Skocz do zawartości

staranność a raczej jej brak


Recommended Posts

Najlepiej będzie po prostu rozmawiać z ekipą. Pieniądze wykonawcy - oczekiwania wykonawcy. Ma swoje święte prawo domagać się pięknego, prostego muru. Może nawet być upierdliwy do oporu i trzymać linijeczkę przy każdym pustaczku, śmigać od rogu do rogu z poziomicą i wytykać im błędy, bo to JEGO pieniądze icon_smile.gif
Ale żeby postawić ścianę w połowie na wytyczonej kanalizacji?
Teraz ciężko o szybką zamianę ekipy, ale jeśli negocjacje nic nie dadzą, ja bym się z takimi nie męczyła. Wolałabym poczekać niż mieszkać w fuszerce. To, że może i normy spełnia nie znaczy, że nie można wymagać lepiej.

Poniżej daję ściankę naszą... Nie mówię, że jakaś super rewelacja, ale jest równo i prosto.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
ja aż tak bardzo się nie znam ,ale jak dla mnie chyba już by było aż nad icon_eek.gif ,też dużo przechodziłam na budowie i wiem że dopiero później kosztuje to duuuużo więcej nadrobienie strat niz wywalenie wcześniej .Moja rada podziękuj panom -masz za drogi materiał jak dla ich możliwości manualnych icon_rolleyes.gif . P.S. na początku budowy kiedy nerwy chciały mnie zjeść ,usłyszałam takie zdanie " budowa ma być waszym najpiękniejszym zdarzeniem w życiu ". Nie daj sobie zabić tej radości debilizmem innych .Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Bez sentymentów. Długo sie tego uczyłam, aż się nauczyłam. I ekipa wyleciała z hukiem. Na partactwo i fuszerkę nie ma
żadnego wytłumaczenia ani usprawiedliwienia. U mnie tez murowali i rozbierali sciany na przemian. Nie policzyli ocieplenia w posadzce w garażu. Rozbierali ściany, wyjmowali nadproża, murowali od nowa kosmos. Fundament pod domem mam jeden bloczek niższy niz w projekcie. Nie potrafili czytac projektu, schody betonowe nie chciały się zmieścic. Miarka się przebrała, kiedy otwór okienny ze 180 zrobił sie 140 i jeszcze mnie przekonują, że przez takie duże okno to duzo ciepła ucieka. Dzisiaj dojrzeliśmy, że otwory na drzwi zewnetrzne mamy 20cm wyższe niz w projekcie. Jesli Ci nie pasują podziękuj za współpracę. Bez sentymentów.
Link do komentarza
Nie pomyliłam sexu z budową i z macierzyństwem co nie oznacza ,ze na którejś z tych rzeczy się bardzo dobrze znam . Budowałam dla siebie ,po raz pierwszy w życiu ,nie koniecznie musiałam znać te wszystkie "paragrafy "papierowe i te budowlane . Z papierologią jakoś przeszłam ,z moją nie wiedzą ,za to co człowiek chętny budowy może przejść przez budowlańców to nasze .Nie będę wypisywać co przeszłam ,bo każdy ma jakieś podobne historyjki ,ale jak inwestujesz i bierzesz brygadę do wykonania jakiś tam czynności ,masz nadzieję ,że będzie wykonana dobrze . Gdybym ja kupiła ytonga to chciałabym mieć go porządnie "sklejonego " icon_rolleyes.gif Tak samo jak z glazurą ,tynkami itp. Jeśli komuś nie pasuje wykonawca to nie musi z nim być do końca może go zmienić -właściwie powinien . Aha i nie rozumiem Barbarosa o co chodzi z budowaniem kurnika? [
Link do komentarza
Cytat

A kierownik budowy i wykonawca w jednej osobie to juz pozostawiam bez komentarza. U mnie własnie kierownik nalegał, żeby się z nimi rozstać, bo sie do niczego nie nadają.


Coś mam wrażenie, że to inwestor powinien mieć cofnięte PnB za nieprzygotowanie się do roli inwestora właśnie. A ekipa powinna być wywalona swoją drogą.
Link do komentarza
Cytat

A kierownik budowy i wykonawca w jednej osobie to juz pozostawiam bez komentarza. U mnie własnie kierownik nalegał, żeby się z nimi rozstać, bo sie do niczego nie nadają.


w końcu coś z sensem
oceny dokonała osoba, która od tego jest (i hope)
reszta to bla bla bla

są dwie szkoły - falenicka i otwocka
jedna mówi, że inwestor powienien znać co i jak
druga mówi, że inwestor powinien znać kto wie co i jak
ale która jest która....
dla zdrowotności proponowałbym wyznawać tę drugą

dzempel - kurnik to dla mnie takie budyneczki do ok 200m2, gdzie wkłada się dużo filozofii, a za mało praktyki podpartej wiedzą, gdzie panuje przekonanie budowę musi prowadzić ekipa budujaca obiekty klasy A+, a nie rzemieślnik
Link do komentarza
Cytat

w końcu coś z sensem
oceny dokonała osoba, która od tego jest (i hope)
reszta to bla bla bla

są dwie szkoły - falenicka i otwocka
jedna mówi, że inwestor powienien znać co i jak
druga mówi, że inwestor powinien znać kto wie co i jak
ale która jest która....
dla zdrowotności proponowałbym wyznawać tę drugą

dzempel - kurnik to dla mnie takie budyneczki do ok 200m2, gdzie wkłada się dużo filozofii, a za mało praktyki podpartej wiedzą, gdzie panuje przekonanie budowę musi prowadzić ekipa budujaca obiekty klasy A+, a nie rzemieślnik



A ja uważam, że dla każdego jego osobisty dom, w którym będzie mieszkać to nie jest raczej kurnik, tylko właśnie "dzieło" życia. Jak ktoś buduje domy jeden po drugim, to mu to na tyle brzydnie chyba, że już nie traktuje tego, jako czegoś osobistego. Kolejny dom i tyle.
Inwestor jest inwestorem. Z reguły buduje pierwszy raz i na ogół ostatni. To znaczy, że ma nagle posiąść całą książkową wiedzę, którą fachowcy zdobywają latami?. Coś niebardzo...
A niektórzy zachowują się, jakby wszystkie rozumy pozjadali.
Człowiek pyta konkretnie o coś, a w zamian dostaje drwiny. To po co to forum, skoro zamiast się czegoś dowiedzieć, dostajesz w twarz?
Link do komentarza
a czy Ty wogóle przeczytałaś to co zacytowałaś?
no i czemu akurat mój post wzięłaś sobie jako przykład drwiny?
mogę się dowiedzieć?


BTW
to może coś sobie wyjaśnijmy

styro 20cm, lambda 0,04
ytong 24cm (przyjąłem 500) lambda 0,14

Rs (styro)=5
Ry (ytong)=1,714
Rc (całkowite)=6,714
U=0,149

biorąc pod uwagę pojedyńcze spoiny grubsze niż te klejone przyjmiemy ile? niech będzie, że lambda wzrośnie o 20%
czyli wyniesie 0,168, nie sądzę abym się wiele pomylił, być może nawet przesadziłem
(nie chce mi się liczyć ile jest w 1m2 spoin pionowych i założyć 1 wadliwą na ten 1m2, stąd założenie procentowe, czy prawidłowe, czy nie, niech ktoś oceni, zresztą tu trzeba by było policzyć pewnie złożony z dwóch materiałów element o różnych lambdach),
czyli
Rs=5
Ryz=1,429
Rcz=6,429
U=0,156
różnica: 4-5%
w przypadku styro o lambdzie 0,035-0,031 (co jest ogólnie dostępne) różnica zapewne poniżej 3%
przejąłbym się tu raczej dokładnością kładzenia izolacji termicznej na ten ytong, wykonaniem poprawnie nadproży i POŁĄCZENIEM izolacji ściany z izolacją dachu, oraz cokolikiem

nie wiem po co tu bić pianę o tę jedną czy tam dwie, czy trzy, czy ileś tam w pojedyńczych sztukach, spierdzieloną spoinę przy TAKIM układzie ściany
Link do komentarza
Cytat

a czy Ty wogóle przeczytałaś to co zacytowałaś?
no i czemu akurat mój post wzięłaś sobie jako przykład drwiny?
mogę się dowiedzieć?


BTW
to może coś sobie wyjaśnijmy

styro 20cm, lambda 0,04
ytong 24cm (przyjąłem 500) lambda 0,14

Rs (styro)=5
Ry (ytong)=1,714
Rc (całkowite)=6,714
U=0,149

biorąc pod uwagę pojedyńcze spoiny grubsze niż te klejone przyjmiemy ile? niech będzie, że lambda wzrośnie o 20%
czyli wyniesie 0,168, nie sądzę abym się wiele pomylił, być może nawet przesadziłem
(nie chce mi się liczyć ile jest w 1m2 spoin pionowych i założyć 1 wadliwą na ten 1m2, stąd założenie procentowe, czy prawidłowe, czy nie, niech ktoś oceni, zresztą tu trzeba by było policzyć pewnie złożony z dwóch materiałów element o różnych lambdach),
czyli
Rs=5
Ryz=1,429
Rcz=6,429
U=0,156
różnica: 4-5%
w przypadku styro o lambdzie 0,035-0,031 (co jest ogólnie dostępne) różnica zapewne poniżej 3%
przejąłbym się tu raczej dokładnością kładzenia izolacji termicznej na ten ytong, wykonaniem poprawnie nadproży i POŁĄCZENIEM izolacji ściany z izolacją dachu, oraz cokolikiem

nie wiem po co tu bić pianę o tę jedną czy tam dwie, czy trzy, czy ileś tam w pojedyńczych sztukach, spierdzieloną spoinę przy TAKIM układzie ściany


Ten sam styropian bez zabezpieczenia paroizolacją zamiast mieć do 1% wilgoci, będzie miał 5- 6% . Przy takim zawilgoceniu - spoiny to mały pikuś. Czy w dachu też nie będzie paroizolacji?
Link do komentarza
Cytat

Człowiek pyta konkretnie o coś, a w zamian dostaje drwiny. To po co to forum, skoro zamiast się czegoś dowiedzieć, dostajesz w twarz?


ależ to było kwestią czasu. Teraz liczy się przede wszystkim przynależność do danej grupy icon_biggrin.gif
Barbossa przyjmiecie mnie do swojej bandy? Wtedy będę mógł pisać w taki cool sposób jak Wy icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

ależ to było kwestią czasu. Teraz liczy się przede wszystkim przynależność do danej grupy icon_biggrin.gif
Barbossa przyjmiecie mnie do swojej bandy? Wtedy będę mógł pisać w taki cool sposób jak Wy icon_biggrin.gif



niektórzy mają sposób pisania bardzo kwiecisty , inni nieco skąpy , półsłówkowy ..... jeszcze inni owijają w bibułkę , a inni piszą prosto z mostu .... jedni są bardzo gorliwi i podpowiadają gotowe rozwiązania a jeszcze inni nie podają na tacy odpowiedzi tylko sugerują , bądź zmuszają do zastanowienia / rozkminienia wypowiedzi i znalezienia samemu rozwiązania , wyjścia z sytuacji ....
ilu ludzi , ile charakterów, ile temperamentów, ile osobowości - tyle różnych sposobów wypowiedzi .... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Teraz liczy się przede wszystkim przynależność do danej grupy icon_biggrin.gif
Barbossa przyjmiecie mnie do swojej bandy? Wtedy będę mógł pisać w taki cool sposób jak Wy icon_biggrin.gif




Nie bardzo rozumiem co miałeś na myśli (pogrubione). icon_biggrin.gif

Ja tam tez przynależę do tej bandy. icon_mrgreen.gif

Mam swoje stanowisko, popierane słabymi „dowodami” – w zasadzie tylko „dowód” estetyczny. blush.gif
Barbossa ma odmienne, poparte twardymi „dowodami”. icon_cool.gif

To jak chcesz pisać, co jest cool? icon_eek.gif
Link do komentarza
Cytat

Ja tam tez przynależę do tej bandy. icon_mrgreen.gif



no widzę bajbaga że jakiś taki odważniejszy się zrobiłeś ostatnio. I obrazić umiesz, co wcześniej Ci się nie zdarzało.
Czasem się zdarza że ktoś komuś imponuje tak bardzo, że można się zapomnieć. To zapewne chwilowe.
Mimo wszystko moje serce raduje się, widząc uśmiech na twej twarzy. Wszak śmiech to zdrowie.
Link do komentarza
nie znam aktualnych cen, ale w jakimś wątku czytałam, że Xella teraz wychodzi taniej od maxa.

Ścianami też bym się nie przejmowała, choć faktycznie, jakby były nierówne to tynku wychodzi więcej. Ale to trzeba na wstępie poinformować firmę, że ma być na gładko, bo inaczej większośc wykonawców potraktuje wspaniałą Xelle jak zwykły BK icon_wink.gif A mostki- to nie ten wątek. 20 cm styro na Ytong! Pewnie w dwie warstwy, to zakryje wszystkie mostki świata icon_smile.gif
Bardziej mnie zastanawia to, że fundament pomalowali niedbale - to źle i raczej nie do poprawienia. Izolacja pozioma - wazne. Z reszty opisu widac, że paproki. Ale paproki też dom wybudują. Jednak jeżeli autor wątku ma się martwić a jeszcze wykonawca znajomy, to może by pogadać, może ma lepszą ekipę, niech zamieni.


PS. Chyba dyskusja zeszła z tematu odrobinkę. Przepraszam, że przeszkadzam icon_wink.gif Edytowano przez ezs (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

niektórzy mają sposób pisania bardzo kwiecisty , inni nieco skąpy , półsłówkowy ..... jeszcze inni owijają w bibułkę , a inni piszą prosto z mostu .... jedni są bardzo gorliwi i podpowiadają gotowe rozwiązania a jeszcze inni nie podają na tacy odpowiedzi tylko sugerują , bądź zmuszają do zastanowienia / rozkminienia wypowiedzi i znalezienia samemu rozwiązania , wyjścia z sytuacji ....
ilu ludzi , ile charakterów, ile temperamentów, ile osobowości - tyle różnych sposobów wypowiedzi .... icon_biggrin.gif


tu nie chodzi o sposób pisania, kwiaty czy osty...
wychodzi, że jeśli ktoś się przejmuje swoją budową, to jest nadgorliwy.
jak się pyta konkretnie i prosi o konkretne odpowiedzi - to mu się da łyżkę dziegciu, coby za dużo się nie dowiedział.
Ja zadaję pytania, nie po to, żeby nocami potem rozwiązywać zagadki umysłowe, tylko po to, żeby czegoś konstruktywnego się dowiedzieć i wiedzę tą jakoś wykorzystać dalej.
Jeśli ktoś zna się na spoinach, niech napisze jakie powinny być, albo niech nie pisze wcale. Krytyka owszem - ale konstruktywna.
Przynależność do pseudo band jest cool? To może najlepiej się nie budować, kupić mieszkanie w bloku i omijać szerokim łukiem to forum... A już nie pomyśleć, coby mieć swoje zdanie - niedopuszczalne.
Link do komentarza
Cytat

tu nie chodzi o sposób pisania, kwiaty czy osty...



Bo chodzi nie o to co pisze, tylko kto pisze - niestety. icon_mad.gif

A nie widać przypadkiem, że w tym temacie, obrywają akurat osoby piszące „pod prąd” – nawet w przypadku merytorycznego uzasadnienia swojej opinii?

I wychodzi, że opinia inna niż oczekiwana, merytoryczna i z uzasadnieniem, to drwina – zwłaszcza jak napisał ją Barbossa. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Bo chodzi nie o to co pisze, tylko kto pisze - niestety. icon_mad.gif

A nie widać przypadkiem, że w tym temacie, obrywają akurat osoby piszące „pod prąd” – nawet w przypadku merytorycznego uzasadnienia swojej opinii?

I wychodzi, że opinia inna niż oczekiwana, merytoryczna i z uzasadnieniem, to drwina – zwłaszcza jak napisał ją Barbossa.


Czyli trzeba zignorować błędy murarzy i mieć dom jaki łaskawie postawią?
Wydawało mi się, że skoro ktoś płaci za czyjąć pracę, ma prawo wymagać, by była zrobiona dobrze.
Zwłaszcza jeśli inwestuje się w jakość...
Link do komentarza
To może przybliżę o co mi chodzi:

Cytat

Bo chodzi nie o to co pisze, tylko kto pisze - niestety.


To zacytowałam bo akurat się zgadzam icon_razz.gif

Cytat

A nie widać przypadkiem, że w tym temacie, obrywają akurat osoby piszące „pod prąd” – nawet w przypadku merytorycznego uzasadnienia swojej opinii?


Obrywa praktycznie każdy po kolei od tego następnego. Więc logicznie rzecz biorąc, początkodawca tematu oberwał prawie zaraz potem. Widocznie za to, że w ogóle zaczął temat.

Cytat

I wychodzi, że opinia inna niż oczekiwana, merytoryczna i z uzasadnieniem, to drwina – zwłaszcza jak napisał ją Barbossa.


Z tego mi wyszło, że jeśli ktoś odpisze na pytanie zadane w temacie inaczej niż poprzednik jest niedobry. Tak jakby na siłę próbował udowodnić, że jego teoria jest lepsza, a ten co poprzednio pisał nic się nie zna.

OOD
Chodzi mi po krótce o to, że osoby proszące o radę, często zamiast niej dostają po głowie. Przecież to logiczne, że skoro ktoś się pyta, to nie wie. A potem wychodzi jeden wielki spam, bo każdy następny dogryza poprzedniemu, jak to się bardzo nie zna.
Skoro inwestor twierdzi, że coś jest nie tak, zamiast go krytykować, obejrzyjcie najpierw w ogóle te zdjęcia, które wstawił icon_smile.gif Na początku miałam wrażenie, że tylko niektórzy się pofatygowali przed napisaniem posta. Jeśli ktoś widzi wyraźne błędy wystarczyło je wyliczyć i powiedzieć co z tym zrobić.
A jeśli błędów nie widzi, to albo to zignorować, albo napisać, że według niego jest ok, nie wdając się w niepotrzebne przelicytowywanie się.
Ja też buduję z Ytonga, nie jestem budowlańcem, ale staram się jak mogę cokolwiek pojąć. Niepojęte jest dla mnie to, że skoro ktoś chce sobie ułatwić życie, kupując trochę droższy materiał, ma przeżywać dodatkowy stres, a inni jeszcze się trochę z tego ponabijają.

Czytam, staram się rozumieć, co czytam - choć niektóre kwiatki są dla mnie niepojęte - ale moje skróty myślowe niestety są jakie są ^^
Link do komentarza
Cytat

I wychodzi, że opinia inna niż oczekiwana, merytoryczna i z uzasadnieniem, to drwina – zwłaszcza jak napisał ją Barbossa.


nie Barbossa a vega1. Bo to się zaczęło od mojej opinii o fundamentach i ścianach. Doradzałem już od początku zmianę ekipy itd. Przeczytaj mój pierwszy post w tym temacie. Jestem przekonany że gdyby ta opinia nie była moja, nie było by sprawy. Nie było problemu gdy mnie wyśmiewano. A teraz co. Tragedia jakaś się dzieje temu Barbosie?
Link do komentarza
kontynuuję zagadnienie, skoro zacząłem.

http://ojej.tk/?pa=foto&galeria=1278109813

Dzwonilem do Xelli..mam sie spotkac z ich doradca. Jesli podzieli moje wątpliwości odnosnie jakosci wykonania murów, poprosze go o pomoc i poinstruowanie murarzy, jak zminimalizowac straty ciepla przez wiele zlych spoin.
Przypominam ze bede kladl styropian 15-20 cm.

Zaczynam myslec o wypelnianiu spoin, przede wszystkim pionowych, pianka montazowa.

Niepokoja mnie takze miejsca, gdzie kleju jest malo, a nawet wogole, tzn nie na calej powierzchni bloczka. Czy jesli chodzi o wytrzymalosc konstrukcji, takie rzeczy nie maja znaczenia? (budynek parterowy, z malutkim poddaszem)
Czy moze kazac robotnikom uzupelnic te miejsca klejem?? (tubka, pistolet etc.)

Dziekuje wszystkim, ktorzy zaangazowali sie w ten watek. Ciesze sie ze niektorzy podzielaja moje obawy, ale rad tez jestem, gdy czesc z was mowi ze to w zasadzie nie problem, tylko blahostka. To mnie z lekka uspokaja.
Niestety, taki jestem, ze gdy zaczynam cos robic, angazuje sie w to na 110%, kosztem mojego komfortu psychicznego.
Kiedys, podczas remontu lazienki, wytknalem majstrowi, ze zrobil ryse na plytce ceramicznej. Od tamtego momentu, przez 10 lat ani razu jej nie zauwazylem.
Prawdopodobnie tak tez jest na tej budowie, ale coz..musze przez to przejsc...

I chociaz wybralem jedna z najdrozszych ekip w okolicy (drozsza o jakies 30% - szef zajmuja sie cala logistyka) to nie chodzi mi o to, by przez niechlujstwo murarzy obciazac jego rachunek, lecz o moj swiety spokoj oraz pewnosc, ze wszystko jest OK. (ale po co sie tlumacze...hm)

W kazdym badz razie pozdrawiam wszystkich czytajacych ten watek.








Link do komentarza
Cytat

Coś mam wrażenie, że to inwestor powinien mieć cofnięte PnB za nieprzygotowanie się do roli inwestora właśnie. A ekipa powinna być wywalona swoją drogą.


Coś mam wrażenie że Cię lekko poniosło. Dlaczego to niby mam mieć cofnięte pozwolenie na budowę? O jakim przygotowaniu mówisz?
Link do komentarza
Cytat

Coś mam wrażenie, że to inwestor powinien mieć cofnięte PnB za nieprzygotowanie się do roli inwestora właśnie.


Sądzę, że inwestor to CZŁOWIEK, KTÓRY PIERWSZY I OSTATNI RAZ BUDUJE DOM (z reguły), więc co... ma sobie może studia budowlane skończyć i 20 lat pracować wcześniej jako budowlaniec, żeby zbudować sobie dom?
Bez przesady troszeczkę.
Link do komentarza
Gość adiqq
dla mnie nieporozumieniem jest budowaniem z takiego drogiego materiału jak ytong skoro od poczatku planuje sie ocieplanie 15-20cm styropianu
pierwsza z brzegu w googlach hurtownia - cena za Ytong PP4/0,6 S+GT gr. 24 cm ( 599x199x240 ) wynosi 10,70 icon_eek.gif icon_eek.gif ja za moje pustaki płaciłem poniżej 5zł(Leier) a przy 20cm styro U ściany podobne. Po co przepłacać?

EDIT:płaciłem w styczniu 2009
Link do komentarza
z tym Ytongiem nie jest tak zle..

place 5,98 + 7% VAT =6,40 zl w znanej hurtowni w swojej miejscowosci

fakt..wykonawca ma spore upusty, wszystko bierze na siebie a ja mu place z 7% vatem

Jesli chodzi o murowanie w Ytongu i ocieplanie to jednak ma to sens...w moim oczywiscie mniemaniu.

cieple i cienkie spoiny to nie to samo co gruba zaprawa przy suporexie....razem ze styropianem bedzie niezly termos

Dalem tez dodatkowo styropian pod chudziak. POd sama podloga bedzie dodatkowa warstwa...nie przewiduje jednak ogrzewania podlogowego....
Link do komentarza
Hm .... tak sobie jeszcze myślę o tym pomyśle zaproszenia inspektora z Xelli ...... coś Ci opowiem ....

W ubiegłym roku miałam okazję doradzić takie wyjście znajomemu . Chodziło o pompę ciepła - za niemałe pieniądze wykonywała mu to lokalna firma , która niby miała autoryzację Wiessmana . Robota była spierniczona na max ..... nic tam nie działało jak trzeba , a wykonawca ewidentnie nie wiedział jak to wykonać żeby wszystko fungowało.
Znajomy przyszedł załamany i mówi, że On już nie wie - wyczerpał wszystkie możliwości: obserwował, rozmawiał..... i nic....
Znalazłam dla Niego ( z pomocą forumowiczów) namiary na lokalnego inspektora w z Wiessmana ... inspektor przyjechał .... okazało się, że wykonawca wcale nie miał autoryzacji Wiessmana .... że instalacja jest tak skopana , że masakra - zrobiona bez zasadniczej znajomości tematu.... sprawa skończyła się w sądzie .....

I teraz tak sobie myślę ..... co Ty chcesz uzyskać tym zaproszeniem inspektora z Xelli?
Bo stwierdzenie : " niech powie murarzom jak mają murować" jest dla mnie niezrozumiałe .....
murują jak murują - znaczy tak tylko potrafią .... nieco niechlujnie , może faktycznie w ytongu doświadczenia nie mają.... ale chyba nie liczysz na to, że facet z Xelli nauczy ich murować? icon_rolleyes.gif
Sytuacja może stać się nieco nerwowa ..... na lini - Ty - wykonawca.....

Tak sobie myślę, że ja na Twoim miejscu jeśli patrzyłabym na sprawę tak jak Ty - to najpierw pogadałabym z wykonawcą , wymieniłabym mu zarzuty które nam napisałeś .... i powiedziała , że dajesz im jeszcze szansę - kilka dni na poprawę jakości murarki i życzysz sobie każdą decyzję , każdą duperelę żeby z Tobą konsultował ..... jeśli nie zauważysz , że się przykładają - to wezwiesz inspektora z Xelli - i jeśli wyda negatywną opinię to rozwiążesz umowę nie płacąc i poszukasz innego wykonawcy .....

No chyba , że wykonawcy już zapłaciłeś za robotę z funkcji "wykonawca" i "kierownik budowy" - wtedy to już pozamiatane .... icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
mi sie wydaje ze na spokojnie trzeba pilnowac i rozmawiac o zauwazonych bledach. Nie ma co zastraszac bo to nie ma sensu, pogorszy sprawe.
Kupic niwelator, taki na stojaku, ja dalem 400 zl. i w zasadzie tylko to bedzie potrzebne.
Dzieki tej zabawce sprawdzisz wszystko co jest potrzebne dla inwestora
piony murow. w czasie tynkowania sie baaaardzo przyda icon_smile.gif i przy wylewaniu posadzki. jak beda ocieplac to narozniki tez posprawdzasz

ja mialem ekipe co tez nie potrafila z ytonga murowac, czlowiek tlumaczyl pokazywal. Nic nie dalo, trzebaq bylo spoiny pionowe zaklejac pozniej a na koncu ocieplic dla pewnosci icon_smile.gif
powodzenia
Link do komentarza
no właśnie .... a jak to jest z tymi spoinami pionowymi ?
bo na stronie xelli - jest napisane , że przy opcji p-w nie można pionowych spoin kleić .... a praktykuje się różnie ....

a może po prostu na temat - w całokształcie - wypowie się przedstawiciel Xelli? przecież mamy tu na forum Eksperta w tej dziedzinie... ?
Link do komentarza
Cytat

tam jest pióro-wpust. Po co chcesz to spoinować? Napisz w jakim celu?



ja nie chce ....ale na przykład na zdjęciach widać, że gdzieniegdzie są pionowe spoiny .... zresztą nie tylko w tej sytuacji konkretnej ... spotkałam się z tym wcześniej przeglądając zdjęcia w necie ...
ciekawa jestem , czy to jest błąd wykonawcy czy sprawa do przyjęcia ...

a zresztą - faktycznie nawet gdyby ..... chyba nie jest to jakiś duży problem ....
nieważne ....
Link do komentarza
Przy tynkowaniu i tak te spoiny zostaną „zaspoinowane”. icon_biggrin.gif

Natomiast istnieje dość karkołomna teoria, że w przypadku docieplenia (choć nie tylko) takiej ściany, w „pustkach” może się wykraplać woda.
Teoretycznie i w dość specyficznych warunkach – jest to możliwe.

Być może stąd rygor tak małych "spoin" - w tym pionowych (1 - 2mm), co eliminuje, lub prawie eliminuje wspomniane "pustki" między bloczkami - zwłaszcza te niedostępne (pióro-wpust). Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
to inaczej. Zobacz to zdjęcie:
http://www.projektylublin.pl/ytong_silka/ytong_s24.jpg

teraz pomyśl, jak na te dwa pióro-wpusty chcesz w miarę sprawnie nanosić klej, aby było równomiernie i żebyś się z tym nie bawiła pół roku?
A poza tym, myślisz że łatwo by Ci było połączyć dwa bardzo dokładnie dopasowane pióro-wpusty na których będziesz miała klej?

Po co poprawiać (psuć) coś na siłę, skoro płacimy za to żeby tego nie robić?
Link do komentarza
Cytat

to inaczej. Zobacz to zdjęcie:
http://www.projektylublin.pl/ytong_silka/ytong_s24.jpg

teraz pomyśl, jak na te dwa pióro-wpusty chcesz w miarę sprawnie nanosić klej, aby było równomiernie i żebyś się z tym nie bawiła pół roku?
A poza tym, myślisz że łatwo by Ci było połączyć dwa bardzo dokładnie dopasowane pióro-wpusty na których będziesz miała klej?

Po co poprawiać (psuć) coś na siłę, skoro płacimy za to żeby tego nie robić?



Ty nie rozumiesz , o co mi chodzi ......
ja absolutnie nie chcę tam kłaść kleju .... ciekawa byłam tylko , czy zaspoinowanie tych pionowych miejsc czymś skutkuje w kontekście negatywnych skutków - jeśli już się zdarzy .... może nieprecyzyjnie się wyraziłam , sorki ...
Link do komentarza
bo ja Ci pojaśniłem to od strony "robola-fizola". bajbaga wyjaśnił od strony technicznej. Do jego wypowiedzi dodam, że beton komórkowy może przetrzymywać spore ilości wody i szczególnie szkodliwe jest to zimą przy ujemnych temperaturach gdy woda zamarza.
Dlatego na bloczki z betonu kom. na elewację zewnętrzną, najlepsze są tynki które łatwo "oddychają" (np. mineralne).
Link do komentarza
Cytat

bo ja Ci pojaśniłem to od strony "robola-fizola". bajbaga wyjaśnił od strony technicznej. Do jego wypowiedzi dodam, że w beton komórkowy może przetrzymywać spore ilości wody i szczególnie szkodliwe jest to zimą przy ujemnych temperaturach gdy woda zamarza.
Dlatego na bloczki z betonu kom. na elewację zewnętrzną, najlepsze są tynki które łatwo "oddychają" (np. mineralne).




no ale co po "oddychaniu" tynków , skoro na tą scianę przyjdzie styropian .... przez styropian to se nie pooddycha za bardzo ... icon_wink.gif


Link do komentarza
Cytat

Bloczki Ytonga, mają jeszcze dodatkową „pustkę” – uchwyt.

Tak na zupełnym marginesie – spotkałem się z praktyką, że w przypadku większych spoin (odległość między bloczkami) wypełniano tą „pustkę” jakąś „specjalną” pianką.



hm .... tak się zastanawiam ... teoretycznie .... skoro bk jest tak skonstruowanym materiałem , że posiada w swojej konstrukcji "bąbelki" , czyli mikro pustki które maja przetrzymywać powietrze .... i dlatego bk jest tak "ciepłym " materiałem .... to te 1-2mm pustki na spoinach - może właśnie zwiększą tą cechę .... pozytywną .... icon_rolleyes.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...