Skocz do zawartości

pozwolenie na użytkowanie


Recommended Posts

Witam,

Chcę zakupić dom którego budowa zakończona została w 1996 roku. Starostwo powiatowe wydało zaświadczenie o jej zakończeniu właśnie wtedy. Zakup nieruchomości chciałabym sfinansować kredytem hipotecznym lecz bank wymaga potwierdzenia zgłoszenia do użytkowania a takiego dokumentu obecny właściciel nie posiada, więc dla banku jest to w dalszym ciągu budowa... Pozwolenie na budowę już wygasło.. Proszę o poradę - co zrobić najlepiej w takiej sytuacji??
Link do komentarza
cóż trzeba dotrzeć do obowiązującego Prawa Budowlanego w 1996r i przekonać się na podstawie czego wtedy załatwiało się takie sprawy
niemniej bank nadinterpretuje, bo zaświadczenie o zakończeniu budowy, może świadczyć o wypełnieniu Decyzji - PnB, ale to nie moje czasy icon_smile.gif, to tak na zdrowy rozsądek,
chyba na stronach ministerstwa są stare wersje PB, ktoś musi poszukać i przeczytać icon_smile.gif
Link do komentarza
Jesli mnie pamięć nie myli to w 96 roku nie było jeszcze starostw i wszelkie sprawy załatwiały urzędy gmin. Także starostwo nie mogło wydac takiego zaświadczenia. Po pierwsze udałbym się do urzędu gminy i dowiedział się czy akta sprawy sa jeszcze w gminie czy są już przekazane do starostwa (gminy miały obowiązek przekazania akt starostwom ale w związku z b......lem jaki panuje w większości gmin nie zrobiły tego). A potem wystąpił na piśmie o informację czy taka budowa została zakończona i o wydanie stosownego zaświadczenia.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Jesli mnie pamięć nie myli to w 96 roku nie było jeszcze starostw i wszelkie sprawy załatwiały urzędy gmin. Także starostwo nie mogło wydac takiego zaświadczenia. Po pierwsze udałbym się do urzędu gminy i dowiedział się czy akta sprawy sa jeszcze w gminie czy są już przekazane do starostwa (gminy miały obowiązek przekazania akt starostwom ale w związku z b......lem jaki panuje w większości gmin nie zrobiły tego). A potem wystąpił na piśmie o informację czy taka budowa została zakończona i o wydanie stosownego zaświadczenia.



Zupełna racja - będzie to wymagało sięgania do archiwum, ale nie jest niemożliwe. Ale skoro to urząd wydał zaświadczenie o zakończeniu budowy to dla banku powinno być to wystarczające icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...