Skocz do zawartości

Jak wybierać jednostkę centralną?


Recommended Posts

Systemy odkurzania centralnego różnych firm są kompatybilne, a więc do większości instalacji pasuje prawie każda jednostka centralna. Jak ją zatem wybierać, skoro można wybrać każdą? Na pewno warto uwzględnić konstrukcję urządzenia, rodzaj zastosowanej w nim filtracji oraz wielkość jego silnika.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/centralne-odkurzanie/a/11551-jak-wybierac-jednostke-centralna

Link do komentarza
Gość meganik
Od jakiegoś już czasu używam odkurzacza centralnego Drainvac Cyclonik i jestem z niego bardzo zadowolony. Mogę odkurzać zarówno ciała stałe jak i wodę bez użycia dodatkowego separatora. Przydaje się to także w zimie, gdyż mam możliwość zbierania błota pośniegowego z moich dywaników w aucie i innych mokrych zanieczyszczeń. Jest to odkurzacz produkcji kanadyjskiej, który jak widziałem w rankingach w USA i Kanadzie bije wiele innych marek na głowę...
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 8 miesiące temu...
Gość Krystian
Ja będąc w Niemczech zakupiłem sobie BVC International. Działa bez zarzutu już 7 lat. Naprawdę bardzo polecam. Niemiecka trwałość i solidnośc porównywana do mercedesów starszego typu. Podobno ktoś w Polsce już go sprzedaje....
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
Gość jarek68
Ja mam odkurzacz Split. Rozdzielona konstrukcja naprawdę działa. Odkurzacz jest bezobsługowy, cały czas trzyma podciśnienie, aż wstyd się przyznać, że wyrzucam śmieci tylko raz w roku, na Gwiazdkę :) Wtedy też wyrzucam zebrane włosy w górnym filtrze..
Link do komentarza
Ja osobiście korzystam z odkurzacza centralnego Huskies. Na ile cenią go inni ? Nie mam pojęcia, lecz sam osobiście nie mam mu nic do zarzucenia. Odkurzacz jest całkowicie bezawaryjny. Działa już ponad 7lat bez zarzutu. Moc zassysania powietrza, ani trochę się nie zmieniła od czasu kupna, a jest używany bardzo często no i praktycznie do każdego rodzaju zabrudzeń.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Ja osobiście korzystam z odkurzacza centralnego Huskies. Na ile cenią go inni ? Nie mam pojęcia, lecz sam osobiście nie mam mu nic do zarzucenia. Odkurzacz jest całkowicie bezawaryjny. Działa już ponad 7lat bez zarzutu. Moc zassysania powietrza, ani trochę się nie zmieniła od czasu kupna, a jest używany bardzo często no i praktycznie do każdego rodzaju zabrudzeń.

Pozdrawiam.


Jak z Ciebie taki szpec to wypadałoby nazwy pisać poprawnie ,no chyba że jest nowa firma Huskies icon_biggrin.gif
Ten odkurzacz to jakieś perpetum mobile. Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
Do pana Jarek68, proszę sobie tu jaj nie robić, podstawieni pseudo użytkownicy. Ja mam też ten odkurzacz i jestem całkiem innego zdania , to jest ściema gorsza jak w sejmie RP. Ja nie polecam tego odkurzacza. A Husky tego nie znam.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Ja mam odkurzacz Split. Rozdzielona konstrukcja naprawdę działa. Odkurzacz jest bezobsługowy, cały czas trzyma podciśnienie, aż wstyd się przyznać, że wyrzucam śmieci tylko raz w roku, na Gwiazdkę icon_smile.gif Wtedy też wyrzucam zebrane włosy w górnym filtrze..



z tego co się orientuje to ten filtr na włosy jest zwykłą gąbeczką. do jego czyszczenia lub wymiany należy wzywać serwisanta, inaczej traci się siedmioletnią gwarancją. robiłem rozeznanie o te splity i takie odpowiedzi uzyskałem.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
ten temat jest juz nudny , prawie w każdym wydaniu jest tekst na ten temat ?Nic nowego ceny tego już tak spadły że można wybierać i zakładac w nowych i starych budynkach.A tekst tylko powiela wczesniejsze.Trace nadzieje ze takie pisma mają jeszce sens !
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
A ja sam położyłem wszelkie rurki i gniazda, podpiąłem pod to zwykłego Zelmera Meteora, który już chodził z 8 lat jako zwykły przenośny (od ślubu) i mam centralny. Długość instalacji łącznie z wężem jakieś 15 m. Po drodze kilka kolanek. Ssanie na końcówce mam w zupełności wystarczające. Lubię czytać mądre artykuły:) Ale wolę sprawdzoną praktykę.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...