认证,教育部存档,教育部留服网站100%可查】 联系人:Nick QQ/微信:869520616 Email:869520616@qq.com ◆为什么您的学位需要在国内进一步认证?!  如果您计划在国内发展,那么办理国内教育部认证是必不可少的。一般企事业用人单位在您应聘时都会需要您提供这个认证。办理教育部认证所需资料众多且烦琐,所有材料您都必须提供原件,我们凭借丰富的经验,帮您快速整合材料,让您少走弯路。   专业服务,请勿犹豫联系我  如果您真实毕业回国,对于学历认证无从下手,请联系我,我们免费帮您递交  诚招代理:本公司诚聘当地代理人员,如果你有业余时间,或者你有同学朋友需要办理,或者你想帮助他们,有兴趣就请联系我  你赢我赢,共创双赢  你做代理,可以帮助同学朋友  你做代理,可以拯救失足青年  你做代理,可以挽救一个个人才  你做代理,你将是别人人生的转折点  你做代理,可以改变自己,改变他人,给他人和自己一个机会  请联系我-深洋教育-金牌顾问 Nick --------------------------------------------------------------------------------------------------------------  【此贴为实体公司营业注册所特有,勿被抄袭的无良商家坑骗!】
  • Q\微信869520616(实体公司)专业办理美国毕业证、文凭、成绩单、学位证书、教育部学历学位认证、毕业证明信,使馆留学回国人员证明、网上存档永久可查! 一、办理毕业证成绩单(学校原版1:1高仿真制作) 二、使馆认证(留学回国人员证明,大使馆存档可查,查到后付款) 三、教育部学历认证(中国教育部留服中心存档可查,查到后付款) 四、可提供钢印,激凸,烫金,烫银,激光标,水印等防伪工艺 五、诚招各地区中介代理,合作共赢!如果您有兴趣,欢迎您的加入 ---------------------------------------------------------------------------------- 如果您是以下情况: 1、未能顺利毕业; 2、挂科多门,拿不到学位证书; 3、论文没过,只有个diploma; 4、留学院校不被教育部认可; 5、留学时间不足; 6、第二国拿第三国文凭; 7、认证材料有缺失; 8、急需国外学历认证书; 9、其他问题。 我们公司都能竭诚为您解决实际问题! ---------------------------------------------------------------------------------- 合理推荐业务:  1.如果您只是为了的应付父母亲戚朋友,那么办理一份文凭即可  2.如果您是为了回国找工作,只是进私营企业或者外企,那么办理一份文凭即可,因为私营企业或者外企是不能查询文凭真假的!  3.如果您是要进国企 银行 事业单位 考公务员等就需办理真实教育部学历认证!  ---------------------------------------------------------------------------------- 【教育部学历认证的用途】:  如果您计划在国内发展,那么办理国内教育部学历认证是必不可少的,由于国外文凭在国内无法辨别真假,教育部认证是对您国外所获学历真实性,合法性唯一的一种鉴别方式,事业性用人单位如银行,国企,公务员,在您应聘时都会需要您提供这个认证。 【回国证明的用途】:  《留学回国人员证明》是国家为了鼓励留学人员回国发展的一项优待政策,留学人员持有此证明,可以享受购买汽车免税,在国内证明留学身份、联系工作、创办企业、大城市落户口、创业申请国内各类基金等多项优惠政策。 更多关于办理美国,英国,澳洲,加拿大学历文凭毕业证成绩单,学历学位认证的信息请加Q\微信869520616咨询我 美国毕业证办理,澳洲毕业证办理,英国毕业证办理,加拿大毕业证办理,德国毕业证办理,法国毕业证办理,瑞士毕业证办理,新西兰毕业证办理,日本毕业证办理,韩国毕业证办理,爱尔兰毕业证办理,俄罗斯毕业证办理,荷兰毕业证办理,马来西亚毕业证办理,新加坡毕业证办理, 英国毕业证办理 英国硕士学位办理 英国硕士学位证办理 英国双硕士学位办理 怎么买英国硕士学历文凭 买英国大学学位证 英国研究生学位认证 英国留学学位认证 英国本科学位证办理 英国本科学历办理 英国本科学位认证 怎么买英国本科学历文凭 英国学位认证 英国大学毕业证 英国本科毕业证 英国研究生毕业证 英国硕士毕业证 英国买毕业证 制做英国本科学历 制做英国本科文凭 做英国硕士学历 做英国硕士文凭 做英国研究生文凭 做英国研究生学历 办理英国假文凭 办理英国假学历 英国研究生毕业证等级 英国大学毕业证书 英国研究生学位 英国学位 英国研究生毕业证书 英国研究生学历办理认证 美国毕业证办理 美国硕士学位办理 美国硕士学位证办理 美国双硕士学位办理 怎么买美国硕士学历文凭 买美国大学学位证 美国研究生学位认证 美国留学学位认证 美国本科学位证办理 美国本科学历办理 美国本科学位认证 怎么买美国本科学历文凭 美国学位认证 美国大学毕业证 美国本科毕业证 美国研究生毕业证 美国硕士毕业证 美国买毕业证 制做美国本科学历 制做美国本科文凭 做美国硕士学历 做美国硕士文凭 做美国研究生文凭 做美国研究生学历 办理美国假文凭 办理美国假学历  美国大使馆公证 美国使馆认证 美国研究生毕业证等级 美国大学毕业证书 美国研究生学位 美国学位 美国研究生毕业证书 美国研究生学历办理 英国大使馆公证 英国使馆认证 澳洲大使馆公证 澳洲使馆认证 加拿大毕业证办理 加拿大硕士学位办理 加拿大硕士学位证办理 加拿大双硕士学位办理 怎么买加拿大硕士学历文凭 买加拿大大学学位证 加拿大研究生学位认证 加拿大留学学位认证 加拿大本科学位证办理 加拿大本科学历办理 加拿大本科学位认证 怎么买加拿大本科学历文凭 加拿大学位认证 加拿大大学毕业证 加拿大本科毕业证 加拿大研究生毕业证 加拿大硕士毕业证 加拿大买毕业证 制做加拿大本科学历 制做加拿大本科文凭 做加拿大硕士学历 做加拿大硕士文凭 做加拿大研究生文凭 做加拿大研究生学历 办理加拿大假文凭 办理加拿大假学历 加拿大研究生毕业证等级 加拿大大学毕业证书 加拿大研究生学位 加拿大学位 加拿大研究生毕业证书 加拿大研究生学历办理认证 加拿大大使馆公证 加拿大使馆认证 澳洲毕业证办理 澳洲硕士学位办理 澳洲硕士学位证办理 澳洲双硕士学位办理 怎么买澳洲硕士学历文凭 买澳洲大学学位证 澳洲研究生学位认证 澳洲留学学位认证 澳洲本科学位证办理 澳洲本科学历办理 澳洲本科学位认证 怎么买澳洲本科学历文凭 澳洲学位认证 澳洲大学毕业证 澳洲本科毕业证 澳洲研究生毕业证 澳洲硕士毕业证 澳洲买毕业证 制做澳洲本科学历 制做澳洲本科文凭 做澳洲硕士学历 做澳洲硕士文凭 做澳洲研究生文凭 做澳洲研究生学历 办理澳洲假文凭 办理澳洲假学历 澳洲研究生毕业证等级 澳洲大学毕业证书 澳洲研究生学位 澳洲学位 澳洲研究生毕业证书 澳洲研究生学历办理认证 国外真实文凭办理,国外学历认证,国外真实学历认证,毕业证丢失补办,成绩单丢失补办,毕业证代办,文凭代办,学历代办,毕业证中介办理,文凭中介,成绩单改分数,改成绩申请学校,退学办毕业证,退学买文凭,回国买毕业证,回国代办毕业证, 回国认证学历,回国递交学历认证,真实学历认证办理,带递交学历认证,代递交使馆认证,操作真是学历,制作高仿学历,制作假文凭毕业证
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...