Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
vicky

czajnik elektryczny, jaki?

Recommended Posts

Cytat

W życiu nie odkamieniałem. I... nadal nie mam kamienia.

miętką wodę masz

Cytat

Miętka ja lisia kita icon_biggrin.gif

icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Calgonu używa...
...dłuższe życie każdej pralki.....

Cytat

destylowaną lejesz czy jak?

Nie, kranówka. Tylko ze źródeł głębinowych, a nie uzdatniana z rzeki. U nas na stalowowolskiej wsi Calgon kiepsko się sprzedaje.

ponieważ mój ostatni czajnik umarł śmiercią tragiczną, postanowiłam zakupić nowy. często pijam zielone, czerwone i inne cudaśne herbatki, więc chciałam mieć model z grzaniem do różnych temperatur. wybrałam bosha, o takiego

plus za podwójną obudowę, która się nie nagrzewa (ważne, mając małe dzieci)
plus za wygląd (schludny, bez niepotrzebnych wodotrysków)
plus za szybkość gotowania

minus za nieprzyjemny dźwięk, informujący o podgrzaniu wodu do zadanej temperatury (muszę poczytać instrukcję, czy jest opcja wyłączenia tego dziadostwa).

Ja mma czajnik z philipsa już chyba dwa lata, a jest bez zarzutu – żadnego kamienia (choć to może zależy od wody....), żadnych usterek, czajnik jest w kolorze czarnym i nadl wygląda tak jak po zakupie. Więc albo trafiłem na udany model, albo faktycznie akurat te czajniki są „niezniszczalne”.

Cytat

U nas w pracy przetestowaliśmy wszystkie możliwe czajniki elektryczne i wszystkie szlag trafiał w przeciągu 1-1,5 roku .Zabijał je......kamień z wody icon_razz.gif I był on bezwzględny dla wszystkich mozliwych marek, bez wzgledu na cene nabycia......

Bo nie oszukujmy się, ale o taki czajnik trzeba dbać i odkamieniać. Dużo też zalezy od częstotliwości używania.

Niestety kamień to kwestia wody, kto nie ma dostępu do dobrej, może zainwestować w filtr. Przy czajniku warto zastanowić się też nad awaryjnością danego modelu, kiedyś kupiłem Zelmera, który przeżył niecały tydzień. Przy reklamacji się dowiedziałem, że model często wraca do sklepu.
Mnie zainteresował wyglądem Morphy Richards : Illuma kettle, tylko firmy nie kojarzę.Morphy Richars

Do usera @Agito " filtr antywapniowy jest wykonana ze stali szlachetnej "

Czy to znaczy że co jakiś czas się go tylko czyści (jak ?) i ponownie odkamienia wodę ? Na jakiej zasadzie ? Edytowano przez NOTO (zobacz historię edycji)
  • Zmieszany 1

A, co myślicie czajnikach elektrycznych, które są ceramiczne? Ostatnio widziałam taki w  Biedronce, kusił kolorystyką, ale ostatecznie się pohamowałam :D Zamiast odkamieniania dobrze jest kupić filtr, czajnik dłużej podobno pożyje, a i woda będzie lepszej jakości, jakby się miało odkamieniać :P

Podgrzewacz wody z systemem filtracji zamontowany koło zlewozmywaka.

Wrząca filtrowana woda  przez cały czas.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się