Skocz do zawartości

pompa ciepła lub kolektory słoneczne


Recommended Posts

  • 7 miesiące temu...
Cytat

Ja polecam osobiście kolektory słoneczne. Jeszcze są nie bardzo popularne, ale wiekszość użytkowników których znam jest zadowolona. Oszczędność przede wszystkim:) A czy się faktycznie opłaca?


Jaka oszczędność! kWh "zaoszczędzone" latem - odda z nawiązką zimą. Zna Pan straty w kWh zasobnika i cyrkulacji? I dochodzi jeszcze aspekt psychologiczny... ludzie mający kolektory zużywają znacznie więcej wody - przestają oszczędzać. Dlatego państwo to badziewie dotuje - na sprzedaży energii się zarabia!
Link do komentarza

Cytat

To jak wybór między dżumą a cholerą icon_smile.gif Jakby ktoś powiedział .


Jednak choroby się nie wybiera, a tu... - jeszcze człowiek jest zadowolony! Ale to normalne - chcemy się czuć dobrze, a ponieważ nie mamy porównania... wmawiamy sobie. Dlatego są zadowoleni ludzie, że targają węgiel do kotłowni, że płacą po 4000 za ogrzewanie niecałych 200m2 rocznie. To tak jak przy rozmowie o samochodach - każdy ma najlepszy dla siebie, o wadach dowiadujemy się gdy sąsiad auto sprzedał i kupił nowe.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Kolektory słoneczne sprawdzą się głównie w sezonie letnim,natomiast w zimowym nie będziesz miał z nich większego pożytku. Co innego pompa ciepła. To nieco droższa inwestycja,ale moim zdaniem bardziej opłacalna.



To chyba nie do konca prawda ze drozsza inwestycja,jesli bedziemy mowic o pompie ciepla powietrznej tylko do CWU.Zestaw solarow mnie zadawalajacy ok.8000zl(zbiornik 300l juz mam) a taka pompa niecale 4000zl.Chyba ze ceny tak drastycznie sie zmienily bo moje oferty sa z lata 2010.
Link do komentarza
Witam
Ja właśnie podpisałam umowę na pompę powietrza!!! 12 KW 8 tyś plus 2500 za montaż i podłączenie , łącznie ze stelażem . Zbiornik mam na 2 tyś litrów . Zamierzam grzać nią tylko latem wode!!!!
Montaż nastąpi około 15 maja wiec napisze jak to działa .
A może ktoś ma już doświadczenia?????????
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witam
Ja właśnie podpisałam umowę na pompę powietrza!!! 12 KW 8 tyś plus 2500 za montaż i podłączenie , łącznie ze stelażem . Zbiornik mam na 2 tyś litrów . Zamierzam grzać nią tylko latem wode!!!!
Montaż nastąpi około 15 maja wiec napisze jak to działa .
A może ktoś ma już doświadczenia?????????



Tylko do cwu?
Link do komentarza
Cytat

Tylko do cwu?


Pewnie w lato tylko do cwu a w zimie do ogrzewania no bo aby się umyć to raczej nie trzeba 2 tys litrów...
Co do opłacalności to można się sprzeczać. Pompa daje ciepło i troche chłodzenia cały rok ale za to pobiera do działania prąd. Kolektory dają tylko cwu i to w 70% w lato a więc i tak trzeba mieć perwotne źródło ogrzewania ale za to nic nie dokładamy do produkcji cwu z kolektorów....
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...