Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Witam.
Niedawno sprowadziliśmy się do domku jednorodzinnego. Działka z dwóch stron graniczy z drogami gruntowymi. Jak wygląda formalnie odśnieżanie drogi wzdłuż naszego ogrodzenia. Z relacji sąsiadów każdy ma to w "czapce" icon_exclaim.gif
Czy są jakieś przepisy, które to regulują icon_confused.gif:
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obowiązek odśnieżania drogi należy do jej właściciela i zależnie od kategorii zajmują się tym gminy lub rejony dróg powiatowych bądź krajowych.
W praktyce drogi nieutwardzone odśnieżane są w najdalszej kolejności i z reguły właściciele działek organizują odśnieżanie we własnym zakresie, aby móc wydostać się z domu.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z relacji osób mieszkających w tej okolicy ( Warszawa- Choszczówka) pług śnieżny nie był tu nigdy widziany. Chodzi mi głównie o to czy jest obowiązek zapewnienia chociażby ścieżki wzdłuż własnej posesji. Mam wyjazd tylko z jednej strony, dojeżdżamy do pracy samochodami, ale gro osób w zimę przedostaje sie wzdłuż naszej posesji do przystanku MZA. Czy jest jakiś przepis który reguluje jasno , że po stronie gospodarza jest to a to icon_confused.gif:
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgodnie z ustawą z dnia 13.09.1996 roku (Dz. U.nr 132/96) na właścielach nieruchomości spoczywa obowiązek usuwania śniegu, lodu i błota z chodnika przebiegajacego wzdłuż granicy działki. Na drogach gruntowych, gdzie nie ma wydzielonego chodnika z oczywistych względów obowiązek ten nie ma zastosowania.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...