Skocz do zawartości

podmurówka sciana - 3W - laczenie


Recommended Posts

witam,
Moja wiedza w zakresie praktyki budowlanej jest praktycznie zerowa, takze przepraszam jezeli pytam o rzeczy oczywiste.

W jaki sposob powinno sie stawiac sciane 3W, na podmurowce jak na zdjeciu?
W podmurowce na zewnatrz jest warstwa klinkieru oddzielona od muru warstwa styropianu.
Czy stawiane scianki zewnetrznej (12cm bloczek komorkowy) ,w scianie 3W, na warstwie klinkieru i styropianu nie sprawi, ze sciana zewnetrzna bedzie "malo stabilna" "slabo zamocowana" (nie wiem jak to okreslic)?
O ile wiem, kotwy nie byly stosowane w podmurowce.

pozdr., Artur

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

a klinkier ile ma? też 12
skoro stawiasz 3W na 3W to w czym problem?
zewnętrzną "12" kotwi się w konstrukcyjnej i tyle
ile masz tego styro?



dzieki za odpowiedz
styropian 2x5cm, klinkier chyba 12cm (?).

W sumie to chyba najbardziej niepokojace jest wykonawstwo icon_sad.gif(( nie ja jestem inwestorem) a budynek jest stawiany systemem gospodarczym, przez "zaprzyjazniona osobe" icon_sad.gif((.

Zarówno w warstwie podmurówki było "dosc" duzo pekniec i warstwa klinkieru nie byla chyba idealnie zwiazana z pozostała czescia muru (nie bylo tam kotew).
A teraz dolna, zewnetrzna warstwa bloczkow ustawiana na foli izolacyjnej tez nie jest chyba dobrze zwiazana/stabilna ....

Wykonawca tlumaczy sie upalem (....) czesc scianki ma rozbierac.
Zastanawiam sie czy jak upal sie przedluzy to wszytkie bloczki w cianie beda slabo zwiazane ze spoina...tragedia icon_sad.gif

Ale to juz problem na styku inwestor/wykonawca

pozdr., Artur

DSC01446.jpg

Edytowano przez ano (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

witam,
Moja wiedza w zakresie praktyki budowlanej jest praktycznie zerowa, takze przepraszam jezeli pytam o rzeczy oczywiste.

W jaki sposob powinno sie stawiac sciane 3W, na podmurowce jak na zdjeciu?
W podmurowce na zewnatrz jest warstwa klinkieru oddzielona od muru warstwa styropianu.
Czy stawiane scianki zewnetrznej (12cm bloczek komorkowy) ,w scianie 3W, na warstwie klinkieru i styropianu nie sprawi, ze sciana zewnetrzna bedzie "malo stabilna" "slabo zamocowana" (nie wiem jak to okreslic)?
O ile wiem, kotwy nie byly stosowane w podmurowce.


A jaki jest powód murowania ściany trójwarstwowej? 


Nie polecam ściany   osłonowej z suporexa w 6-8 cm murowanej na zaprawie cem-wap to nie będzie się dobrze trzymać nawet z kotwami  lepsza przyczepność otrzymuje się murując na klej do glazury.

Proszę pomierzyć grubości ściany osłonowej( zewnętrznej) z klinkieru i suporeksu.    
Link do komentarza
Cytat

A jaki jest powód murowania ściany trójwarstwowej? 


Nie polecam ściany   osłonowej z suporexa w 6-8 cm murowanej na zaprawie cem-wap to nie będzie się dobrze trzymać nawet z kotwami  lepsza przyczepność otrzymuje się murując na klej do glazury.

Proszę pomierzyć grubości ściany osłonowej( zewnętrznej) z klinkieru i suporeksu.    




sprawa sie wyjasnila.
przyczyna slabego wiazania zapraway bylo murowanie bloczków na sucho w upały, bez ich namoczenia... icon_sad.gif(( (prosze tego nie komentowac)

wykonawca byl pomyslodawca sciany trojwarstwowej...
tez slyszalem o murowaniu sciany zewnetrznej na klej ale chyba wykonawca nie slyszal icon_smile.gif

przepraszam za zamieszanie, dziekuje osobom probujacym pomoc, na tym etapie watek mozna chyba zakonczyc.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...