Skocz do zawartości

Szkielet czy technologia tradycyjna??


Recommended Posts

Też miałem ten problem.
Kiedyś chciałem budować szkieletówkę - i to samodzielnie (no nie całkiem - z pomocnikami - ale bez firmy)
Potem przyszło tyle roboty, że o samodzielnej budowie mogłem zapomnieć.
Więc patrzyłem na ceny firm - ale one są już niewiele niższe od murowanych
więc zdecydowałem się na murowany.
A co do drewniaków - to kluczem jest drewno i jego zabezpieczenie - prawidłowo wykonany postoii jeszcze dla twoich prawnuków.
Wady które mi się nasuneły i są istotne - to mała bezwładność cieplna (tzn, że dom się szybko nagrzewa ale i szybko zchładza) - aby to trochę zmniejszyć planowałem w środku w poprzek budynku ścianę murowaną w której byłby kominek i ją nagrzewał.
Do tego planowałem ogrzewanie powietrzem w kanałech - bez kaloryferów.
Link do komentarza
Polecamy artykuł pt. Dom murowany czy szkieletowy?
https://budujemydom.pl/dylematy/208/1/

Fragment:
Inaczej wykańczamy i mieszkamy...

Pod względem użytkowym dom szkieletowy dość znacznie różni się od budynku murowanego, dlatego obiekt taki powinien być zaplanowany kompleksowo, z uwzględnieniem wszystkich specyficznych wymogów, co pozwoli optymalnie wykorzystać jego zalety.

Ciepłochronność – w praktyce nie ma żadnej różnicy w możliwościach uzyskania wysokiej izolacyjności cieplnej ścian w domach szkieletowych i murowanych. W standardowych, drewnianych ścianach szkieletowych o słupkach nośnych szerokości 15 cm przenikalność cieplna osiąga wskaźnik ok. 0,26 W/(m2 •K), przy czym łatwo można ją poprawić, układając dodatkowe warstwy izolacyjne od strony wewnętrznej lub od zewnątrz. Nieco inaczej przedstawia się sprawa ciepłochronności w przypadku konstrukcji o szkielecie stalowym, w liniach przebiegu profili tworzą się bowiem mostki cieplne, które wprawdzie nie wpływają znacząco na ciepłochronność całej ściany, jednak w miejscach tych może kondesować się para wodna. Konieczne jest zaizolowanie ich poprzez ułożenie tu dodatkowego ocieplenia zewnętrznego.
Paroprzepuszczalność – ściany w domach szkieletowych
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...