Skocz do zawartości

Przestronny dom na dużą działkę


Recommended Posts

Ze względów ekonomicznych każda budowa powinna być przeprowadzona w miarę szybko, bez przeciągania jej latami. Wznoszenie prezentowanego domu trwało aż dwa i pół roku, ponieważ właścicielom bardzo zależało na solidnym i dokładnym jego wykończeniu. I ich cierpliwość się opłaciła.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/reportaze/a/11693-przestronny-dom-na-duza-dzialke

Link do komentarza
Gość Jarecki
Rodzice Pana Slawka to, rodzice pana Slawka tamto..., wynika z tego , ze to rodzice pana Slawka powinni byc dumni ze zrealizowanego przez siebie dla dzieci projektu, nieprawdaz? Jakiz to byl wklad pana Slawka w sama inwestycje...? A tak w ogole to pan Slawek ma super rodzicow, wiec po co ma sie meczyc przy pielegnacji ogrodu...:) Sprobujcie stworzyc cos od podstaw sami, od zera, i wtedy sie przechwalajcie...:) Ludzie za grosz wstydu nie maja w dzisiejszych czasach. Poza tym niezly calkiem jak na krajowe warunki domek, no moze nieco bezbarwnie wykonczony z zewnatrz, w srodku za to bajka....
Link do komentarza
Szczerze powiedziawszy trochę dziwny ten artykuł. Tekst, że budowa trwała dwa i pół roku, ponieważ właścicielom bardzo zależało na solidnym i dokładnym jego wykończeniu, jest jak dla mnie śmieszny.
Ja planuję budowę na 5 lat i jakoś nie uważam tego za odległy termin. Ale budować będę sam z własnej kiesy i oszczędności. Swoją drogą nie wiem, czy ten artykuł miał być ironiczny, wyśmiewający właścicieli czy coś w podobie, czy być może tak wygląda standardowy inwestor ?
Duża działka z ogrodem o który sami nie umieją zadbać - pytanie po co im w takim razie taka działka potrzebna była - mogli wziąść tak jak brat z widokiem na las i by mieli spokój. Podobnie rzecz ma się z kominkiem z płaszczem wodnym.
Brak zdecydowania co do poddasza - jeżeli mąż chciał mieć gabinet dla siebie na poddaszu to proszę bardzo, ale czemu to żona teraz "cierpi" ?icon_smile.gif
Studnię - popieram, ale jak się ma duży teren to można było wygospodarować miejsce na przydomową oczyszczalnię ścieków zamiast szamba.
No i jak dla mnie przysłowiowy strzał w stopę dla nowinek technicznych :>. Słowa nie ma o rekuperatorach i pompach ciepła icon_smile.gif Czyżby te urządzenia jednak były przereklamowane ?
Link do komentarza
Gość akuku
a centralny odkurzacz, a klimatyzacja, a rekuperacja, a solary, a pompa ciepla?, ludzie to sa standardy naszego stulecia przecie. Inwestorom przyswiecal chyba glownie jeden cel: Wszystko Na Pokaz!, reszta jest malo wazna, byle bylo duze i biło po oczach sasiadow i znajomych......
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Droga Redakcjo, Przyłączam się do opinii Draagona i pozostałych. Cały artykuł jest perzesłodzony i ogólnie beznadziejny. Ja buduję dom z własnych środków pieniężnych i wiem ile kosztuje postawienie domu, znam ceny każdego etapu. Nie wchodzę na ten portal po to by czytać że ktoś komuś coś zasponsorował. Interesują mnie opinie i opowieści ludzi którzy za własne pieniądze postawili dom swoich marzeń..
Link do komentarza
Dobry przykład jak mieć tradycyjny drogi dom w budowie i utrzymaniu icon_wink.gif Dużym plusem długiej budowy jest czas na przemyślenie i zminimalizowanie błędów. Sam ciągnę rozłożną na wiele lat budowę (czytaj remont) prawie 200 letniego małego dworku (prawie 500m2) Wprowadzilśmy się do domu przed rozpoczęciem "budowy", bez prądu (lampy naftowe) bez wody (woziłem 40km)........ kilka decyzji bym teraz zmienił.... icon_wink.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...