Skocz do zawartości

Sprężarka


Recommended Posts

Chciałbym zasięgnąć porad dotyczących wyboru sprężarki
takiej do użytku gospodarczego
wiadomo malowanie, pompowanie, czyszczenie i co tam się jeszcze wymyśli
kiedyś chciałem, aby taka sprężarka dała radę piaskować, ale podobnież potrzebne są tu duże wydajności,
właśnie - jakie są tym niezbędnym minimum, nie te z opisów, jestem w stanie przełknąć postoje na dobicie ciśnienia,
nie będę piaskować Titanica, ani Rudego, ot oczyścić np bramę ażurową lub drzwi do garażu, ewentualnie okucia na drewnianych starych drzwiach
i czy olejowa czy bezolejowa?
rozumiem, że pozbycie się oleju z tej olejowej nie jest problemem, ale jak to zrobić porządnie i na ile jest to potrzebne
(czy wszystkie farby potrzebują pozbycia się oleju?)
no i czy (w przypadku, kiedy piaskowanie ZUPEŁNIE odpada) 24 literki, czy wyżyłować się na 50l
wiadomo, cena tu gra rolę, ale jeżeli będę mół cokolwiek więcej osiagnąć, to możę warto te parę zyli dać więcej?
czy nie warto kombinować i styknie 24l 8 bar przy zażywaniu uspokajaczy ze względu na częśte nabijanie zbiornika
eksploatacja niezbyt ciągła, tyle co coś zrobić na ranczo
kiedyś dyskutowaliśmy gdzieś tam na ten temat, ale może coś się zmieniło?

Adaś - jeżeli polecasz hand made to ja Ci to zlecę, mnie samego nie zmuszaj, please icon_redface.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Jakoś mi umknął ten temat. icon_biggrin.gif

Co do wyboru olejowa czy bez – na pewno bez.
Mam olejową i mam kłopoty związane z olejem – po jakimś czasie się pojawiły.

Co do doboru pojemności zbiornika oraz samej sprężarki.
Ja dobierałem do „wydajności” najbardziej „wydajnego” urządzenia zasilanego powietrzem i przewidywanego czasu ciągłej pracy tegoż.

Swój wpis opieram na wieloletnim doświadczeniu z niewielką sprężarką – max. 15 bar i 5l.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Sprężarkę dobierz do zastosowań jakie będziesz potrzebował i zapotrzebowania na powietrze narzędzi.
Ja mam 24L bezolejową firmy Gude. (robiona dla Niemców w Wietnamie) Dałem 200zł na Allegro. Wydajność 8bar przy 130litrach/min (sprężonego pow). Używałem ją do malowania emulsją ok 200m kw. muru (lekko musiałem ją rozcieńczyć). Pistolet z zestawu za 60 zł z Biedronki icon_wink.gif.
Szło spoko, ale musiałem robić przerwy bo kompresor dość mocno się grzał. Nie wiem ile by wytrzymał, ale szkoda mi było go katować. Użyłem go też wcześniej do zaimpregnowania ścian. Idealny był do tego pistolet do ropowania. Do impregnowania zużywa się większe ilości płynu, a ściany mocno piły.
Prace takie jak przedmuchiwanie, pompowanie kół zrobi się każdym kompresorem.
Piaskowanie wymaga ponoć większej ilości powietrza ok. 170-250 litrów zależnie od pistoletu.
Nie zawsze kompresor 50L wystarczy jeżeli ma zamontowaną słabą sprężarkę. Najlepiej mieć taką 2 cylindrową, ale cena przekracza wtedy 1000zł. Te większe sprężarki to chyba są już tylko olejowe. Ponoć olejowe mają lepsze chłodzenie i są cichsze.
Przy zakupie tych tańszych olejowych lepiej wymienić od razu olej na porządny. Na kilku forach czytałem, że zatarły się z powodu tandetnego oleju startowego. Czasem była to jakaś dziwna maź zamiast oleju.
Do takich zastosowań jak klucze udarowe to byle 50L nie starczy. Cena za kompresor rośnie na tyle, że lepiej chyba kupić klucz udarowy elektryczny za kilka stówek.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...