Skocz do zawartości

kominek z płaszczem, obieg zamknięty czy otwarty?


ONA78

Recommended Posts

Witam.
Mam pytanie. Obecie jestem na etapie montażu kominka z płaszczem wodnym i mam dylamat w jakim obiegu taki kominek zamontowac czy w otwartym czy w zamkniętym. Jaka jest sprawność kominka w danych obiegach. Co jest kazystniejsze pod względem ceny kominka. Kominek z płaszczem będzie u mnie tylko ogrzewaniem pomocniczym podstawowym będzie ogrz. węglowo-gazowe.
Link do komentarza
Kominek, który grzeje bezpośrednio płomieniem, zwany kominkiem otwartym, jest mało wydajny – większość energii (80-90%) powstającej podczas spalania drewna jest tracona. Natomiast kominek z płaszczem wodnym współpracujący z tradycyjną grzejnikową instalacją centralnego ogrzewania to połączenie walorów ekonomicznych, estetycznych i ekologicznych zwykłego kominka.

Moc cieplna kominków z płaszczem wodnym wynosi od kilkunastu do 40 kW w zależnościod ilości znajdującego się w palenisku drewna oraz fazy jego spalania.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Pytanie było czy kominek zamontować do układu zamkniętego czy otwartego co
a nie kominek otwarty czy zamknięty Wszystkie kominki z płaszczem wodnym musza pracować w układzie otwartym a jeśli instalacja co jest systemu zamkniętego to można go (kominek ) połączyć za pomocą wymiennika płytowego wyjątkiem jest kominek Makrotermu
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Kominek zawsze musi pracować w systemie otwartym z naczyniem przelewowym otwartym. Z instalacją c.o., które wykonuje się jako instalacje z ciśnieniowym naczyniem przeponowym (system zamknięty), łączy sie taki kominek czy też inny kocioł na paliwo stałe poprzez płytowy wymiennik ciepła.
Inne rozwiązania są niedopuszczalne i niebezpieczne.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...