Skocz do zawartości

sterowanie oswietleniem


kianek

Recommended Posts

witam

buduje dosc duzy dom.
wolalbym uniknac duzej ilosci przyciskow do swiatel .

pomyslelem ze zaloze panel do sterowania TYLKO oswietleniem i do niego podlacze rzadziej uzywane oswietlenie

czesc przyciskow zostanie- przy lazioenkach ,wejsciu i tych czesciej uzywanych
reszte chcialbym podlaczyc do sterownika ,a ten umiescic w wygodnym miejscu .

jak to zrobic?
jaki orientacyjny koszt

nie interesuje mnie mozliwosc sterowania ogrzewaniem,wentylkacja,roletami- chce sterowac tyylko rzadko uzywanym swiatlem

kto pomoze?
Link do komentarza
Chodzi mi o jakiś nie za drogi system "inteligentny", niecentralny, bezprzewodowy, łatwy do późniejszej rozbudowy, bez konieczności już dzisiaj planowania co?, gdzie?, jak?

Na razie chcę zastosować tylko sterowanie oświetleniem ("przyciski" + pilot), ew. wentylacją, ale w przyszłości może coś więcej
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Ja polecam system DOMINTE. Mam go zamontowanego od kwietnia i działa rewelacyjnie. Myślałem też nad XCOMFORT ale jak mi ich przedstawiciel przedstawił cenę to zrezygnowałem.
Miałem też inną firmę która montowała jakiś system(nie chcieli powiedzieć w ogóle co to było) tylko że też mnie cena przeraziła bo za np rozbudowanie systemu o pilota z wyświetlaczem lcd chcieli 1900zł... i to za samego pilota.

Kuzyn ma system Intelid'a i też jest zadowolony. Więc ten system również mogę polecić.

Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
Przed wyborem systemu automatyki warto rozważyć, oprócz ceny, również inne czynniki - w końcu raz "zaszyty" w naszym mieszkaniu system, pozostanie tam przez długi czas, i przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu będzie czuwał nad naszym bezpieczeństwem, dbał o nasz komfort oraz generował oszczędności. Proponuje wziąć pod szczególną uwagę takie cechy systemu jak:

Estetyka - zwróćmy uwagę na wygląd paneli i przycisków które oferuje producent, bo z całego systemu to na nie będziemy ostatecznie patrzeć.

Integracja - zwróćmy uwagę czy system jest w stanie zarządzać wszystkimi instalacjami które będziemy posiadać w domu - jeśli przykładowo planujemy oświetlenie ledowe typu RGB, upewnijmy się czy wybrany system daje możliwość wysterowania takiego rodzaju oświetlenia.

Funkcjonalność - sprawdźmy czy system zaspokoi nasze wszelkie wymagania. Jeśli przykładowo często jesteśmy w rozjazdach, dopilnujmy aby nasz inteligentny dom posiadał funkcję przekierowywania sygnału z domofonu na telefon komórkowy. Wbrew pozorom niewiele systemów na rynku oferuje takie możliwości.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Biorąc pod uwagę powyższe a zwłaszcza integracja i elastyczność sensownym rozwiązaniem jest KNX RF.
W przypadku KNX-a masz nieograniczone możliwości rozbudowy i integracji z czym chcesz, zawsze z radiówki możesz przejść na magistralę KNX po skrętce. Do organizacji KNX należy ok. 300 producentów urządzeń więc powinieneś coś cenowo dobrać do swoich potrzeb.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...