Skocz do zawartości

Grzejniki CO Regulus


rafel1809

Recommended Posts

W najbliższym czasie będę przerabiał instalację CO w pokoju i kuchni. Chcę zakupić nowe grzejniki. Pod względem cenowym i estetycznym bardzo odpowiadają mi grzejniki firmy Regulus. Jednak w folderze reklamowym pisze, że nie nadają się one do grawitacyjnego układu CO, tylko do układów z pompką. Jednocześnie sprzedawca w sklepie bardzo poleca mi grzejniki tej firmy, twierdząc, iż sprawdzają się one w jego domu bardzo dobrze, pomimo, ze ma układ grawitacyjny.
Bardzo proszę o podzielenie się doświadczeniami kogoś, kto miał już doświadczenie z grzejnikami CO firmy Regulus.
Z góry dziękuję.
icon_smile.gif
Link do komentarza
Grzejniki regulus skonstruowane są z myślą o układach pompowych CO. Podłączenie grzejników regulus do układów grawitacyjnych możliwe jest na odpowiedzialność nabywcy. W niektórych układach grawitacyjnych grzejniki regulus pracują znakomicie- jest to uzależnione od budowy instalacji oraz możliwości regulacji hydraulicznej układu.
Niestety, z danych jakie posiadam trudno wnioskować i proponować "eksperymenty".
Radziłbym zastanowić się nad zamontowaniem pompy obiegowej CO. To przecież wymierne efekty ekonomiczne, wyższa kultura pracy instalacji, lepsze efekty dogrzania pomieszczeń itp.

Życzę ciepła z (grzejnikami regulus)

Zbigniew Maciaszek
Regulus-System
033/0812-36-69
www.regulus.com.pl
Link do komentarza
Szanowny Panie

Proszę dobrze "wyspać" się propozycją montażu pompy obiegowej CO.

Za:
- ma pan w domu hydraulików
- pompkę i tak trzeba kiedyś zastosować- duże oszczędności w stosunku do ceny
- po zamontowaniu pompy można ją wpinać do sieci elektrycznej - początkowo- za pomocą wtyczki
- po czasie ( czytaj- jak będą pieniądze) można rozbudować układ o sterownik kotła czy też prosty wyłącznik pompy- np. ustawi pan minimalną temperature włączenia kotła chroniącą przed poceniem powrotu, przegrzaniem itp.
- zaczyna pan planowaną modernizację kotłowni
- może pan założyć grzejniki jakie panu odpowiadają
- może pan stosować zawory termostatyczne
- obniża pan koszty eksploatacji (zużycia opału)


Przeciw:
- koszty

PS. Grzejniki inne np: stalowe panele, żebra Alu z zaworami termostatycznymi także najczęściej "nie idą" na grawitacji. !!!!


Życzę ciepła

Zbigniew Maciaszek
Regulus-system
033/0812-36-69
www.regulus.com.pl
Link do komentarza
Cytat

Grzejniki regulus skonstruowane są z myślą o układach pompowych CO.  (...)



Witam serdecznie!

Panie Zbigniewie, mój hydraulik wyliczal zapotrzebowanie na grzejniki do mojego nowo budowanego domu i wyszło Mu troszke inaczej (więcej) niż wynika to z obliczeń "kalkulatorem" zamieszczonym na Waszej stronie www (różnica rzędu 150%). Przyznam sie, że nie znam algorytmu stosowanego w obliczeniach zapotrzebowania na moc grzewczą, ale hydraulik powiedział, że przyjmuje sie około 100W/m2 icon_confused.gif:

Pozdrawiam serdecznie!!
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Przy obliczaniu mocy grzejników bierze się pod uwagę rodzaj ścian i okien w domu oraz parametry pracy instalacji c.o. (temperatura zasilania i powrotu).
100 W/m2 to wielkość, którą przyjmowało się kiedyś i dobirało grzejniki dla instalacji o parametrach temp. zasilania 90 st. C, temp. powrotu 70 st. C
W obecnie budowanych energooszczędnych domach przyjmuje się nawet 45 W/m2, a parametry instalacji przy kotłach kondensacyjnych to 55/35 st. C
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...