Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Opryskiwanie cisów


didi222

Recommended Posts

Stosowanie dwóch różnych preparatów nie powinno stanowić dla rośliny problemu. Opryski czy podlewanie roślin roztworami ze środkami do ochrony powinny być wykonywane naprzemiennie (z kilkudniowym odstępem czasu).
Link to postu
Konfi, ciekawe co odpowiesz jak ekspert z redakcji będzie znowu wiedział icon_smile.gif Ja mam pytanie trochę z innej beczki, jak można wykorzystać szczególne właściwości roślin przeciwko insektom. Komary mnie interesują a raczej sposób, żeby trzymały się na 5 m lub dalej. Straszaka potrzebuję. Błagam nie polecajcie mi żadnych supermarketowych sposobów - tylko ziółka. Natura broni się sama a ludzie wykupują wanilię na muszki-meszki. Czy to nie śmieszne?

Z góry przepraszam jesli pytanie poza tematem, ale nie wiedziałem gdzie pytać a ta Pani zawsze tak rzeczowo odpowiada.
Link to postu
Bardzo atrakcyjną rośliną odstraszająca przy okazji komary jest kocimiętka Faassena (Nepeta x faassenii). Kłosowate, fioletowo-niebieskie kwiaty pojawiają się w maju i utrzymują aż do września. Kocimiętka nie ma specjalnych wymagań glebowych, dobrze radzi sobie z suszą.
Link to postu
icon_smile.gif

Uważam, że stężenie związków eterycznych wydzielanych przez rośliny, mogących odstraszać komary, w otwartym terenie jest znikome.
Być może olejek z kocimiętki może działać, jak się go wetrze w skórę.

Podobnie ma się rzecz pewnie z katalpą.

W aptece są jakieś doustne preparaty (pewnie ziołowe, bo bez recepty), które zmieniają zapach potu człowieka przez co komary niechętnie gryzą.
Link to postu
odnośnie komarów, właśnie w telewizorni mówili że dobrym sposobem na komary jest kilka nietoperzy przy domu. Ludzie wieszają specjalne budki dla tych stworzeń. Jeden nietoperz zjada około 2000 komarów na dobę!!!!
Link to postu
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...