Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Witam

Stoję przed wysokim icon_smile.gif dylematem: jak policzyć robociznę (oczywiście netto) za wymurowanie kominów. Mam kominy systemowe z wkładem szamotowym. Czy ktoś z Was rozliczał się za to osobno albo po prostu wie jak to skalkulować (np. za mb) - czy będzie to zależało od np. ilości kominów wentylacyjnych czy liczymy za "słupek", który zawiera np komin do kominka i podwójną wentylację, itp ???????????????????? Dodam, że jestem z bardzo bliskich okolic Wrocławia. Pozdrawiam i niecierpliwie czekam na informacje.
Aga
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podrążę jeszcze ten temat - jeśli mam osobno robione, ale doklejone do siebie: komin od kotła gazowego (osobny pustak) i podwójna wentylacja (pustak podwójny), to powinnam to policzyć: 200 zł za mb komina i 200 zł za mb wentylacji????? czy jednak 200 zł łącznie, bo są razem i w sumie mają 3 ciągi. A jak mam od parteru podwójną wentylację od parteru (9 m), a od piętra dochodzi druga podwójna (6 m), to liczymy 200 zł x 9m i 200 zł x 6 m, czy po prostu 200 zł za 9 m?????????????????????????
Aga
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Jak są różnice temperatur. A tam wszystko raczej w jednakowej.  Co najwyżej jakiś szron może wystąpić w pewnych okolicznościach przyrody, ale to na zewnątrz, nie od środka. No ale zgoda, w pewnych okolicznościach i to może wystąpić, np. jest ciepło i padał deszcz, ten beton nagrzany a potem w nocy przychodzi mróz no i parujący nagrzany słupek może coś tam kondensować na powierzchni tego modułu od wewnątrz. Wykrapla się woda i zamarzając rozwala moduł.  Tak naprawdę rózne scenariusze wydarzeń można sobie wyobrazić, które jednak nie mają szans zaistnienia gdyby beton był silnie związany z modułem.  A każde nawet minimalne rozwarstwienie będzie powodować zagrożenie pękaniem w połączeniu ze sprzyjającymi okolocznościami przyrody.  
  • Szacunek za takie załatwienie sprawy, pomimo braku takiego obowiązku!
  • Proszę o jakieś fotki ukazujące, jak agresywne było to usuwanie? 
  • Kropla miodu? O tym nie słyszałem, ale musi być słodko, przynajmniej takie wrażenia pozostały... Słodziej by było, gdyby skrzydło do ościeżnicy przylegało jak należy po całym obwodzie a nie na 1/4! Kto i w jakim celu zaproponował wymianę uszczelek skoro "nie wiało" wcześniej jak mniemam? W pakiecie? Po okuciu sądzę, że okna mają ponad 20 lat, jednak w takich oknach to zwykle uszczelki zachowują najdłużej swoje właściwości- jeżeli nie było oczywiście włamania czy innego ich uszkodzenia... Szybciej wymagają malowania. Wymiana uszczelek to podstawowe zalecenie wszelkiej maści serwisantów- patałachów, których możliwości regulacyjne kończą się na śrubie 4 mm dolnego zawiasu a wszelkie pozostałe  metody są im całkowicie obce... Może wystarczyło wyregulować i nasmarować okucie zamiast tej wymiany, jeżeli montaż byl prawidłowy? W necie jest kilka filmów ukazujących sprawdzenie okien i ewentualny serwis, więc nie chcę specjalnie reklamować kogokolwiek, a system oraz materiał- pvc, drewno- nia mają istotnego znaczenia. Proszę nie zgadzać się na żadne przylepki kolejnych uszczelek, które spowodują, że klamkę trudno będzie przekręcić, a wiało będzie dalej. Tym bardziej- za kolejną dopłatą. Ręka czy ucho mają różną wrażliwość, ale przewiewy tak "na szybko" można stwierdzic anemometrem, jednak- skoro serwisant je wyczuwa- tak poważny sprzęt nie będzie raczej konieczny.
  • A na szybie widział jak wilgoć kondensacyjna zamienia się w wodę?
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...