Skocz do zawartości

Glazura + drewno


Recommended Posts

Witam wszystkich , to mój pierwszy post na forum i od razu mam pytanie do fachowców od glazury i drewna.
Szykuje mi się remont klatki schodowej w domu, schody są wyłożone starymi płytkami, chciałbym położyć na nie drewno.
Czy jet to możliwe, i jak to się ma cenowo?
Pytam bo do ewentualnego skuwania jest 33 stopnie z bokami i "zawrotami",a Ci co kładli je kilkanaście lat temu, to kleju nie oszczędzali. icon_sad.gif
Z góry dziękuje za każdą pomoc lub sugestię.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Co rozumiesz przez stwierdzenie: "położyć na nie drewno"..
Chcesz położyć tylko trepy drewniane, czy zrobić prawdziwe drewniane schody (trep, podstopnice, wykończenie przy ścianie - cokolik)? Masz zamiar sam robić te schody, czy masz jakiegoś stolarza, który ma to zrobić? Najlepiej porozmawiaj z nim, czy schody w aktualnym stanie może potraktować jako podstawę do ułożenia na nich schodów. Jeśli fachowcy wykładający płytkami wykonali to prawidłowo - równe wysokości, długości stopni, nieodspajające się płytki, brak pogłosu, świadczącego o pustkach (braku kleju) - stolarz może wyrazić zgodę na położenie drewna na płytki. Skoro - jak piszesz - płytkarz nie szczędził kleju, może równał te wylewane schody - mogły być niestarannie zaszalowane i wylane. Jeśli skujesz te płytki - zakładam, że równe - będziesz musiał schody równać jakąś zaprawą wyrównującą.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...