Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Aranżacja mieszkania.


Recommended Posts

Witam,
mamy do aranżacji 40 metrową kawalerkę.

Oryginalnie wygląda tak:

Brak obrazka

Chcemy jednak maksymalnie powiększyć to mieszkanie. Poniżej nasza propozycja, początkowo zamierzaliśmy otworzyć kuchnię na pokój i usunąć ścianę między przedpokojem a pokojem. Zdecydowaliśmy się jednak na zostawienie zamkniętej kuchni i wyburzenie ścianki między pokojem a przedpokojem. Nasza obecna wersja znajduje się na poniższym obrazku.

I tutaj mamy do Was prośbę o pomoc, sugestie i pomysły.

Brak obrazka

- Po pierwsze, czy uważacie, że takie rozwiązanie jest ok?
- Ja Waszym zdaniem rozwiązać kwestie tego, aby wchodząc przez drzwi wejściowe nie wchodzić bezpośrednio do pokoju. Pomyśleliśmy, o tym aby zostawić kawałek pierwotnej ściany między pokojem a przedpokojem. Później może jeszcze metr ścianki w wysokości mniej więcej do pasa. Macie może jakieś inne pomysły?
- Bardzo nam zależy, na jakieś propozycji rozmieszczenia mebli, potrzebne oczywiście są jakieś szafy, kanapa (w nocy będzie spełniała rolę łózka do spania), miejsce na telewizor (najlepiej go powiesić), przydałby się też jakiś kącik na biurko.

Wielu z Was ma pewnie do czynienia z tym na co dzień, dlatego prosimy Was bardzo o pomoc, która z cała pewnością okaże się nieoceniona.

W mieszkaniu będą mieszkały dwie młode osoby, bez dzieci.

Z góry dziękujemy za pomoc, i pamiętajcie o tym, że każdy pomysł może być doskonałą inspiracją.

Pozdrawiamy
Magda i Łukasz

Link to postu
Na początek wstaw rzut taki jak powyżej ale w odpowiednich proporcjach.
Chciałem się do tego przysiąść ale mi z obecnych proporcji wychodzi, że pokój ma 53,5 m2 icon_smile.gif
Bez dokładnych wymiarów poszczególnych ścian nic nikt Ci nie doradzi bo wymiary to kluczowy element, zwłaszcza w małych pomieszczeniach/mieszkaniach.
Link to postu
Cytat

Na początek wstaw rzut taki jak powyżej ale w odpowiednich proporcjach.
Chciałem się do tego przysiąść ale mi z obecnych proporcji wychodzi, że pokój ma 53,5 m2 icon_smile.gif
Bez dokładnych wymiarów poszczególnych ścian nic nikt Ci nie doradzi bo wymiary to kluczowy element, zwłaszcza w małych pomieszczeniach/mieszkaniach.Niżej rzut z wymiarami, wiem że są pewne zasady wymiarowani, nie znam ich jednak, ale mam nadzieję, że tak tez będzie ok.

Brak obrazka
Link to postu
 • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Właściwie, zgodnie z podpowiedziami Dagi z innych wątków, powinienem odpuścić, ale jak odpuszczę - to pozostanę KRASNOLUDEM, czy zgoła GREKIEM... i tak źle, i tak niedobrze...   Twoje, animusie, WYCZYTYWANIE "moich" intencji ma charakter zenkopochodnych zaczątków próby wywołania goownoburzy, czy coś podobnego...   Jako człowiek widomy i jeżdżący po kraju widzę napowietrzne - kabli podziemnych jakoś nie widać -  linie energetyczne i nawet nie mam pojęcia ile jest ich w sumie w całym kraju, ale jest ich trochę, skoro PGE ma ponad 380 tys km, nie wspominając o "majątku" Taurona, Enei i Energi... PGE się chwali, że ma już trochę sieci schowanej pod ziemią, kupiła super maszynę, będzie dalej sieci chować, Tauron, posiadający obecnie ponad 25 tys. km kablowych linii energetycznych pod ziemią, docelowo chce przebudować kolejne 22 tys. km istniejących linii napowietrznych, zastępując je podziemnymi, i ma w tym pomóc technologia bezwykopowego prowadzenia kabli. Nie będę wspominał o innych gospodarzach sieci... bo po co?   W wytłuszczonym fragmencie chciałem pokazać SKALĘ  "majątku" PGE i możliwość jednej, pojedynczej, "cudownej"maszyny SPOKOLUZIKOWO linkowanej przez Ciebie... I to pokazując i zdając sobie sprawę, że nie wszędzie się da zakopać kable - NIGDZIE NIE SUGEROWAŁEM CAŁKOWITEJ WYMIANY WSZYSTKICH ELEMENTÓW SIECI... A Ty WYCZYTAŁEŚ to co chciałeś wyczytać i zrobić ze mnie GREKA...   I jakby nie zwróciłeś uwagi na mój wniosek:    
  • Gość Pawel
   prawo budowlane Art. 29. u 2. Nie wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę oraz zgłoszenia, o którym mowa w art. 30 obowiązek zgłoszenia budowy i robót budowlanych, budowa: (...) 5. wiat przystankowych i peronowych; (...) Chyba nie ten fragment prawa - https://lexlege.pl/prawo-budowlane/art-29/
  • Zły stan elewacji może być spowodowany nie tylko starzeniem się materiałów elewacyjnych, ale i uszkodzeniami innych elementów budynku. Zanim więc przystąpimy do remontu elewacji, musimy koniecznie usunąć wszystkie ewentualne usterki mające wpływ na jej trwałość (niezależnie od tego, czy chcemy elewację jedynie odświeżyć, czy też połączyć jej remont z ociepleniem). Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/remonty-i-modernizacje/a/12914-zanim-wykonamy-remont-elewacji
  • Gość Robert
   Analiza gruntów jest kluczowym elementem w przypadku zabudowy działki. Najlepiej zgłosić się do osób, które posiadają doświadczenie w ich sprawdzeniu. Samemu zajmuje to również sporo czasu. 
  • Rodzaj gruntu ma bezpośredni wpływ na koszt robót fundamentowych, izolacji przeciwwilgociowej oraz przyłączy do sieci zewnętrznych. Ideałem jest grunt jednorodny o dobrej przepuszczalności. Wtedy odpada wiele problemów związanych z wodą gruntową i opadową. Nie ma także niebezpieczeństwa nierównomiernego osiadania budynku. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/dzialka/a/545-czy-musimy-szczegolowo-analizowac-warunki-gruntowe
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...