Skocz do zawartości

Pomysł na ogrodzenie -słupy betonowe wylewane !?


Recommended Posts

Dom typu dworka, mały 110 m2, parterowy.
Działka o wymiarach 20x40m.
Przód to te właśnie 20 mb i mam pomysł jak to fajnie zrobić.

Chciałbym kupić szalunki tekturowe do kolumn o długości 3m.
Przeciąć na pół i uzyskać odcinki 150 cm.
Średnica 25 cm ( tak myślę).
Wylać i osadzić czapki prefabrykowane z kulą.
Wszystko "dopieścić" estetycznie i pomalować na biało.
Dom ma białe okna,drzwi, kolumny, podbitkę a dach czarny.
Ciężko jest znaleźć zdjęcia takiego ogrodzenia w necie, co o tym myślicie ?

Plusem jest koszt, 8 słupów za 500 zł
Przęsła będą kute czarne, brama i furtka też.

Co o tym myślicie, ładnie to będzie wyglądało ??? icon_biggrin.gif

Link do komentarza
Moje będzie niższe, 150 cm słupy i przęsła chyba niższe.
A może za dużo 150 cm ???

Będzie skromniej na pewno.
Chcę obsadzić boki i tył Tują Szmaragd i docinać na wysokości 3 m.
Nie chce żeby mnie sąsiad widział jak się nago opalam icon_lol.gif
W środku niski domek i przód z takich kolumn.
Taka mam wizję całości icon_cool.gif

Daga, efekt ciężkości by był jak bym dał podstawy i zakończenia typowe dla kolumn.
U mnie będzie skromny daszek z kulą taką jak Coolibeer zapodał icon_smile.gif
Link do komentarza
Piczman,
proponowałbym obwąchać temat pod kątem dopasowania do domku: charakter ogrodzenia + podmurówka domu + komin w pierwszym wrażeniu tworzą całość.
Jak to twórczo połączysz jakimś wspólnym mianownikiem - twórczo - to przejdzie. Takie kolumny z kulą kojarzą się z rezydencjami, tu więc trzeba ostrożnie z wysokością - za niskie zrobisz i może być kiepsko w proporcjach.
Od strony praktycznej i kosztów pomysł jest rewelacja.
Postaw na "kreację" i coś z tymi kulami i kolumnami pokombinuj, bo, kurczę, to za prosto kula z kolumną. Może jeszcze prościej. Sam nie wiem. Będę śledził temat, bo też się głowię.
Może zamiast kuli - jakieś głowy? Maski?
Link do komentarza
ładne, stonowane, nie wyglądają jak olbrzymie lizaki. Może być tak, że nie wylezą idealnie równe. Świerzą wylewkę będzie można jeszcze ciupagą naciąć jak beton gdzieś wypsi pod ciśnieniem i rozsadzi szalunek. Generalnie możesz mieć kłopoty z zachowaniem konsekwencji wymiarów na słupkach. Mieszanka betonowa 2,5 raza cięższa jest od wody i napiera na ścianki szalunku, "układa go", u know.
Link do komentarza
Noooo znaczna roznica, miedzy pierwszymi zdjeciami a tymi. Te slupy sa rewelacyjne, sama lepszych bym nie wymyslila, jak recer pisze bez efektu lizaka. Super czekam na realizacje.

Nie wiem co to jest osb i listewki na frezy, ale moj ojciec jest sztukatorem i takie cuda i cudenka robi(efekty pracy mozna ogladac na zamku krtolewski w wawie badz teatrze Narodowym- takze pewno jest calkiem niezly w tym). I jal pare rqzy sie przygladalam to on to robi tak: przygotowywuje sobie wyrzeźbione czesci, zawalewa formy chyba silikonem badz czyms plastycznym, i z gotowych form robi gipsowe badz betonowe czesci ukladanki. Pozniem do gowotej jakiejs podpory w tym wypadku bedzie slup pewnie jakis zazbrojony przymocowywuje ukladanke(nie wiem na co pewnie jakis kleij)ewentualne dziurki szparki uzupelnia tez jakims specyfikiem.

Nie wiem czy sie przypada, moze. A czesc tych silikonowych tak to nazwijmy form mozna kupic gotowych, ale nie zawcze pasuja ksztaltem i rodzajem tych żłobinek.
Link do komentarza
fajnie się Cię czyta dodi icon_biggrin.gif
Piczman - nie chciałbym cię zniechęcać, ale wykonać szaluneczek pod takie ustrojstwo to niezła zabawa
no i sztuką jest zalać to betonem
podejrzewam, że dekiel musiałbyś zrobić oddzielnie, główny badyl oddzielnie
no i beton - nie bele co, coś w stylu betonu kontraktorowego, płynna masa zapewni lepsze wypełnienie
bądź płynna zaprawa, ale dobór mieszanki i dodatków do niej to wyższa szkoła jazdy, konsultacje z magikami z wytwórni betonów z pewnością by coś dały
w warunkach polowych może to nie wyjść
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
te drewienka zostaja czy bede pozniej tak jak na obrazkach wyzej ogladanych. Mi tam sie podoba trawka, piekna zielona . A tak tez jest fajnie tak inaczej.

A barbosa fajnie sie czyta bo wyrazy przekrecam z pospiechu i lenistwa.;D

Ale faktycznie sama siebie nie moge rozczytać także zacznę pisać ładnie i poprawnie. Czy tak może być? Oj ciut obciachu i tak mnie nikt tu nie zna. Cichoo głupio mi.
Link do komentarza
Zamierzasz dołożyć automatyczne otwieranie ?
Bo jeśli tak to ciężko będzie je ukryć.

Dlaczego zdecydowałeś się na profil okrągły ? (domyślam się, że rura posłużyła za formę).Trudniej będzie położyć klinkier lub coś podobnego ...
Mam już wizję docelowego wyglądu domu i płotu ?
Link do komentarza
Jaśniej to znaczy że słupy są ze stempli budowlanych a nie betonowe icon_smile.gif

Wcześniejsze plany odstawiłem na kiedyś, ale jeśli juz bym coś wylewał monolitycznie to na pewno było by to otynkowane i w kolorze domu.
A tak w ogóle to nie wiedziałem że tu jesteś, i to od 5 lat icon_eek.gif

dodi

Brama a drewniana też tymczasowo ,,,
Link do komentarza
Jestem ... icon_smile.gif Na początku udzielałem się zbyt mocno - ale nie było chętnych do dyskusji icon_smile.gif Odczekałem chwilę i ... jest kilka fajnych osób z którymi chętnie podyskutuję i powymieniam się opiniami ... np. o ogrzeaaniu z buforem icon_smile.gif

Co do słupów to nie zorientowałem się icon_sad.gif Dopiero na powiększeniu zobaczyłem. W pierwszym poście pisałeś o szalunkach tekturowych ....

Moje zdanie jest takie że warto uzgodnić to z sąsiadem, sąsiadami i zrobić takie samo. Uliczka bardzo na tym zyskuje.
Wiem że to jest ciężkie do realizacji ale warto spróbować.
U nas robił to deweloper i naprawdę jest git.
Link do komentarza
Cytat

Moje zdanie jest takie że warto uzgodnić to z sąsiadem, sąsiadami i zrobić takie samo.
Wiem że to jest ciężkie do realizacji ale warto spróbować.



Sąsiedzi ?
Ja to się modlę żebym kiedyś nie szedł pijany i nie natknął się na któregoś z nich.
Jeszcze nie jestem karany icon_smile.gif

A więc odpada icon_wink.gif

racer sąsiadem od ulicy jest Urząd Gminy ,,,
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...