Skocz do zawartości

Urosła mi podłoga


Recommended Posts

Wybrzuszenie paneli nastąpiło prawdopodobnie w wyniku braku dylatacji wzdłuż ścian i innych stałych elementów domu. Zachowanie ok. 1 cm szczeliny między panelami a ścianą jest warunkiem niezbędnym do umożliwienia swobodnego rozszerzania się kurczenia paneli pod wpływem zmian wilgotności i temperatury. Trzeba też pamiętać o mocowaniu listew przypodłogowych do ściany a nie do paneli.
Link do komentarza
W tym samym czasie przyszedł do mnie wykonawca, który robił mi podłogę. Okazalo sie panele tak pracują, że szczelina dylatacyjna okazała się za mała. Przyciął kawałek podłogi przy ścianie i już prawie wszystko wróciło do normy.
Panie Brzęczkowski, czy napewno jest Pan teraz pewnien że to na 100% wilgoć?? Bo ja już na 100% wiem, że to nie to!
pozdrawiam
Link do komentarza
Gwarantuję , że panele pracują od wilgoci a nie od np muzyki . Poniewaz zapewne nie masz wentylacji utrzymującej stałe, niezależne od pogody warunki wilgotnościowo termiczne, stąd musi być większa dylatacja, uwzględniająca wyższą wilgotnosć na poziomie podłogi. Wyższa wilgotność na pozimie wylewki występuje gdy słaba jest izolacja termiczna podłogi, temperatura powietrza przy wylewce jest znacznie niższa niz w pokoju, więc i wilgotnośc względna zancznie wyższa na pozimie paneli. Wykres Molliera. Zapewne masz wentylację grawitacyjną i najwyzej sybboliczne 10 cm styropianu w podłodze.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...