Skocz do zawartości

domek za 150 000


Recommended Posts

Witam, chciałbym postawić domek CHATKA projekt MG, mam pytanie czy zmieszcze sie w 150 000 pod klucz,ekipa zrobi mi fundamenty i dach, reszte sam z teściem i szwagrem - który pracyje w budowlance - wykończenia ocieplenia etc., wiec najwiekszy koszt to materiały, wg moich wyliczeń wyjdzie ok. 60 tys plus fundamenty robocizna 8 - 10 tys i dach robocizna nie wiem dokładnie jak policzyc ale licze pi razy drzwi że 20 tys (więźba + dachówka) , sam ocieple. posiadam działke do odrolnienia i właśnie nei wiem ile trzeba liczyc na "papiery" od odrolnienia działki do pozwolenia na budowe. podsumowująć materiały 60 + fundamenty 10 + dach 20 daje 90 tysięcy no i 60 licze na papiery, wyposażnie itp. mam nadzieje żę nie podchodze zbyt optymistycznie ale prosze o opinie szczere. dodam ze strop bedzie drewniany

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/chatka/index.php Edytowano przez hans088 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam, chciałbym postawić domek CHATKA projekt MG, mam pytanie czy zmieszcze sie w 150 000 pod klucz,ekipa zrobi mi fundamenty i dach, reszte sam z teściem i szwagrem - który pracyje w budowlance - wykończenia ocieplenia etc., wiec najwiekszy koszt to materiały, wg moich wyliczeń wyjdzie ok. 60 tys plus fundamenty robocizna 8 - 10 tys i dach robocizna nie wiem dokładnie jak policzyc ale licze pi razy drzwi że 20 tys (więźba + dachówka) , sam ocieple. posiadam działke do odrolnienia i właśnie nei wiem ile trzeba liczyc na "papiery" od odrolnienia działki do pozwolenia na budowe. podsumowująć materiały 60 + fundamenty 10 + dach 20 daje 90 tysięcy no i 60 licze na papiery, wyposażnie itp. mam nadzieje żę nie podchodze zbyt optymistycznie ale prosze o opinie szczere. dodam ze strop bedzie drewniany...


Strop drewniany bo ? tańszy ? parter praktycznie bez działówek ,spora rozpiętość belek wyjdzie ...
...terive albo monolit brałeś pod uwagę ? betonowy byłby niezłym akumulatorem ciepła...
Zrób wstępny kosztorys , możliwie jak najwięcej materiałów kup przed sezonem ...
Papiery nie są aż takie kosztowne - najdroższy chyba geodeta ...
Okna , drzwi też mogą być jednym z droższych akcentów kosztorysu .
W projekcie o ogrzewaniu cicho ...tylko kominek ? CWU z płaszcza kominka - latem zasobnik+grzałka ?
Ta instalacja też parę pln-ów łyknie ...

Generalnie "budując" samemu - duuuużo kasy zaoszczędzisz - kosztem czasu który jednak leci ...
Coś o tym wiem.

Powodzenia
Link do komentarza
Cytat

Papiery nie są aż takie kosztowne - najdroższy chyba geodeta ...



i przyłącza..... w szczególności prąd .....

do tego instalacje - robocizna też tu szarpnie ....

no i teść , szwagier - dopytaj czy na pewno Ci za friko to zrobią .... wiesz , jak najlepiej się wychodzi z rodziną?

hans088 - generalnie - buduj , jak Ci trochę zabraknie to weźmiesz jakiś kredycik .... warto mieć swój dom ....





Link do komentarza
domek mały, ale niestety pewna kwota pieniędzy (lwia część) pójdzie bez względu na metraż. Wbrew pozorom, domek o powierzchni 100m/2 wcale nie będzie o połowe tańszy niż domek o powierzchni 200m/2.
Z kwotą 150 kawałków może się udać ale nie musi. To naprawdę mało. Ale z całą pewnością nie jest to niemożliwe i tego się trzymaj.
Link do komentarza
Cytat

... drewno budowlane za grosze ...


Jeśli tak ,to - patrząc na elewację przez pryzmat wszystkich pór roku ...
...przemyśl przedłużenie okapu nad drzwiami wejściowymi ...przyda się zadaszenie , drzwiom ,Tobie i Twojej rodzinie...
...wiesz ... słońce , deszcz no i śnieg jak się zsunie z dachu - to lepiej nie pod nogi ...

"uda się , ja Ci to mówię , trzeba chcieć "
Link do komentarza
Cytat

Jeśli tak ,to - patrząc na elewację przez pryzmat wszystkich pór roku ...
...przemyśl przedłużenie okapu nad drzwiami wejściowymi ...przyda się zadaszenie , drzwiom ,Tobie i Twojej rodzinie...
...wiesz ... słońce , deszcz no i śnieg jak się zsunie z dachu - to lepiej nie pod nogi ...




zasadniczo ..... jeśli chodzi o praktyczny aspekt - jak najbardziej jest to dobry pomysł , ale jeśli chodzi o względy wizualne - nie wiem czy ten dom wtedy nie straci na wyglądzie i proporcjonalności ..... no chyba żeby wydłużyć tylko kawałek .... tak , żeby odległość tego "występu" w dachu była jednakowa z obu stron ..... icon_rolleyes.gif

Brak obrazka
Brak obrazka
Link do komentarza
Brak obrazka

co do zmian w projekcie to zamierzam zrobić wejście nie zboku ganku tylko od czoła (zamiast małego okna) i zrobić mały wiatrołap nad drzwiami wejściowymi, zmiana ta nie będzie wpływała jakoś znacząco na koszty budowy ale wg mnie będzie bardziej estetyczne, zmian planuje jeszcze kilka, np myśle nad zrezygnowaniem "z balkonu" ale wtedy dom sie optycznie pomniejszy to jeszcze kwestie jak to mówie kosmetyczne na które mam troche czasu do zastanowienia, rozpatruje także zrobienie schodów kręconych zajmują mniej miejsca ale mam dylemat w którym miejscu miały by być usadowione Edytowano przez hans088 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
jeśli chodzi o wejście .... jest to jakiś pomysł......

jeśli chodzi o balkon ..... także nie jest to zły pomysł ... sama gdybym budowała drugi raz zrezygnowałabym z balkonu (w ogóle z niego nie korzystam , do niczego nie jest mi potrzebny) .... ale wtedy weź pod uwagę , ze taras będzie z góry nie osłonięty przed warunkami atmosferycznymi .....czyli otwarty ..... notabene także mam taki , ale gdybym budowała drugi raz jednak wolałabym, żeby był osłonięty .....
Link do komentarza
Cytat

jeśli chodzi o wejście .... jest to jakiś pomysł......

jeśli chodzi o balkon ..... także nie jest to zły pomysł ... sama gdybym budowała drugi raz zrezygnowałabym z balkonu (w ogóle z niego nie korzystam , do niczego nie jest mi potrzebny) .... ale wtedy weź pod uwagę , ze taras będzie z góry nie osłonięty przed warunkami atmosferycznymi .....czyli otwarty ..... notabene także mam taki , ale gdybym budowała drugi raz jednak wolałabym, żeby był osłonięty .....




dokładnie balkon nie jest mi potrzebny a co do tarasu to też raczej nie wiem czy zadaszenie jest konieczne, zawsze można postawić stół z parasolem, a po za tym działke mam 30 ar , więc zamierzam tak czy siak postawić altanke ogrodową, co do moich pomysłów to jest jeszcze jeden, mianowicie wyjście na taras przenieść na ścianę przeciwległą do wejścia a w jego miejscu zwykłe okno, bo mam obawy że salon będzie za "ciemny" ale nie wiem czy to nie byłoby zamachem na ergonomie i wykorzystanie powierzchni wiadomo dom mały więc trzeba każdy cm2 dokładnie zaplanować, lub zrobić okno obok ganku - po prawej stronie żęby troche rozświetlić salon
Link do komentarza
Cytat

dokładnie balkon nie jest mi potrzebny a co do tarasu to też raczej nie wiem czy zadaszenie jest konieczne, zawsze można postawić stół z parasolem, a po za tym działke mam 30 ar , więc zamierzam tak czy siak postawić altanke ogrodową, co do moich pomysłów to jest jeszcze jeden, mianowicie wyjście na taras przenieść na ścianę przeciwległą do wejścia a w jego miejscu zwykłe okno, bo mam obawy że salon będzie za "ciemny" ale nie wiem czy to nie byłoby zamachem na ergonomie i wykorzystanie powierzchni wiadomo dom mały więc trzeba każdy cm2 dokładnie zaplanować, lub zrobić okno obok ganku - po prawej stronie żęby troche rozświetlić salon



Masz bardzo duże okno tarasowe ...... bardziej niż "doświetleniem" martwiłabym się ułożeniem domu na działce względem stron świata .....
Dla porównania: ja mam taras od takiej strony , że słońce mam na nim do godziny 11.30 ....potem jest cień bo słońce przechodzi na drugą strone domu ..... czyli przyjemny chłodek który również wpada do salonu przez drzwi tarasowe .... a co za tym idzie nie mam latem "piekiełka" ani na tarasie ani w salonie ....
to jest naprawdę ważne ..... weź to pod uwagę .... icon_wink.gif
Link do komentarza
dom będzie usytuowany jak na obrazku, ale wróćmy do kosztów, wie ktoś ile kosztuje nawet orientacyjnie załatwianie pozwolenia, na razie mam projekt wypis z MPZP mapke działki i czekam na decyzje a raczej o informacje o odrolnieniu. interesuje mnie:
przyłącza woda prąd - gazu nie ma
koszty pozwolenia na budowe czyli znaczki itp czy są drogie koszta
i ile może zarzyczyć sobie projektant za adaptacje projektu

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

ale wróćmy do kosztów, wie ktoś ile kosztuje nawet orientacyjnie załatwianie pozwolenia, na razie mam projekt wypis z MPZP mapke działki i czekam na decyzje a raczej o informacje o odrolnieniu. interesuje mnie:
przyłącza woda prąd - gazu nie ma
koszty pozwolenia na budowe czyli znaczki itp czy są drogie koszta
i ile może zarzyczyć sobie projektant za adaptacje projektu



Tutaj Ci nie pomogę ..... miałam architekta który wziął 6.ooozł .... dobrze , że ekipę miałam w miarę ok bo był jednocześnie moim kierbudem ..... czyli w ramach tych 6.ooozł miałam: projekt indywidualny , kierownictwo budowy i załatwienie całej papierologii - jeździł zamiast mnie po urzędach i wszystko załatwił .

Z tego co pamiętam .....
za przyłącze prądu zapłaciłam 1860zł ( w cenie również skrzynka główna i podciągnięcie kabla do skrzynki), ale to w Wattenfallu ...nie wiem co tam masz u siebie ....
za skrzynkę budowlaną r-betkę z montażem zapłaciłam 500zł
woda i kanalizacja - jeśli coś trza było za papierologię to grosze bo nie pamiętam , ale trza było zapłacić magikowi za podciągnięcie wody do domu i zamontowanie wodomierza .... koszt max. z materiałem dałam 300zł....
geodeta za wytyczenie budynku - 500zł ,
pozostałe koszty papierologiczne potrzebne do pozwolenia na budowę chyba niewielkie , bo nic nie odnotowałam w dzienniku budowy ...
acha .... jeszcze projekty zjazdu , i mediów .... mnie to załatwiał architekt (miałam w cenie) ....ale wiem, ze za te mapki od mediów też się płaci chyba osobno .... a są potrzebne do projektu ... rząd nie wiem ... jakieś wtedy 400zł ....

tyle pamiętam ....
Link do komentarza
wielkie dzięki dałaś mi jakiś obraz kosztów, 6000 za projekt i załatwianie to nie jest dużo wg mnie chyba teżposzukam projektanta który za mnie bedzie biegał gdzie trzeba , tyle że mam sprawdzonego kierownika budowy za 600 zł mieszka prawie żę po sąsiedzku więc będzie mi doglądał czy wszystko jest ok:)
Link do komentarza
Cytat

wielkie dzięki dałaś mi jakiś obraz kosztów, 6000 za projekt i załatwianie to nie jest dużo wg mnie chyba teżposzukam projektanta który za mnie bedzie biegał gdzie trzeba , tyle że mam sprawdzonego kierownika budowy za 600 zł mieszka prawie żę po sąsiedzku więc będzie mi doglądał czy wszystko jest ok:)



dobry kierbud to skarb ..... natomiast w sytuacji kiedy sami budujecie - powinien nie zwracać uwagi na to, żeś sąsiad i że się znacie tylko rzetelnie podejść do sprawy i pilnować czy wszystko co robicie jest ok ..... czyli naprawdę czuwać nad całokształtem ....

Link do komentarza
Ja juz chyba mam wszystkie papierki potrzebne do PnB:
- wyrys z ewidencji gruntów potrzebny do warunków zabudowy z gminy : 64zł ( działka pow 1ha)
- dodatkowe mapki ok 30 zł
- warunki przyłącza wodociągowego - 30,15 zł
- projekt indywidualny 2800 w tym projekt zjazdu ( normalnie liczą 700 zł u mnie )
- geodeta - mapa do celów projektowych 700 zł
- warunki energetyczne - bezpłatnie ( koszt przyłącza jakoś 2100 zł)
- wniosek o odrolnienie działki 18 zł
Więcej grzechów nie pamiętam icon_smile.gif A papierki sam składałem do starostwa i do gminy.
Link do komentarza
Cytat

Ja juz chyba mam wszystkie papierki potrzebne do PnB:
- wyrys z ewidencji gruntów potrzebny do warunków zabudowy z gminy : 64zł ( działka pow 1ha)
- dodatkowe mapki ok 30 zł
- warunki przyłącza wodociągowego - 30,15 zł
- projekt indywidualny 2800 w tym projekt zjazdu ( normalnie liczą 700 zł u mnie )
- geodeta - mapa do celów projektowych 700 zł
- warunki energetyczne - bezpłatnie ( koszt przyłącza jakoś 2100 zł)
- wniosek o odrolnienie działki 18 zł
Więcej grzechów nie pamiętam icon_smile.gif A papierki sam składałem do starostwa i do gminy.



Brakuje Ci najważniejszego:

Zaświadczenia od psychologa że wytrzymasz psychicznie niekompetencje urzędników przeciągających bez sensu wszystkie procedury i głupotę oraz partactwo ekip budowlanych. Bez takiego zaświadczenia ja bym nie ruszał drugi raz icon_wink.gif

A tak serio to powodzenia.
Link do komentarza
Cytat

Brakuje Ci najważniejszego:

Zaświadczenia od psychologa że wytrzymasz psychicznie niekompetencje urzędników przeciągających bez sensu wszystkie procedury i głupotę oraz partactwo ekip budowlanych. Bez takiego zaświadczenia ja bym nie ruszał drugi raz icon_wink.gif

A tak serio to powodzenia.



niezłe , hehe ..... icon_lol.gif

no ale przecież w każdej bajce jest ziarenko prawdy , więc i tutaj zaryzykowałabym stwierdzenie , że zdarzają się budowy stosunkowo bezproblemowe z w terminie załatwioną papierologią i z ekipą która ma łeb na karku i oprócz kilku małych wtop - nic więcej do zarzucenia .... jak u mnie .... icon_mrgreen.gif
faktem jest ..... budowa to trauma .... kilkanaście miesięcy wyciętych z życiorysu ...
- życie towarzyskie w gruzach
- znajomi zaniedbani
- dzieci - prawie per "pan/pani" do mamusi i tatusia ... znaczy widziane tylko w święta kościelne tudzież państwowe kiedy to wstyd przed sąsiadami naginać na budowie (znaczy mnie nie tyczyło , nawet wtedy tyraliśmy)
- nerwowa atmosfera spowodowana podejmowaniem coraz to nowych decyzji co do których prawidłowości wcale nie jesteśmy pewni oraz przy wykończeniówce - spięciami pomiędzy współinwestorami których najczęstszym powodem jest kolor kafelek lub cena mebli kuchennych ... icon_lol.gif
- itp...itd....

reasumując .... budowa - tak , ale wziąć na light .... coby nie zwariować , osiwieć lub się po drodze nie rozwieść ... icon_lol.gif
Link do komentarza
"Projekty przyłaczy: 1,5 tysiąca za projekty gazu, wod-kan
projekt elektryki 500
samą adaptację 1500
geodeta 600
projekt 1350
papiery będą kosztować 5200

Znalazłam zeszyt z finansami. Mogę w podsumowaniu napisać co i jak.
Cały domek kosztował 320 tyś. W tym:

Przyłącza - prąd 8 tyś,
- CO/CW bez kaloryferów i pieca 27 000.
- gaz 7 600
Razem przyłacza 42 600
Stan surowy ocieplony, zadaszony, zaoknowany, z wylewkami i tynkami (u nas działo sie to tak szybko, że nie rozdzielę) 121 000. Sam dach 30 500.
Czyli około 150 tyś wykończenie - co tyle do licha kosztowało i to bez mebli, bo te mam w większości stare. No, z uporządkowaniem działki, ale tez bez przesady, nie musiałam robić ani ogrodzenia, ani podjazdów, raptem dwie ścieżki. Nie wiem, gdzie to weszło, ale weszło."


Masz tu cytat z mojego dziennika budowy z FM.
Dodam jeszcze, ze dom to Loreto Archigraphu, 124 m2 z poddaszem użytkowyym.
Murarz wzioł z tej sumy 16000.
W wykończeniówce udział tzw fachowców dość znikomy, łącznie im zapłaciłam 4000 za ułożenie wełny, nie pamietam czy 6 czy 8 tyś za ocieplenie styropianem (bez tynku) + malowanie. A, panele na górze nam kładli 2000 zł. I trochę płytek + zabudowa kibelka 3000. razem fachowcy zinkasowali powiedzmy nawet 20 000. dodać murarza 16000 i masz to, co możesz zaoszczędzić. 36 000 z 320. Możesz jeszcze sam zrobić całą hydraulikę (jak umiesz) i prąd. Da ci to następne 20 000 oszczędności. Czyli 320 tyś minus ok 60 000. Daje 260 tyś. Masz 150??? Hmmm. PAmiętaj, w moich obliczeniach nie ma mebli, prawie wcale nie ma płytek panele są najtansze z możliwych, itd itd. Tu nie ma nic do oszczędzania. Na dachu mam dachówkę, ale kupioną w 2006 roku, teraz za tą cenę dostaniesz moooże blachę albo gont. Edytowano przez ezs (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

"Projekty przyłaczy: 1,5 tysiąca za projekty gazu, wod-kan
projekt elektryki 500
samą adaptację 1500
geodeta 600
projekt 1350
papiery będą kosztować 5200

Znalazłam zeszyt z finansami. Mogę w podsumowaniu napisać co i jak.
Cały domek kosztował 320 tyś. W tym:

Przyłącza - prąd 8 tyś,
- CO/CW bez kaloryferów i pieca 27 000.
- gaz 7 600
Razem przyłacza 42 600
Stan surowy ocieplony, zadaszony, zaoknowany, z wylewkami i tynkami (u nas działo sie to tak szybko, że nie rozdzielę) 121 000. Sam dach 30 500.
Czyli około 150 tyś wykończenie - co tyle do licha kosztowało i to bez mebli, bo te mam w większości stare. No, z uporządkowaniem działki, ale tez bez przesady, nie musiałam robić ani ogrodzenia, ani podjazdów, raptem dwie ścieżki. Nie wiem, gdzie to weszło, ale weszło."


Masz tu cytat z mojego dziennika budowy z FM.
Dodam jeszcze, ze dom to Loreto Archigraphu, 124 m2 z poddaszem użytkowyym.
Murarz wzioł z tej sumy 16000.
W wykończeniówce udział tzw fachowców dość znikomy, łącznie im zapłaciłam 4000 za ułożenie wełny, nie pamietam czy 6 czy 8 tyś za ocieplenie styropianem (bez tynku) + malowanie. A, panele na górze nam kładli 2000 zł. I trochę płytek + zabudowa kibelka 3000. razem fachowcy zinkasowali powiedzmy nawet 20 000. dodać murarza 16000 i masz to, co możesz zaoszczędzić. 36 000 z 320. Możesz jeszcze sam zrobić całą hydraulikę (jak umiesz) i prąd. Da ci to następne 20 000 oszczędności. Czyli 320 tyś minus ok 60 000. Daje 260 tyś. Masz 150??? Hmmm. PAmiętaj, w moich obliczeniach nie ma mebli, prawie wcale nie ma płytek panele są najtansze z możliwych, itd itd. Tu nie ma nic do oszczędzania. Na dachu mam dachówkę, ale kupioną w 2006 roku, teraz za tą cenę dostaniesz moooże blachę albo gont.



Dziękuje za info bardzo cenne, ale zauważ , że dom który chcę postawić ma niecałe 70m2 anie 120,4 więc mniejsze powierzchnie do ocieplenia, podłóg itp itd... więc myśle , że mi się uda, tym bardziej, że wode będe robił sam, jeden kuzyn jest elektrykiem więc zrobi mi po kosztach, tak samo kominek plus rozprowadzenie rur do ciepłego powietrza będe miał po kosztach, tak jak pisałem ekipa zrobi tylko fundamenty i dach bo na tym się nie znam zupełnie a trzeba to zrobićdobrze murarke zrobi mi szwagier, z moją pomocą
i teścia,
Link do komentarza
Próbuj, jak nie spróbujesz to się nie dowesz.
Tylko zabezpiecz sobie tyły wedle zasady "co będzie,, jak nie starczy"
Bo budowa 70 m nie jest, niestety, tańsza o połowę od 124.
A prąd też mi robił kolega po kosztach. Robił, robił...aż wzięłam elektryka, żeby móc zamieszkać. I nie dziwię się mu - on musi z czegoś żyć, jak pracuje u mnie darmo, to nie zarabia gdzieś indziej. Na pomoc można liczyc w sytuacjach krótkotrwałych i awaryjnych. Inaczej można się ciężko rozczarować, ale każdy ma przede wszystkim swoje życie.
Link do komentarza
elektryke będzie robił jak weźmie urlop tak się dogadaliśmy, spokojnie w tydzień da rade - tak powiedział, wiem że nie można liczyć połowe mniejsza powierzchnia to połowe mniejsze koszta, ale podam przykład na podłodze: 120m2 paneli a 70 m2 to jest róznica....
Link do komentarza
Fajny ten domek. Zgrabny i ciekawy. Wcale nie będzie za mały. Ja zbudowałem - buduję domek 5x7metrów i jest na serio miejsce na wszystko. łatwo ogrzać, szybko można zbudować.

Mój dom na gotowo od ZERA do w pełni wyposażonego domu (miałem tylko ubrania), wszystkie meble i wyposażenie nowe będzie kosztował 100 000zł . Prowadzę super dokładny kosztorys i wszystko mam jak na dłoni.

Już mieszkam, a zostało mi jakieś 20 000 zapasu na wykończenie poddasza i zylion innych rzeczy. Mój domek ma potwornie drogą piwnicę, obłożoną kamieniem. Mój domek budowali w większości partacze i naciągacze, bo ja się dopiero uczyłem sztuki budowania. Teraz z tą wiedzą i doświadczeniem postawiłbym go za 80 000 od zera do mieszkania.

Uważam ,że ten Twój dom można spokojnie postawić za 100 000zł, przy wkładzie własnej pracy. Postawić mam na myśli zbudować od zera do domu gotowego z łóżkami, meblami, AGD , itp.

Najgorsze z mojego punktu widzenia są te wszystkie złodziejskie zasady naszego państwa. Projekty, cuda , przyłącza, mapki, itd. Jeśli na tą papierologię wydasz do 5000zł to zmieścisz się ze wszystkim w stówie.

Nie bierz ekipy do ścian, fundamentu, a nawet dachu, ponieważ jeśli masz wujka i szwagra z doświadczeniem budowlanym to we trzech zrobicie to taniej i lepiej. Przy tak prostej bryle to stan surowy jest łatwiejszy i przyjemniejszy od koszmaru wykończeniówki.

A jaki strop , bo chyba przeoczyłem ? Drewniany jest prosty, nie trzeba czekać miesiąca, nie jest mokry, nie trzeba dodatkowo wykańczać bo sam jest wykończony z natury , ma oczywiście wady - głośny, taki owaki. W technologii: tragarze strugane, deska sufitowa, folia, wełna między legary, folia paroizolacyjna, OSB, panel to byłoby całkiem nie straszne. Monolit fajny , ale mokry, brzydki z każdej strony, później jeszcze wylewka, tynk od spodu ....nie wiem, chyba wybrałbym "gorszy" strop drewniany.

Koniecznie łazienka na dole , balkon wywalić i zamienić to na pół zadaszenie tarasu na chociaż 1,5metra. Okna duże fajne. Komin murowany z pełnej cegły. CO z kozy z płaszczem wodnym, albo kominka. CO+CWU za 27 000zł !!!!!!!!!!!!!!!!!! To jest za 7000zł do zrobienia na takim domu. Żadne kaloryfery tylko podłogówka na całym dole. Podłogówka jest prosta jak bajka. Policzmy: PiecoKominek z PW 2000zł, bojler 140l 500zł, podłogówka 800zł, rurki, naczynia zawory 2000zł, hydrofor 500zł, 1200zł na armaturę i bajery.

Ech ...normalnie , aż bym jeszcze raz zaczął budować.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

o kurr... Why tak drogo dałeś za prąd?


w tym jest przyłącze (2500 bo mi się śpieszyło i sama płaciłam), kabel do domu i wszystko w domu. To raczej nie jest drogo, sam kabel kosztował 1000 zł icon_wink.gif.

W świetle tego, co pisałam jaoś dziwnie mi się nie chce wierzyć w post powyżej.
Owszem, mój kolega też wybudował za 100 tyś. Nawet 160 m + garaż. Ale tamten projekt był typem parterowej wydmuszki - prostokąt bez ścian nośnych w środku, dach dwuspadowy typu kratownica z desek, ocieplenie rozłożone na kratownicy, od spodu gk., media miał już na działce i najważniejsze - budował 2005-2006. A wtedy dach kosztował go 16000. Mnie rok później 30 000.
No, wiele zależy od regionu, Łódź nie jest tania, niestety. Edytowano przez ezs (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie, właśnie stawiam domek Chatka, wprowadziłem troche zmian:
- ganek na pełnym fundamencie do końca domu
- w końcu ganku i kawałku kuchni zrobiłem łazienkę (zyskałem przez to dużą kuchnię)
- dobudowałem garaż, wersja projektu D
- ściana na górze na 3 pustaki plus murłata ( w pojekcie ogóle nie ma)
- taras z przodu 4m od muru
- taras górny murowany
- słupy przednie murowane okrągłe
- na górze na przybudówce zrobiłem 2 schowki
- dach będzie bez "wcięć" czyli równy z przodem
- nad klatką schodową okno typu Velux
- schody 90cm
Zdjęcia z budowy
https://forum.budujemydom.pl/Domek-projekt-...ekt-t12921.html

DSC02762.JPG

Edytowano przez tomo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

zasadniczo ..... jeśli chodzi o praktyczny aspekt - jak najbardziej jest to dobry pomysł , ale jeśli chodzi o względy wizualne - nie wiem czy ten dom wtedy nie straci na wyglądzie i proporcjonalności ..... no chyba żeby wydłużyć tylko kawałek .... tak , żeby odległość tego "występu" w dachu była jednakowa z obu stron ..... icon_rolleyes.gif

Brak obrazka
Brak obrazka




SUPER PROJEKCIK POLECAM..
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...