Skocz do zawartości

Zmiana kolejności prac - tynki / ocieplenie


RafalT88

Recommended Posts

Mam poważny dylemat co do kolejności wykonywania prac izolacyjnych i tynkarskich. Całe zamieszanie wynika z harmonogramu realizacji robót jaki przygotowałem dla banku na etapie wniosku kredytowego. Nieopacznie wpisałem termoizolację domu przed pracami tynkarskimi. Obserwując poczynania innych budujących dom oraz porady na portalach budowlanych wiem że zalecane jest najpierw wykonanie instalacji wewnętrznych (wod-kan, elektryczną), otynkowanie ścian i sufitów wewnątrz domu a dopiero na końcu ocieplenie i otynkowanie domu z zewnątrz. Jak już wspomniałem mam źle określone terminy w harmonogramie i aby otrzymać kolejną transzę kredytu muszę ocieplić dom (w środku jest całkowicie surowo).

Jakie są Wasze opinie w tym zakresie. Czy można ocieplić dom i później wykonywac prace wewnętrzne? Jakie są zagrożenia i konsekwencje takiego działania?
Link do komentarza
Kolejność prac nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia. Możliwości wysychania tynków i podłóg przez ściany zewnętrzne przed ich ociepleniem są praktycznie żadne i tylko wentylacja pomieszczeń pozwoli na szybkie usunięcie wilgoci technologicznej. W lecie otwarcie okien, zimą - ogrzewanie i wentylacja.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...