Skocz do zawartości

Jakie są nowoczesne efektywne metody eliminacji mostków termicznych?


Recommended Posts

Odpowiedź eksperta: Opłaty za energię stanowią główną część kosztów użytkowania budynków i stale wzrastają wraz z ogólną tendencją wzrostu cen energii. Koszty ogrzewania zależą nie tylko od cen, ale i od wielkości zużycia energii, a zużycie to może być odpowiednio niskie przy prawidłowym zaprojektowaniu i ociepleniu budynku.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/termoizolacja/porady/11700-jakie-sa-nowoczesne-efektywne-metody-eliminacji-mostkow-termicznych

Link do komentarza
Gość Kaziu
Isomur miałem w projekcie, ale Stahlton k. Wrocławia chciał prawie 5 tys. zł. za jedną warstwę na zakończenie ścianki fundamentowej. Wybrałem Fortis i zapłaciłem 2.800zł. Różnica więc znaczna..
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
gdyby Pan kupił ten sam produkt i zaoszczędził takie pieniądze to można się tym chwalić. Jednakże kupił Pan coś innego i to jest tak jakby kupił Pan styropian EPS na ściany fundamentowe i cieszył się, że zaoszczędził na styropianie XPS, który ma lepsze właściwości i jest droższy. Aby dokonać porównania trzeba porównać wszystkie właściwości produktu..
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
ciekawe jak się sprawdzi ten produkt przez lata. Z tego co czytałem to Isomur jest stosowany w Szwajcarii od 25 lat i w Niemczech od 18. Produkt podlega stałej kontroli pod względem swojej przewodności cieplnej (0,24 W/m*K) oraz wytrzymałości na ściskanie przez Instytut Fizyki Budowli w Stuttgarcie. Ja kupiłem Isomur do mojeo domku i wiem, że był to dobry wybór. Ludzi często szukają oszczędności tam, gdzie nie powinni...
Link do komentarza
Problem, jakby sam się rozwiązał. Współczesne systemy ogrzewania mają precyzyjną automatykę, tak więc zbyt duża akumulacja jest fatalna w programowaniu i komforcie. Koszty ogrzewania wymusiły stosowanie przegród lepszych od 0.3W/m2 xK a takie przegrody wymuszają stosowanie paroizolacji od wewnątrz. Nie da się więc uciec we współczesnym budownictwie od "zamkniętych" izolacji, czyli od wewnątrz.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...