Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Witam.
Niedawno sprowadziliśmy się do domku jednorodzinnego. Działka z dwóch stron graniczy z drogami gruntowymi. Jak wygląda formalnie odśnieżanie drogi wzdłuż naszego ogrodzenia. Z relacji sąsiadów każdy ma to w "czapce" icon_exclaim.gif
Czy są jakieś przepisy, które to regulują icon_confused.gif:
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obowiązek odśnieżania drogi należy do jej właściciela i zależnie od kategorii zajmują się tym gminy lub rejony dróg powiatowych bądź krajowych.
W praktyce drogi nieutwardzone odśnieżane są w najdalszej kolejności i z reguły właściciele działek organizują odśnieżanie we własnym zakresie, aby móc wydostać się z domu.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z relacji osób mieszkających w tej okolicy ( Warszawa- Choszczówka) pług śnieżny nie był tu nigdy widziany. Chodzi mi głównie o to czy jest obowiązek zapewnienia chociażby ścieżki wzdłuż własnej posesji. Mam wyjazd tylko z jednej strony, dojeżdżamy do pracy samochodami, ale gro osób w zimę przedostaje sie wzdłuż naszej posesji do przystanku MZA. Czy jest jakiś przepis który reguluje jasno , że po stronie gospodarza jest to a to icon_confused.gif:
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgodnie z ustawą z dnia 13.09.1996 roku (Dz. U.nr 132/96) na właścielach nieruchomości spoczywa obowiązek usuwania śniegu, lodu i błota z chodnika przebiegajacego wzdłuż granicy działki. Na drogach gruntowych, gdzie nie ma wydzielonego chodnika z oczywistych względów obowiązek ten nie ma zastosowania.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Dziwisz mu się? Z panelami to dzisiaj nie ma mądrych. Jeśli uchwalą to co zaplanowane, można je sobie darować. Bo w części będziesz dodatkowo płacić za możliwość oddania darmo tego co wyprodukujesz. A co uchwalą w rzeczywistości, to można planować, ale nie w Polsce.  Oczywiście, gdybyś zdążyła do końca roku, to inna rozmowa. I tak wygląda szczyt robienia obywateli w wała.
  • I tak zrobiłam. Klej kupił wykonawca. Schody powstały w tym roku. Wreszcie, uff. Nawet sobie nie zdawałam sprawy, że wraz z nimi znacząco poprawi mi się komfort życia ( czytaj galopowania po nich). Ostatecznie zrezygnowałam z kombinowania z wysokościami. Zostały takie , jak były. Wyszłam z założenia, że jak nie będę  w stanie po nich chodzić, to się będę wtedy martwić. Jeszcze tylko małe wykończenia i gotowe.  Problem, który mnie teraz nurtuje to panele fotowoltaiczne. Wiem, że jest sens je zakładać do końca roku z uwagi na zmiany sposobu rozliczenia. Zużycie prąduna poziomie 1500 zł rocznie. Planuję zamontowanie urządzenia grzewczego w łazience typu dimplex, żeby grzać w sezonach , kiedy nie chodzi ogrzewanie. Rozważam też założenie przepływowego ogrzewacza wody. Ciągle nie do końca działa mi instalacja wodno- grzewcza . Myślę też o suszarce do prania. Krótko mówiąc zużycie prądu mi nieco wzrośnie. Niestety nie umiem tego wyliczyć.  Zastanawiam się, czy panele w mojej sytuacji mają sens ekonomiczny. Pan , który przyszedł zrobić wycenę , kiedy spojrzał na rachunki , zapytał, czy ja w ogóle mieszkam w tym domu. Dowcipniś jeden .  
  • Witam. Pompa powietrzna do CWU wspomagana grzałką.  Sprężarka zaczęła wydawać z siebie dziwne dźwięki po 4 miesiącach użytkowania. Sprężarka szykuje się do wymiany? Ten dźwięk nie wydobywa się z żadnych luźnych elementów na zewnątrz.  Wentylator się uruchamia, po pewnym czasie sprężarka z brzękiem, sprężarka się wyłącza, wentylator lekko przyspiesza... Na zbiornik pompa ciepła nie dostarcza. Po 20 minutach pracy nawet o 1 ° nie skoczyło.   VID_20211011_154835.mp4
  • To jest nowa instalacja:) wszystko ma 2 lata. Co do montowania pompy, to jeszcze nic nie robiłem. Uściślając, montaż zasugerował hydraulik który czyścił i odpowietrzał. Serwisant nic nie wspominał na temat dodatkowej pompy. Zdj prześle wieczorkiem. Ciśnienie na piecu zdaję się być ok. Temperaturę sprawdzę. Hydraulik nie dotykał się do pieca, wiec żadnego ciśnienia nie sprawdzał:) Zdjęcia podeśle wieczorem. Dzięki za mega szybką odp
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...