Skocz do zawartości

Rów melioracyjny


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie jako nowy użytkownik. Rozpoczynam właśnie budowę domu i mam nadzieje, że znajdę
na tym forum wiele ciekawych i przydatnych informacji. A jednocześnie będę starał się dzielić moimi spostrzeżeniami:)

I od razu mam takie pytanie.
Sytuacja wygląda tak : Przez moją działkę przechodzi rów melioracyjny. Po ukończeniu domu będzie się on znajdował
ok. 10 m od domu więc w samej budowie on w niczym nie przeszkadza. Jednak chciałbym go zamaskować. Z oczywistych
względów zakopać go nie można. Mój pomysł jest taki, żeby przez całą długość rowu na mojej działce zrobić przepust tj.
rura betonowa do ziemi na to ziemia betony i jeszcze trochę ziemi żeby zarosło trawą.

I moje pytanie jest takie czy może znacie mili jakieś inne technologie poradzenia sobie z tym fantem ?
Ewentualnie czy ktoś już takie rozwiązania stosował i jak to się sprawdza i czy występują jakieś skutki uboczne.

Dla jasności dodam, że ja osobiście to chyba nigdy tam wody nie widziałem.

Z góry dzięki za opinie.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Również witam na forum....

Kto jest właścicielem rowu ?
I czy nie mieli by żadnego "ale" w jego maskowaniu ....

Bo niekiedy takie przeróbki mogą dużo kosztować


Właścicielem rowu jest Gminny zarząd dróg na terenach gminnych. Jednak ze względu na to, że przechodzi przez grunt będący moją własnością
to wg. prawnika ten odcinek należy do mnie. Z tym, że odgórnie jestem zobowiązany do tego aby utrzymywać go przepustowym. Więc prawnie jest wszystko ok mogę go przykryć tylko właśnie zastanawiam się czy technologia
o której myślę jest jedyna, ewentualnie czy jest może jakaś lepsza ?? Edytowano przez MarcinOG (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
trzeba było głosować na Korwina-Mikke
pełna swoboda, ale z pełną odpowiedzialnością

rury betonowe o odpowiedniej przepustowości i obsypane ziemią,
dbanie o drożność tego ustrojstwa
i nikt nie będzie miał do Ciebie pretensji
bylebyś nie pytał o to zbyt wielu instytucji
(kwestia co zapisane jest w MPZP lub WZ)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...