Skocz do zawartości

projekt lazienki


Recommended Posts

Oto kilka widokow projektu mojej lazienki. Co o nim sadzicie? Projekt jest prowizoryczny oczywiscie - na tyle na ile pozwalaja mozliwosci oprogramowania. Szafki naokolo i nad pralka maja za zadanie udawac zabudowe(mam zamiar zmiescic tam wszystkie reczniki, kosmetyki, chemie itp). Miedzy wanna a toaleta zastanawiam sie nad morkiem lub luksferami (fajne jakies sloneczniki, ktore pojawily sie juz na forum icon_smile.gif ). Zamiast taboretu bedzie fikusny fotelik a wanna w stylu retro (w oprogramowaniu nie ma tej opcji dlatego wstawiam wanne wymiarowo zblizona do mojej upatrzonej).
Zastanawiam sie nad umywalka - czy lepiej jest wstawic dwie czy jedna duza. Bo jedna mala to chyba odpada bo jest za waska dla dwoch jednoczesnie myjacych paszczoszczeki ludzikow ;P
Okno bedzie na pewno z lekka firana i zaslona (bez zaluzji).

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Zastanawiam sie nad umywalka - czy lepiej jest wstawic dwie czy jedna duza. Bo jedna mala to chyba odpada bo jest za waska dla dwoch jednoczesnie myjacych paszczoszczeki ludzikow ;P


A nie możecie myć po kolei?
Ogólnie to tylko ta wanna taka po środku wystająca dla mnie dziwna, a reszta fajna.
No i ja np. zaplanowałam sobie pralkę całkowicie poza łazienką.
Link do komentarza
Cytat

A nie możecie myć po kolei?
Ogólnie to tylko ta wanna taka po środku wystająca dla mnie dziwna, a reszta fajna.
No i ja np. zaplanowałam sobie pralkę całkowicie poza łazienką.



Lazienka to jest miejsce gdzie widujemy sie z mezem najczesciej ;D w kapieli obsądzamy sprawy rodzinne (puki co dwuosobowe...) a myjemy szczeki razem bo tak juz sie utarlo - jedno zaczyna myc to drugie zazdrosci i biegnie po szczote hehe Wymarzyla mi sie wanna z nogami i ciezko mi sie z tym marzeniem rozstac no i wydaje mi sie ze najlepiej bedzie ona wyeksponowana na srodku - takie centrum lazienkowe - w wannie wlasnie spedzamy najwiecej czasu.
Pralka bezie musiala zostac w lazience bo nie zaplanowalam pralni w domku - z ograniczen metrażowych...
Link do komentarza
Cytat

Lazienka to jest miejsce gdzie widujemy sie z mezem najczesciej ;D w kapieli obsądzamy sprawy rodzinne (puki co dwuosobowe...) a myjemy szczeki razem bo tak juz sie utarlo - jedno zaczyna myc to drugie zazdrosci i biegnie po szczote hehe Wymarzyla mi sie wanna z nogami i ciezko mi sie z tym marzeniem rozstac no i wydaje mi sie ze najlepiej bedzie ona wyeksponowana na srodku - takie centrum lazienkowe - w wannie wlasnie spedzamy najwiecej czasu.
Pralka bezie musiala zostac w lazience bo nie zaplanowalam pralni w domku - z ograniczen metrażowych...


No jeżeli takie sprawy są, to nie ma innego chyba sposobu icon_smile.gif Chyba że zamienić pralkę i te szafki z wanną, żeby nie sterczała^^ W sumie na obrazku inaczej wygląda niż w realu icon_smile.gif Jak zaczęłam planować kuchnię było pięknie, jak sobie to "poukładałam" na niby z cegieł, żeby pomierzyć odległości to mi nagle miejsce się skurczyło icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Ja bym wybrala jednak duza umywalke dla dwoch osob(czyli z dwoma kranami ) icon_biggrin.gif



A teraz wstawiam troche zmieniona wersje: Pojedyncza umywalka szerokosci 90cm. Wydaje mi sie, ze pojedynczy kran nadaje delikatnosci ale jednak bedzie trzeba sie przy takiej umywalce sprzeczac o miejsce...

Murek, ktory wstawilam jednak mi sie nie podoba ale chyba fajnie wygladalaby w tym miejscu dluga zaslona - pewnie taka sama jak w oknie ktora mozna podczepiac do sciany i rozsowac... Mocowanie byloby przy suficie.

Mam tez problem z kabina - polokragla czy kwadratowa?

A co z grzejnikiem? bedzie ogrzewanie podlogowe wiec moze grzejnik zlikwidowac? Ale czy przy ogrzewaniu podlogowym reczniki nadarza schnac? np kapiel wieczorem a potem rano - czy przez noc wyschna wiszac na zwyklym wieszaku?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Mam tez problem z kabina - polokragla czy kwadratowa?

A co z grzejnikiem? bedzie ogrzewanie podlogowe wiec moze grzejnik zlikwidowac? Ale czy przy ogrzewaniu podlogowym reczniki nadarza schnac? np kapiel wieczorem a potem rano - czy przez noc wyschna wiszac na zwyklym wieszaku?



Co do kabiny, to już trzeba po prostu pójść do jakiegoś sklepu z wystawą i powłazić do środka.

A jeśli chodzi o suszarkę, to raczej przydałaby się, nawet przy ogrzewaniu podłogowym.
U nas podłogówka przewidziana jest w całym domu praktycznie, a w łazienkach dodatkowo wyjścia na suszarki będą.
Link do komentarza
...polokragla kabina byla by praktyczniejsza...

- poza tym ,dla mnie jakby w tej lazience panuje zbyt duzy chaos , tzn. ta wanna mi na srodku zupelnie nie pasuje ( zabiera zbyt wiele miejsca) i po co tyle tych szafek kolo pralki ???

Obok prysznica(tam gdzie jest teraz)postawilabym wanne i pralke - wanne mozna ladnie wyeksponowac na podescie icon_wink.gif
... na przeciwko - troche szafek i kibelek...

(niektorzy lubia grzejniczki w lazienkach - mowia ,ze to jest dobre miejsce na powieszenie recznika lub gatkow...
...ja tam zrezygnowalam z grzejnikow (mam tez wszedzie ogrzewanie podlogowe) - na reczniki mam uchwyty przy umywalce i wannie -suszarka nad wanna ...wystarczy - i przynajmniej jest porzadek icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

...polokragla kabina byla by praktyczniejsza...

- poza tym ,dla mnie jakby w tej lazience panuje zbyt duzy chaos icon_redface.gif , tzn. ta wanna mi na srodku zupelnie nie pasuje ( zabiera zbyt wiele miejsca) i po co tyle tych szafek kolo pralki ???

Obok prysznica(tam gdzie jest teraz)postawilabym wanne i pralke - wanne mozna ladnie wyeksponowac na podescie icon_wink.gif
... na przeciwko - troche szafek i kibelek...

(niektorzy lubia grzejniczki w lazienkach -niektorzy mowia ,ze to jest dobre miejsce na powieszenie recznika lub gatkow...
...ja tam zrezygnowalam z grzejnikow (mam tez wszedzie ogrzewanie podlogowe) - na reczniki mam uchwyty przy umywalce i wannie -suszarka nad wanna ...wystarczy - i przynajmniej jest porzadek icon_wink.gif




Rzeczywiscie balaganiarsko to wyglada - ale w oprogramowaniu nie ma niestety szafek i polek ktore ja zamierzam wstawic do lazienki q realu. W projekcie zamierzam zobaczyc jak maksymalnie da sie zagospodarowac wnetrze przy stalym ustawieniu wanny na srodku - z tego za chiny nie zrezygnuje bo pod te wanne cala dlugosc i szerokosc lazienki byla specjalnie dobrana icon_eek.gif icon_mrgreen.gif -taki juz swir jestem... a na temat reszty nie mam zielonego pojecia icon_neutral.gif

Pralke probowalam wstawic na scianie po prawej stronie od wejscia ale drzwi sa w odleglosci 0.5 metra od rogu wiec raczej glupio by bylo wchodzac do lazienki zderzac sie z pralka.

Czy moze toalete z pralka zamienic??? hmmm
Link do komentarza
Cytat

...no ,chyba bylo by lepiej - jakbys zamienila pralke z tym kibelkiem ... icon_smile.gif

MOze zrezygnuj tez z tych szafeczek kolo umywalki - nie lepiej dwie pod spodem ???
(bylo by miejsce na grzejniczek icon_wink.gif)
moze cos takiego ? :



W ogole to planowalam pod umywalka sam blat ale to juz sa szczegoly, ktore dobiore jak juz dom bedzie stal icon_smile.gif . Ale podoba mi sie ta propozycja na zdjeciu. No ale liczba szafek "wyjdzie w praniu" czyli jak sie zamieszka, zacznie gromadzic, uzytkowac to sie zobaczy... icon_wink.gif
Link do komentarza
A mi podoba sie bardzie projekt z luksferkami, tylko ze ja bym je pociagnela tyldo do polowy. Cala sciana jakos ogranicza i swiatlo i przestrzen. Ksztal kabiny dobiera sie ogolnie do wystroju. Nowoczysny styl szafek bezklamkowych stawia na minimalistyczne podejscie i kwadratowa kabine, ewentualnie tylko drzwi i jedna sciana z karton gipsu jakies ozdobne plytki, mozaika. Mebloscianka fajna ale ja bym nie eksponowala w niej pralki. Pralke gdzies schowac w kat, tak jak pomysly juz padly w kat zamiast kibelka. A skoro wanna ma byc dekoracja glowna przytul ja do sciany i tez bedzie ladnie, przynajmniej wchodzac sie nie zabijesz, nad umywalka zdecydowanie duza jedna bym powiesila, polozyla czy wkleila tylko lustro, skoro styl retro to poleczki nad wanna na scine z pierdolkami a paralka ladnie zabudowana niewidoczna. kibelek oczywiscie odciety scianka a obok mebloscianka. Tak to widze.

Link do komentarza
Co do umywalek jeśli tylko można proponuję dwie bo jeśli np Twój mąż będzie się golił, a ty myć ząbki to co naplujesz mu do wody, w której płucze maszynkę (chyba, że płucze pod bieżącą, albo ma elektryczną, albo się nie goli). Ja mam dwie i tak to u mnie wygląda:

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Dwie umywalki moga byc -ale lustro jedno ,duze icon_wink.gif

Cytat

Ksztal kabiny dobiera sie ogolnie do wystroju. Nowoczysny styl szafek bezklamkowych stawia na minimalistyczne podejscie i kwadratowa kabine...
A skoro wanna ma byc dekoracja glowna przytul ja do sciany i tez bedzie ladnie, przynajmniej wchodzac sie nie zabijesz, nad umywalka zdecydowanie duza jedna bym powiesila, polozyla czy wkleila tylko lustro, skoro styl retro to poleczki nad wanna na scine z pierdolkami a paralka ladnie zabudowana niewidoczna. kibelek oczywiscie odciety scianka a obok mebloscianka. Tak to widze.


Fakt- prosto i malo - to nowy trend ,ktory mi takze bardzo odpowiada icon_biggrin.gif
..tylko ,ze ta kwadratowa kabina nie zawsze pasuje - zwlaszcza w malych lazienkach ... :-/
...dlatego jak juz Dodi wspomniala- kabine , umywalke i wanne dobiera sie do wystroju (okragle tez moze byc modne !)
Jesli wiec kabina bedzie okragla - dobrze wastawic tez okragla umywalke - jesli sie nie da ,to mozna chociaz takie same krany w nich zamontowac (wanna, umywalka)...

Tak sobie przegladam zdjecia i widze ,ze na tym forum prawie kazdy ma w lazience prysznic z duzym brodzikiem... icon_rolleyes.gif
...niestety ale do nowoczesnyh lazienek nie pasuja takie kabiny...
poronuje cos takiego:

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Dwie umywalki moga byc -ale lustro jedno ,duze icon_wink.gif


Fakt- prosto i malo - to nowy trend ,ktory mi takze bardzo odpowiada icon_biggrin.gif
..tylko ,ze ta kwadratowa kabina nie zawsze pasuje - zwlaszcza w malych lazienkach ... :-/
...dlatego jak juz Dodi wspomniala- kabine , umywalke i wanne dobiera sie do wystroju (okragle tez moze byc modne !)
Jesli wiec kabina bedzie okragla - dobrze wastawic tez okragla umywalke - jesli sie nie da ,to mozna chociaz takie same krany w nich zamontowac (wanna, umywalka)...

Tak sobie przegladam zdjecia i widze ,ze na tym forum prawie kazdy ma w lazience prysznic z duzym brodzikiem... icon_rolleyes.gif
...,niestety ale do nowoczesnyh lazienek nie pasuja takie kabiny...
poronuje cos takiego:



Najchetniej polaczylabym kabine kwadratowa z "brodzikiem" ze zdjecia z kabina okragla.
Link do komentarza
ja jestem zwolennikiem bez-brodzikowym-tylko o tym trzeba myslec na etapie wylewek;( A faktycznie te olbrzymie niby wygodne brodziki psujaca cala atmosfere poniewaz nie da sie ich jakos dyskretnie zamaskowac.
Jaska chciala cos w stylu retro jak dobrze zrozumialam, jak nie to mnie poprawcie. I tu tez olbrzymi brodzik fujjjjj, a musi byc tak jakis brodzik. Pieknie wygladaja wlasnie takie bez niczego, dodatkowo podreslone np plytki w innym kolorze badz w innym kierunku ukladane dodatkowo podkreslaja to miejsce.
Ja na dole w lazience nie mam brodzika, na gorze tez go nie bedzie. Nikt sie nie potyka, zmywa sie woda, jak ktos bedzie mial ochote posiedziec to znajdzie sie taboret lazienkowy. jedyny minus to ze dziecka nie mozna wykapac w takiej kabinie, ale waniennke mozna wsadzic mala i cacy- to tak z bardziej praktycznej strony. Ale dzieci podobno szybko rosna;)
Link do komentarza
Cytat

Dwie umywalki moga byc -ale lustro jedno ,duze icon_wink.gif


Fakt- prosto i malo - to nowy trend ,ktory mi takze bardzo odpowiada icon_biggrin.gif
..tylko ,ze ta kwadratowa kabina nie zawsze pasuje - zwlaszcza w malych lazienkach ... :-/
...dlatego jak juz Dodi wspomniala- kabine , umywalke i wanne dobiera sie do wystroju (okragle tez moze byc modne !)
Jesli wiec kabina bedzie okragla - dobrze wastawic tez okragla umywalke - jesli sie nie da ,to mozna chociaz takie same krany w nich zamontowac (wanna, umywalka)...

Tak sobie przegladam zdjecia i widze ,ze na tym forum prawie kazdy ma w lazience prysznic z duzym brodzikiem... icon_rolleyes.gif
...,niestety ale do nowoczesnyh lazienek nie pasuja takie kabiny...
poronuje cos takiego:


U mnie dwa lustra są ze względów oszczędnościowych (jedno było i dokupiłam drugie) brodzik głęboki bo kąpię w nim 3 letnia córcie - wanna za duża, mała nie czuje się pewnie, a z małej wanienki już wyrosła.
Link do komentarza
Ja jednak preferuje pod prysznicem brodzik. Moze byc bardzo plaski ale zeby jednak bylo tam jakies tworzywo bo po plytkach stapac golymi stopami nie lubie nawet jesli jest ogrzewanie podlogowe. Na pewno nigdy sie do tego nie przekonam - taka kolejna schiza icon_redface.gif

A prysznic u mnie bedzie wykorzystywany tylko do porannych szybkich kapieli wiec gleboki brodzik mi jest niepotrzebny.
Link do komentarza
...dobra ,jesli moge ,to jeszcze na koniec wtrace moje 5 groszy i powiem jak ja teraz widze te lazienke Jaski:

...od tej str. gdzie sa teraz meble z pralka na rogu postawilabym podest z wanna (zeby ja wyeksponowac,bo przeciez o to chodzi )
tam gdzie kabina prysznicowa - pralka
a na scianie z kibelkiem -umywalka icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
jaska - a umywalka koło kibelka? nie sądzisz, że będzie lepszym rozwiązaniem?
po zrobieniu "co trzeba" zaraz można łapki umyć... tym bardziej, że jest tam sporo miejsca

a wannę dostawiłabym tym dłuższym bokiem do ściany,
wtedy będzie przecież bardziej wyeksponowana - jak sama tego chcesz icon_smile.gif bo większy bok będzie widać...
Link do komentarza
Cytat

...dobra ,jesli moge ,to jeszcze na koniec wtrace moje 5 groszy i powiem jak ja teraz widze te lazienke Jaski:

...od tej str. gdzie sa teraz meble z pralka na rogu postawilabym podest z wanna (zeby ja wyeksponowac,bo przeciez o to chodzi )
tam gdzie kabina prysznicowa - pralka
a na scianie z kibelkiem -umywalka icon_smile.gif




Musze te zmiany zwizualizowac lecz podestu na pewno nigdzie nie zrobie poniewaz jestem za "NIE" wszystkim "extra" podestom czy schodkom - jesli nie sa konieczne to do widzenia. Po prostu nie chce sie o nie potykac, dzieciaki rowniez potykaja sie czy spadaja - no i nie wyobrazam sobie kapac malego dziecka w takiej wannie na podescie - a bardzo wygodne jest wtawianie mniejszej wanienki do duzej wiec wyobrazcie sobie ze wyjmuje dziecko z wanny i za kazdym razem musze pokonywac ten schodek na "podest"... icon_confused.gif

Ale nad przekreceniem wanny i postawieniu bokiem juz rzeczywiscie sie zastanawiam - przekonaliscie mnie icon_biggrin.gif wiec sprobuje.
Link do komentarza
Jeżeli chodzi o te szklane wanny to jakoś nie przekonują mnie one do siebie. Nie chodzi tutaj o utrzymanie jej w czystości,bo z tym nie byłoby problemu. Bardziej o komfort podczas kąpieli,przyzwyczaiłem się do wypełnionych wanien z hydromasażem.
Link do komentarza
Cytat

Jeżeli chodzi o te szklane wanny to jakoś nie przekonują mnie one do siebie. Nie chodzi tutaj o utrzymanie jej w czystości,bo z tym nie byłoby problemu. Bardziej o komfort podczas kąpieli,przyzwyczaiłem się do wypełnionych wanien z hydromasażem.




hmmm a mnie hydromasaż łaskocze i nie mogę się kąpać....
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

ja przy projekcie łazienki skorzystałam z pomocy dekoratora, którego zaproponowali mi w Paradyżu przy zakupie płytek. Oczywiście wszystko za darmo. Pomógł z doborem oświetlenia i ustawienia wszystkiego porządnie. Łazienka jest mała ale nie zagracona icon_smile.gif



Czy to było w sklepie firmowym, albo przez internet? Faktycznie dobry sposób, bo przecież nawet idealnie dobrany sprzęt musi współgrać z płytkami icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...