Skocz do zawartości

pomalować telewizor


Recommended Posts

Cytat

Malowanie telewizora? Niezwykła idea! Ale sens w niej jest!




Witam teraz to już z czystej ciekawości zapytam - po co szukać sobie zajęcia - rozkręcać obudowę, malować (farbą do tworzyw sztucznych chyba), zrobić to tak by nie było zacieków i tak można w nieskończoność pytać a na samym końcu usiąść i zastanawiac się czy dobrze współgra ze ścianą.

Tu raczej by się przydał lakiernik samochodowy, który potraktuje to jako wyzwanie. Ewentualnie uczynny instruktor w klubie modelarskim. To akurat żarcik. Są jednak firmy, ktore chromuja obudowy z tworzyw sztucznych, więc i temu zadaniu by dały radę tylko czy 1 tyś PLN to nie 1/2 ceny nowego w miarę "markowego" sprzętu. A obudowa srebrna, czarna czy załóżmy szara nie powinna nikomu zaburzyć pomysłu na dekorację wnętrza.
Link do komentarza
Na zaprezentowanym modelu tv pole obudowy jest naprawdę niewielkie, a wyłączony ekran lcd i tak będzie czarny, więc podważam sens takiego przedsięwzięcia.
Ale na odświeżanie różnego rodzaju sprżetów domowych polecam: http://oklejgo.pl/
Sama skorzystałam oklejając podrapaną obudowę laptopa i efekt jest bardzo zadowalający.
Tyle, że nóżkę takiego tv raczej ciężko byłoby okleić...
Link do komentarza
Cytat

Witam ponownie

w nawiązaniu do poprzedniego wątku. Telewizor:

http://www.portone.pl/produkt/5807/tv-lcd-...tx-l42s10e.html

i teraz pytanie, bo słyszałem, że można pomalowac obudowę na inny niż fabryczny kolor. czy macie namiary na takie osoby? (podobno ok 1tyś złotych to kosztuje)


Musisz szukać  coś takiego  Naprawa Sprzętu RTV Renowacja 


Takie firmy zajmują się też odnawianiem obudowy zabytkowych odbiorników ,to ci pomalują 

Renowacja
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
jeśli znajdę osobę, która to wykonuje to na pewno się z wami podzielę, widziałem to na jakimś innym forum, z tego co wiem dziewczyna maluje za 1tysiak na dowolny kolor. Ja uważam, że nie jest to przejaw ekscentryzmu icon_smile.gif chodzi o to, by z banalnych rzeczy uczynić coś wyjątkowego, niestandardowego
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Malowałem już:
lodówkę, kuchenkę mikrofalową, bojler, meble: wiszące, stół, ławę, krzesła...
Mogę pomalować i telewizor. No problem. Bez zacieków, na gładziutko i równiutko. Jak ktoś chce esy floresy, to też mogą być, ale cena wzrośnie, bo ja nie umiem i muszę zatrudnić znajomą plastyczkę (ASP Kraków). Cena jeden kolor - ok. 150 - 200 PLN.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
Gość stach
Cytat

@errata, i jak, telewizor pomalowany? Jak wyszło?


Obawiam się, że się nie dowiesz icon_cry.gif
pytanie o malowanie padło 30.06.2010, a mamy:
"Ostatnio widziany: 10.09.2010, 13:18 " - to z profilu @erraty icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

Obawiam się, że się nie dowiesz icon_cry.gif
pytanie o malowanie padło 30.06.2010, a mamy:
"Ostatnio widziany: 10.09.2010, 13:18 " - to z profilu @erraty icon_rolleyes.gif




Pomalował nie tak jak zona chciała icon_biggrin.gif

po pomalowaniu obudowy wziął się za przód i tyle go widziano icon_smile.gif

Morał taki abyście nie malowali telewizorów icon_smile.gif
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

Równie dobrze można załozyc temat - pomalować oprawki okularów i nie zachlapać szkiełek icon_smile.gif

Jestem miło zaskoczony, ze temat tyle przetrwał - chociaż na pozór wydawał się absurdalny.


Pomysł absurdalny? Może i tak, ale moja bratowa wiele lat temu (koniec lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku - kurcze, jak to brzmi icon_eek.gif ) telewizor nie pasujący do wystroju kuchni okleiła żółtą folią samoprzylepną i bardzo fajnie to wyglądało icon_biggrin.gif
Link do komentarza
No więc odświeżę temat ..... pomysłu niestandardowego.... mam dość stary tv ...ostatni wypust tv CRT (czyli kineskopowych) jest 100hz, 32 calowy, panoramiczny i świetnie hula .... narazie nie zamierzam go wymieniać ze względów czysto finansowych icon_smile.gif ..... za to ma jedną wadę (dla niektórych błachą) .... jest SREBRNY..... poprostu nie pasuje mi ten kolor i tyle.... zamierzam się zabawić manualnie i spróbuję okleić go czarną (a może karbon) okleiną z przodu, lecz jest kilka szczegółów które nie mogę zakleić tj. od frontu, po bokach ma głośniki tzn pod plastikiem z dziurkami i to zamierzam pomalować czarną farbą, chyba użyję do tego farby w pisaku bo nie zamierzam go rozkręcać i malować sprayem, okleina na pewno świetnie się przyklei do powierzchni płaskich wokół kineskopu ale wszelkie załamania też pokryję farbą.... efekty niebawem.... Pozdrawiam... icon_cool.gif

Zrobię foto przed i po i postaram się wrzucić efekty pracy icon_smile.gif

Model Samsung WS32M206P (przycisk On/Off na środku)
Link do komentarza
Cytat

No więc odświeżę temat ..... pomysłu niestandardowego.... mam dość stary tv ...ostatni wypust tv CRT (czyli kineskopowych) jest 100hz, 32 calowy, panoramiczny i świetnie hula .... narazie nie zamierzam go wymieniać ze względów czysto finansowych icon_smile.gif ..... za to ma jedną wadę (dla niektórych błachą) .... jest SREBRNY..... poprostu nie pasuje mi ten kolor i tyle.... zamierzam się zabawić manualnie i spróbuję okleić go czarną (a może karbon) okleiną z przodu, lecz jest kilka szczegółów które nie mogę zakleić tj. od frontu, po bokach ma głośniki tzn pod plastikiem z dziurkami i to zamierzam pomalować czarną farbą, chyba użyję do tego farby w pisaku bo nie zamierzam go rozkręcać i malować sprayem, okleina na pewno świetnie się przyklei do powierzchni płaskich wokół kineskopu ale wszelkie załamania też pokryję farbą.... efekty niebawem.... Pozdrawiam... icon_cool.gif

Zrobię foto przed i po i postaram się wrzucić efekty pracy icon_smile.gif

Model Samsung WS32M206P (przycisk On/Off na środku)




Lubie takie przedsięwzięcia icon_smile.gif

To co mogę Tobie podpowiedzieć, to telewizory sa robione z plastików udarowych, oznacza to, że użycie prostej farby może oznaczać jej odpadanie w późniejszym czasie :(.

Ale spokojnie, możesz użyć np. tego http://www.majic.pl/pl/farby/przeznaczone_...ian/id_147.html
chyba że wolisz spray:
http://www.majic.pl/pl/farby_w_spray_u/id_304.html

emblematy z telewizora to pewnie da rade usunąć, spróbuj jakąś cienką szpachelką, bo pewnie są klejone. Jak ich nie zamalujesz i będą oryginale to będzie świetnie wyglądać.

Jak masz przycisk na środku, to wiadomo najlepiej zakleić, ale kiedyś słyszałem o czymś takim, że nakładasz na powierzchnie, której nie chcesz malować i farba nie utwardza się albo się utwardza ale odchodzi. W sumie jak to jest farba wodna to wystarczy tłuszcz, bo się nie przyczepi do tłuszczu.

Czekamy na zdjęcia!!!

Pozdrawiam
Adam
Link do komentarza
...No więc kupiłem dziś okleinę (czarny połysk ok 25zł za metr o szer 90cm), skalpele, nożyki, nożyczki już czekają icon_smile.gif jutro się zabieram za przymiarki i wycinanki, ogólnie będzie zabawnie icon_smile.gif przed zaklejeniem przodu pomaluję wszystkie załamania i krawędzie i dziurkowane boki głośników od frontu. skorzystam jednak z dobrego sprawdzonego markera z farbą (czarny połysk) gdyż tak jak pisałem nie rozbieram tv... ba, nawet go nie ruszam z miejsca spoczynku w mieszkanku ;) (nawiasem lekki nie jest icon_cool.gif ) więc spray odpada aczkolwiek to wcale nie jest gorsza opcja. Przycisk On/Off na środku po zaklejeniu całości okleiną odcisnę i wytnę skalpelem kierując się po szczelinie wokół, zostawię widoczną chromowaną otoczkę a przycisk okleję gdyż malowany mógłby się wycierać (sprawa już przemyślana), emblemat już dość łatwo odszedł (jest metalowy) montowany na wcisk i bez kleju icon_smile.gif

PS.
Ja wybrałem czarną okleinę trzymając się planu ale opcja kolorów, wzorów i pomysłowości oklein w sklepach jest dosyć duża i fajna, dodaje to wiele pomysłów na aranżację chyba nie tylko tak dziwnego pomysłu jak stary Tv (odradzam oklejanie tostera ;) icon_evil.gif ... )
Link do komentarza
nie rozumiem tego ale ok może jestem zbyt prostym człowiekiem po co szukać zajęcia które jest bez sensu a okleina za 25 zł to musi być rewelka pamiętaj że tv się nagrzewa i okleina się odparzy . Jak chcesz się bawić z nudów to są folie do oklejania na gorąco tak jak są samochody oklejane ogrzewasz folie przyklejasz i gładzisz możesz ją naciągać a potem odkleić bez żadnych konsekwencji
Link do komentarza
Cytat

No więc odświeżę temat ..... pomysłu niestandardowego.... mam dość stary tv ...ostatni wypust tv CRT (czyli kineskopowych) jest 100hz, 32 calowy, panoramiczny i świetnie hula .... narazie nie zamierzam go wymieniać ze względów czysto finansowych icon_smile.gif ..... za to ma jedną wadę (dla niektórych błachą) .... jest SREBRNY..... poprostu nie pasuje mi ten kolor i tyle.... zamierzam się zabawić manualnie i spróbuję okleić go czarną (a może karbon) okleiną z przodu, lecz jest kilka szczegółów które nie mogę zakleić tj. od frontu, po bokach ma głośniki tzn pod plastikiem z dziurkami i to zamierzam pomalować czarną farbą, chyba użyję do tego farby w pisaku bo nie zamierzam go rozkręcać i malować sprayem, okleina na pewno świetnie się przyklei do powierzchni płaskich wokół kineskopu ale wszelkie załamania też pokryję farbą.... efekty niebawem.... Pozdrawiam... icon_cool.gif

Zrobię foto przed i po i postaram się wrzucić efekty pracy icon_smile.gif

Model Samsung WS32M206P (przycisk On/Off na środku)




Chcesz zniknąc jak ten autor tego posta? Pomalował telewizor i zniknął albo zapadł się pod ziemie ;)

Link do komentarza
  • 2 lata temu...
  • 5 miesiące temu...
  • 10 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...