Skocz do zawartości

Którą taryfę energii wybrać?


Recommended Posts

Witam icon_exclaim.gif
Powiedźcie mi czy taryfa dwustrefowa (G12) jest dla mojego domu najbardziej odpowiednia odpowiednia, ponieważ słyszałem że podczas strefy droższej jest o wiele droższy prąd niż w taryfie jednostrefowej (G11) icon_confused.gif
W moim domu na co dzień jest działają:
3 komputery (2 stacjonarne i 1 laptop),
2 monitory do komputerów LCD,
4 telewizory (3 CRT i 1 LCD),
akwarium (czyli 2 filtry, grzałka z termostatem, 2-ie świetlówki),
3 dekodery satelitarne,
2 chłodziarko-zamrażarki (klasa energetyczna C).
Podczas gdy jest strefa tańsza używane są:
2 pralki automatyczne ( co kilka dni)
1 motor siłowy (co kilka dni)
W nocy wszystko wyłączone... Chyba że komputer z pobieraniem czegoś (minimalnie co 2 tygodnie, maksymalnie co jakieś 3 miesiące)
Korzystam z PGE...
Z góry dziękuję za odpowiedzi icon_smile.gif Edytowano przez Adixin12692 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

Witam icon_exclaim.gif
Powiedźcie mi czy taryfa dwustrefowa (G12) jest dla mojego domu najbardziej odpowiednia odpowiednia, ponieważ słyszałem że podczas strefy droższej jest o wiele droższy prąd niż w taryfie jednostrefowej (G11) icon_confused.gif
W moim domu na co dzień jest działają:
3 komputery (2 stacjonarne i 1 laptop),
2 monitory do komputerów LCD,
4 telewizory (3 CRT i 1 LCD),
akwarium (czyli 2 filtry, grzałka z termostatem, 2-ie świetlówki),
3 dekodery satelitarne,
2 chłodziarko-zamrażarki (klasa energetyczna C).
Podczas gdy jest strefa tańsza używane są:
2 pralki automatyczne ( co kilka dni)
1 motor siłowy (co kilka dni)
W nocy wszystko wyłączone... Chyba że komputer z pobieraniem czegoś (minimalnie co 2 tygodnie, maksymalnie co jakieś 3 miesiące)
Korzystam z PGE...
Z góry dziękuję za odpowiedzi icon_smile.gif



Wydaje mi się wstępnie że opłacałoby Ci się przejść na taryfę g-12. Dużo zależy od trybu życia mieszkańców czy np chodzą spać z kurami, czy są nocnymi markami. W tym drugim przypadku oszczędności byłyby większe.

Założeniem taryfy G-12 jest że w stosunku do taryfy G-11 prąd zużywany w "dzień jest o 10% droższy , natomiast w "nocy" o 40 % tańszy. w ciągu doby masz 14h - dzień i 10h - noc. Jak się dobrze przyjrzeć to właściwie ta taryfa G-12 każdemu się opłaca. Ja mam dom w którym wszystko jest na prąd łącznie z ogrzewaniem, rachunki sa do przyjecia.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
A może wybrać rozwiązanie z licznikiem przedpłatowym (oznaczone chyba jako G11p). Aby skorzystać z tej taryfy musimy "poprosic" o wymianę zwykłego licznika na licznik przedpłatowy.

W tej taryfie cena energii elektrycznej jest zazwyczaj nieco niższa w porównaniu do tradycyjnych taryf G11 i G12. Nie jest również pobierana opłata abonamentowa - można w ten sposób zaoszczędzić od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie.

Korzystając z tej oferty płacimy za energię elektryczną "z góry" kupując okresloną przez nas liczbę klilowatogodzin i korzystamy z niej aż do wyczerpania.

Ale nie jestem pewne czy wszystkie ZE mają ją w ofercie icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

A może wybrać rozwiązanie z licznikiem przedpłatowym (oznaczone chyba jako G11p). Aby skorzystać z tej taryfy musimy "poprosic" o wymianę zwykłego licznika na licznik przedpłatowy.

W tej taryfie cena energii elektrycznej jest zazwyczaj nieco niższa w porównaniu do tradycyjnych taryf G11 i G12. Nie jest również pobierana opłata abonamentowa - można w ten sposób zaoszczędzić od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie.

Korzystając z tej oferty płacimy za energię elektryczną "z góry" kupując okresloną przez nas liczbę klilowatogodzin i korzystamy z niej aż do wyczerpania.

Ale nie jestem pewne czy wszystkie ZE mają ją w ofercie icon_smile.gif



ciekawe z tą przedpłata
zastanawia mnie czy jest jakiś limit czasowy na wykorzystanie zakupionych kilowatogodzin
do tej pory słyszałem tylko o licznikach na monety, montowane u tych, którzy mieli problemy z płaceniem za prąd
Link do komentarza
Cytat

A może wybrać rozwiązanie z licznikiem przedpłatowym (oznaczone chyba jako G11p). Aby skorzystać z tej taryfy musimy "poprosic" o wymianę zwykłego licznika na licznik przedpłatowy.

W tej taryfie cena energii elektrycznej jest zazwyczaj nieco niższa w porównaniu do tradycyjnych taryf G11 i G12. Nie jest również pobierana opłata abonamentowa - można w ten sposób zaoszczędzić od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie.

Korzystając z tej oferty płacimy za energię elektryczną "z góry" kupując okresloną przez nas liczbę klilowatogodzin i korzystamy z niej aż do wyczerpania.

Ale nie jestem pewne czy wszystkie ZE mają ją w ofercie Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_smile.gif">



U nas montują rodzinom mającym problem z płaceniem na czas takie liczniki .A jak np. w czasie pisania tego posta nagle prąd się skończy icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

No to będzie buba ..... Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_mrgreen.gif">
Ciekawe,czy zmiana licznika kosztuje odbiorce,czy też idzie to w koszty ZE



Kiedyś kilka razy miałem zmianę na II taryfowy/i na 
 I taryfowy Kierownik coś przebąkiwał ze raz w roku można zmienić bezpłatnie. 
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...