Skocz do zawartości

Poznajemy podstawy rewolucyjnych teorii Brzęczkowskiego.


JBZ

Recommended Posts

Cytat

aby na pewno całom?




Cytat

barbossa, nie rozumisz- swoje gwc zrobił dla chętnych, co tu kryć?




WSTYDŹCIE SIĘ !!!!
Człowiek pisze pierwszego posta na forum a Wy od razu z grubej rury !!! Pewnie był stremowany, palce mu zesztywniały, to i wyszło niezbyt ortograficznie i stylistycznie icon_biggrin.gif
Jak już coś zrobił, to niech się pochwali. Może Wam szczęki poopadają do kolan. Nie chcecie się przekonać?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

sory ze tak póżno fote daje ale wakacje. dla chetnych moge dac pare zdiec. dodam ze wszystko sam robiłem.


Nie wiem, czy to tylko takie wrażenie z powodu kąta pod jakim było robione zdjęcie, ale wydaje mi się że rury leżą bardzo płytko pod ziemią... Jaka to jest głębokość?
Oczywiście, że są chętni do obejrzenia większej ilości zdjęć. Wrzucaj na forum! icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Powiem szczerze ze dyskusja bardzo ciekawa pominąwszy jakieś osobiste animozje. Gdybym był modem wykasowałbym połowe postów, ale za to byłoby bardziej merytorycznie.

Co do izolacji trudno się nie zgodzić.
Elektryczne ogrzewanie wychodzi ze ma sens. Jednak wolałbym aby był sterowane centralnie, tzn każdy grzejnik oddzielnie ale z komputera + manualnie na miejscu w każdym pomieszczeniu. Czyli dochodzimy do domu "inteligentnego"

Odnośnie grzania wody przy normalnych kranach ok ale przy prysznicu nie jestem pewien czy da sie zrobić takie oszczędności. Ogrzewanie wody także musiałoby być centralnie sterowane ale każde ujęcia oddzielnie.

Jakby na to nie patrzeć wychodzi dom "inteligentny" Najtańszy system jaki widziałem kosztował ok 17tys a max z monitorem 15" 30tys.

Inteligentny dom - koszty

Co nie oznacza ze to nie ma sensu.


Natomiast ja nie zgadzam się na użycie styropianu. Na podłogi myślę o POLISTYREN EKSTRUDOWANY, nie chłonie wilgoci. Edytowano przez autorushd (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Elektryczne ogrzewanie wychodzi ze ma sens. Jednak wolałbym aby był sterowane centralnie, tzn. każdy grzejnik oddzielnie ale z komputera + manualnie na miejscu w każdym pomieszczeniu. Czyli dochodzimy do domu "inteligentnego


Od 92' inaczej nie robimy- centralny sterownik wysyła rozkazy do automatyki pokojowej. Ogrzewania strefowe, zadaniowe (ASIC)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...