Skocz do zawartości

kuchnia czy jadalnia


Recommended Posts

  • 3 lata temu...

Współczesne budownictwo mieszkaniowe stawia na duże przestrzenie, w których kuchnie otwarte są na salon. Aneks kuchenny powiększa pomieszczenie i sprawia, że całe wnętrze jest bardziej nowoczesne – ale są też minusy takiej koncepcji: widoczny bałagan podczas przygotowywania posiłków, nieprzyjemne zapachy czy hałasy. Drzwi przesuwne pomiędzy salonem a kuchnią będą więc doskonałym rozwiązaniem tego dylematu. Ich wykorzystanie pozwoli na szybkie i sprawne przearanżowanie pomieszczenia – w ciągu kilku sekund możemy dysponować kuchnią zamkniętą albo otwartą na salon. Dodatkowo w razie potrzeby – np. podczas wigilijnej kolacji czy rodzinnego przyjęcia – możemy stworzyć jedno duże pomieszczenie.

Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Dnia 9.07.2010 o 12:25, pariah napisał:

witajcie.
Jestescie zwolennikami kuchni czy jedzenia w jadalni?
Wiem, że wszystko zalezy od przestrzeni jaką w domu dysponujecie, ale czy gdybyście mieli dość miejsca na jadalnie to byście ją zaaranżowali?


Mi sie niesamowicie podoba ten projekt: http://www.n-design.pl/#/pl/galeria/dom_w_izabelinie?p=597

Podobają mi się jadalnie u kogoś, ale ja się przyznam nie lubię dużych pomieszczeń i ich sprzątania, bo po co. Zdecydowanie wystrcza mi ścianka działowa. Wcześniej mieszkałam w ogromnym domu. Wielki salon na obu piętrach, nigdy więcej. Poszukałam inspiracji i stworzyłam mini salon i to mi wystarcza. Fakt, faktem ostatnio postawiłam na mieszkanie w bloku, ale i tak uważam, że jest to super opcja nawet do domu. Dla tych co wolą jadalnię osobno to polecić mogę bloga http://odlotowelampy.pl/page/2/, też się nad tym zastanawiałam, bo ciekawe wskazówki i super to wygląda, ale chyba nie dla mnie. 

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

 

Wszystko zależy od liczby domowników, ich wieku, zwyczaju jedzenia wspólnych posiłków i wielkości oraz rozkładu pomieszczeń w domu.

 

W kuchni stół do codziennych posiłków jest bardzo praktyczny. Poza tym niektóre kuchenne czynności (krojenie warzyw na sałatkę) robi się wygodniej na siedząco. Opcja zwłaszcza doceniana przez osoby starsze. Przy blacie jest to niewygodne.

 

W salonie sprawdza się stół z możliwością rozkładania. Na co dzień wystarczy w formie kompaktowej, przy większej liczbie gości - rozłożony. Oddzielna jadalnia nie jest w tym przypadku niezbędna. Z takiego dedykowanego pomieszczenia korzysta się bowiem niezbyt często.


 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...