Skocz do zawartości

Płytki podłogowe w pokojach


Recommended Posts

Witam! icon_smile.gif

Planuje remont mieszkania. No i tu zaczynają sie problemy...

Mieszkanie jest małe, w zasadzie duży salon z aneksem kuchennym + mała łazienka i dość spory pokój córeczki. I właśnie w tym salonie i kuchni chcę mieć na podłodze płytki - nie wiem jak to się fachowo nazywa, powiedzmy że podłogowe. Narzeczony uważa, że jak będą płytki to będzie zimno, że jak nie ma ogrzewania podłogowego to nie ma sensu, że trzeba zrobić wylewkę itp.
Ja naprawdę marze o płytkach, nie chce już paneli, linoleum czy czegoś tam jeszcze...

Moje pytanie brzmi: czy rzeczywiście te płytki tak "wyziębiają" pomieszczenie? Czy naprawdę trzeba non stop chodzić w kapciach, bo się - może przesadzam - zmarznie? Dodam, że mieszkanie jest na poddaszu w domu jednorodzinnym i latem jest tu nieznośnie gorąco i duszno... :/

Czekam niecierpliwie na odpowiedzi. Pozdrawiam! icon_smile.gif icon_smile.gif
Link do komentarza
Ogrzewanie podłogowo w przypadku płytek w pokojach typu salon, czy sypialnia to obowiązek. Nawet nie zdajecie sobie sprawy, jak jest zimno od takiej podłogi, jak się nie zamontuje takiego podgrzewania podłogowego. Słyszałam, ze robi się teraz takie prowizoryczne, z rurek od centralnego ogrzewania - swoją drogą to ciekawa sprawa, bo wykorzystuje się coś do kilku celów.
Link do komentarza
Ogrzewanie podłogowe to fajna sprawa, ale wydaje mi się, że w Twoim wypadku nie jest konieczna. Zastanów się nad kosztami, zawsze możesz położyć wykładzinę, lub dywan- pomieszczenie nabierze "przytulnego" charakteru.
Płytki to dobre rozwiązanie, nie powinnaś z nich rezygnować tylko dlatego, że może być zimno, jak widać są dobre rozwiązania dodatkowe. A skoro latem jest tam tak ciepło to może być nawet na plus icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Dziękuję wam bardzo za odpowiedzi. icon_smile.gif

Mam teraz jeszcze jedno pytanie.
Chcę na ścianach położyć tynk mozaikowy (kamyczkowy, jak kto woli). To sie bedzie dobrze prezentowało z płytkami podłogowymi, prawda? Czy może to niezbyt fajne? Ja kompletnie nie mam gustu do takich spraw, nie wiem co do czego pasuje itd...



w sprawie płytek na podłodze .... to jest mieszkanie - w ogrzewanym bloku .... nie będzie "ciągnąć" od dołu zimnem .... więc płytki nie powinny być jakoś specjalnie uciążliwie zimne ....

tynk mozaikowy - na pewno jest trwały , trwalszy niż farba czy tapeta .... są różne rodzaje ziarnistości (wielkość kamyczków), różne połączenia kolorów - jeśli się zdecydowałeś na taki , na pewno zdołasz dobrać odpowiedni .... wystarczy się przejść do sklepu i obejrzeć próbki .... icon_smile.gif
czy będzie pasować? kwestia zgrania kolorów .... ale zastanów się jeszcze , bo jeśli Ci się znudzi to skucie tego nie jest prostą i bezbolesną sprawą jak położenie nowej tapety czy warstwy farby ... icon_wink.gif

Link do komentarza
Cytat

Mam teraz jeszcze jedno pytanie.
Chcę na ścianach położyć tynk mozaikowy (kamyczkowy, jak kto woli). To sie bedzie dobrze prezentowało z płytkami podłogowymi, prawda? Czy może to niezbyt fajne? Ja kompletnie nie mam gustu do takich spraw, nie wiem co do czego pasuje itd...



Mówisz o tynku dyspersyjnym? Pokarz foty kafli i tego tynku, powiemy icon_smile.gif
Link do komentarza
jeśli chodzi o płytki na podłogę to jest bardzo dobry pomysł jeśli chodzi o pomieszczenia w domu czy mieszkaniu. Czyści się je naprawdę dobrze i nie zostają plamy. Szczególnie przydatne to jest podczas zimowego okresu. Nie są one cały czas zimne, a jeśli by ci to przeszkadzało zawsze pod nogi możesz dać mały dywanik. Duży wybór jeśli chodzi o wzory i rodzaje płytek ma Opoczno, Tubądzin czy paradyż - według mnie ta kolekcja jest całkiem niezła: http://opocznoplytki.pl/c/222/royal.html Edytowano przez wooden (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Chcę na ścianach położyć tynk mozaikowy (kamyczkowy, jak kto woli). To sie bedzie dobrze prezentowało z płytkami podłogowymi, prawda? Czy może to niezbyt fajne? Ja kompletnie nie mam gustu do takich spraw, nie wiem co do czego pasuje itd...



Kwestia czy płytki będą pasować do mozaiki wymaga trochę więcej zastanowienia, ale też jest na to sposób - jeśli intersują Ciebie kolekcje z Paradyża, to oni na swojej stronie aplikację do aranżacji z swoimi płytkami, w której możesz zaprojektować pokój z wykorzystaniem wybranych płytek. Z kolei w power net+ są w bazach także płytki z Pilcha, Domino, Venus i Ceramiki Końskie (z Paradyża też, ale w lg jest ich więcej). Nie zawadzi spróbować. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Kwestia czy płytki będą pasować do mozaiki wymaga trochę więcej zastanowienia, ale też jest na to sposób - jeśli intersują Ciebie kolekcje z Paradyża, to oni na swojej stronie aplikację do aranżacji z swoimi płytkami, w której możesz zaprojektować pokój z wykorzystaniem wybranych płytek. Z kolei w power net+ są w bazach także płytki z Pilcha, Domino, Venus i Ceramiki Końskie (z Paradyża też, ale w lg jest ich więcej). Nie zawadzi spróbować. icon_biggrin.gif



Witam,
Jeśli płytki ceramiczne mają być położone w salonie ze względu na walory wizualne poleciłabym zwrócić uwagę na panele o wzorze płytek - są "ciepłe" i często do złudzenia przypominają wyglądem terakotę - można zobaczyć ofertę mają również fugi.
Oczywiście ich zaletą jest to, że montaż jest bardzo szybki i łatwy i nie powoduje "rewolucji" w całym mieszkaniu, brudu związanego z wylewkami (zakładam, ze podłoże jest równe) i jeśli kiedyś byłyby inne koncepcje na salon można taką podłogę równie szybko zdemontować.

Serdecznie pozdrawiam,
Ekspert Komfortu
Link do komentarza
Nie radziłabym kłaść w kuchni paneli czy parkietu szybko się zniszczą. Najlepsze są płytki, ale zimą będzie chłodna podłoga. Latem, szczególnie na poddaszu będzie fajnie - chłodno. Dlatego też radziłabym zrobić podłogę ogrzewaną. Proszę się też doradzić fachowców - firm wykonawczych. Można je znaleźć na stronie www np. psb.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...