Skocz do zawartości

Wykop pod fundament.


Recommended Posts

W projekcie fundament ma głębokość 100cm. Planuje zebrać koparką pod całym domem ziemie na głębokość 60cm a póżnij kopać 40 cm w dół na szerokość ławy. Jeżeli będzie miękko ta będe kopał łopatą pod ławe gdyż wykop będzie równiejszy. Po zalaniu ławy samohód z HDS położy palety z bloczkami betonowymi wzdłuż ławy w środku budynku.
Link do komentarza
Cytat

W projekcie fundament ma głębokość 100cm. Planuje zebrać koparką pod całym domem ziemie na głębokość 60cm a póżnij kopać 40 cm w dół na szerokość ławy. Jeżeli będzie miękko ta będe kopał łopatą pod ławe gdyż wykop będzie równiejszy. Po zalaniu ławy samohód z HDS położy palety z bloczkami betonowymi wzdłuż ławy w środku budynku.


Też mieliśmy ambitne plany kopać łopatą... Po wykopaniu dołka 1,5mx1,5m pod słupek (TYLKO JEDEN!) doszliśmy do wniosku, że nie ma to sensu icon_smile.gif Za ciężko idzie, tym bardziej, że głębokość to znacząca sprawa dla kręgosłupa.
Btw. 100cm? Sprawdź głębokość przemarzania gruntu, bo to coś mało.
Link do komentarza
Cytat

W projekcie fundament ma głębokość 100cm. Planuje zebrać koparką pod całym domem ziemie na głębokość 60cm a póżnij kopać 40 cm w dół na szerokość ławy. Jeżeli będzie miękko ta będe kopał łopatą pod ławe gdyż wykop będzie równiejszy. Po zalaniu ławy samohód z HDS położy palety z bloczkami betonowymi wzdłuż ławy w środku budynku.


Czyli nowynaforum planuje bez szalunku, tak? O to chodzi? A wiemy wstępnie jaki jest grunt?
Link do komentarza
Wracając do tematu, też nie bardzo wiem, o co chodzi nowynaforum. Można to robić tak, jak napisałeś, można inaczej. Na przykład zdjąc tylko humus (chyba że masz go aż 60 cm, jeżeli tak, to zazdroszczę, ja miałam 5 cm) z całości a wykopy dalej robic koparką. Dno trzeba wyrównać szpadlem, i owszem, ale zwykle robi to murarz w dzień lania ław, żeby niespodziewany deszczyk nam tego dna nie podmył.
Można nie zdejmować humusu wcale - są tacy, reszta jw.
Można nie dać folii.
Można na dno dać chudy beton.
Mam wrażenie, że wyczerpałam możliwości, jeżeli nie, to piszcie dalej.
Oczywiście odnośnie lania w grunt, bo jeszcze można z szalunkiem.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Cytat

KAWAŁ CHu..... jesteś



ale że .... po 15 miesiącach od wpisu o tym pomyślałeś ? zły dzień masz ? bo nie rozumiem ....

z Twojego pierwszego wpisu nic nie wynika ....
napisałeś kilka zdań nie zadając na koniec żadnego pytania .... więc każdy ma być duchem świętym i wiedzieć czego oczekujesz? czy Ty wiesz ile kosztuje kurs jasnowidzenia? nie każdego stać.... icon_rolleyes.gif


Link do komentarza
Cytat

KAWAŁ CHu..... jesteś


dobre,
długo ta trauma trwała, ale na szczęście się odblokował, koszty są mniej istotne, cieszę się, że pomogłem

a jeszcze gdyby moje pochodzenie byłoby związane z półwyspem apenińskim, to potraktowałbym ten tekst jako komplement
niestety nie pochodzę stamtąd, niemniej jakiś związek istnieje
stąd mam tylko niewielki dylemat, jak to potraktować

pzdr
Link do komentarza
Cytat

dobre,
długo ta trauma trwała, ale na szczęście się odblokował, koszty są mniej istotne, cieszę się, że pomogłem

a jeszcze gdyby moje pochodzenie byłoby związane z półwyspem apenińskim, to potraktowałbym ten tekst jako komplement
niestety nie pochodzę stamtąd, niemniej jakiś związek istnieje
stąd mam tylko niewielki dylemat, jak to potraktować

pzdr




I po co to tlumaczenie o polwyspie itd.,..czyzby trafiono z "diagnoza"
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...