Skocz do zawartości

Co za 80 tyś.?


Gość

Recommended Posts

Planuje wziąć kredyt 100 tyś. zł. Z czego 20 tyś. przeznaczam na działkę. Jeszcze nie orientuję się w jakiejkolwiek budowie domu. Czy za 80 tyś można wybudować dom do takiego stanu,żeby można było się do niego wprowadzić? Jezeli tak to o jakich wymiarach, i co za te pieniądze mogę zrobić. Mam na mysli dom parterowy z poddaszem do użytku.
Link do komentarza
Jeśli nie masz więcej pieniędzy to za te 80000 to niewiele wybudujesz.

Może coś poniżej 80m2 powierzchni się uda.
Generalnie na dom dla 4 os. rodziny trzeba wydać min. 130 000. Zresztą wszystko zależy jeszcze od materiałów jakich użyjesz. W mojej okolicy za samą robociznę dla domu o powierzchni ok. 180 m2 śpiewają sobie ok. 30 000. Mowa oczywiście o stanie surowym.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
za 80 tyś. można postawić domek o pow. ok. 100 m2 częściowo bardzo skromnie wykończony, większość prac musisz jednak wykonać samodzielnie i taki domek nie będzie domkiem najwyższej jakości - musisz użyć tańszych (gorszych) materiałów, pamiętaj, że ok. 20 tyś. wydasz na różnego rodzaju formalności: projekty, uzgodnienia, pozwolenia, przyłącza (o ile media są przy działce - ale przy działce za 20 tyś.?)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Planuje wziąć kredyt 100 tyś. zł. Z czego 20 tyś. przeznaczam na działkę. Jeszcze nie orientuję się w jakiejkolwiek budowie domu. Czy za 80 tyś można wybudować dom do takiego stanu,żeby można było się do niego wprowadzić? Jezeli tak to o jakich wymiarach, i co za te pieniądze mogę zrobić. Mam na mysli dom parterowy z poddaszem do użytku.

icon_lol.gif
jak widzisz przy miom poscie jest domek "Orzech" z pracowni krajobrazy

http://www.krajobrazy.com.pl/index.php?str...ek&nazwa=ORZECH
i link do jego obejrzenia. budowac będę bez garażu .W kwocie którą podałeś powinienem sie zmiescic pewnie będzie w tym durzo mojego udziału , pracy i szukania materialów tak aby kupic z promocją, w tej sumie liczę że będzie stał stan surowy zamknięty, cala stolarka okienna i dzrzwiowa wylane podlogi, częśc białego montarzu, piec i kaloryfery,podlączone media. całosc z wykończeniem mam nadzieje że zamknie się kwotą 120 tys. ale dudowe planuje na kilka lat ,w tym roku fundamęty , morze stan otwary. dzialke posiadam, a budować będę 25 km od mińska mazowieckiego. nie martw sie wyliczeniami jakie przedstawiają wszyscy poprostu musisz sam sprawdzić wszystko, ja już to robię drugi rok pomału i jakś mi wychodzi że mozna tego dokonac tyklo musiśż tego chcieć. W tej samej miejscowości znajoma postawila stan surowy zamkięty, kończy glazury, wszystki przyłącza oprócz kanalizacji bo dopiero kanalizują miejscowość dom p powierzchni 120 m2 z urzytkowym poddaszem i wydała do tej pory 70 tyś , ale terz budowa trwa 3 rok, jak przyłączą kanalizację na jesieni się wprowadzaja.Planujac taka budowę musisz mieć gdzie mieszkać i terminy nie mogą ciebie gonić . Pścoech spowoduje że pujdziesz w koszty a jakośc robut może byść mierna. więc powodzenia i wytrwalośći da się zrobić icon_lol.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...