Skocz do zawartości

Dzrzewa do wycinki na działce


Gość

Recommended Posts

Kupiliśmy działkę, mocno obsadzoną drzewami. Na działce chcieliśmy oczywiście wybudować dom. Zaczęły się prace przygotowawcze, a to pozwolenie na budowę, wycinke drzew, itd...
Najtrudniej było z pozwoleniem na wycinkę drzew. Najpierw stosowne podanie, poźniej czekanie, odpowiedź z urzędu że trzeba zrobić mapkę. Zrobiliśmy mapkę. Jednak okazała sie zła. Musieliśmy na nią nanieść wszystkie drzewa, ktore chcemy wyciąć. Nanieśliśmy - 150 dorodnych brzózek. Znowu okazało się, że jednak niedobrze. Przy każdym drzewie musieliśmy opisać dlaczego chcemy je wyciąć, tak jakby nie wiedzieli po co. Ale nieważne, napisaliśmy. I co?? Dostaliśmy pozwolenie na wycinkę, jednak i to się nie obyło bez przeszkód. musiała się ona odbywać pod okiem pana z wydziału ochrony środowiska, po co? Nie każcie mi na to odpowadać.
Ja wiem że są problemy z wycięciem 100-letnigo drzewa, bo to jak zabytek, ale kilkuletnie brzozy??
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
uregolowania prawne????
o czym pan mówi?
przepis mówi ze o srodowisko(czyli drzewa) ma dbac właściciel dzrew
on jest obowiązany do przestrzeganai przepisów i uzyskania zgody np na wycinke
i czasem jak pisza wyzej moze to trwać :mapki ,pozwolenia+opłaty z wycięcie np bez pozwolenia

ale!
sąsiad moze ci wyciąc 75 letnie drzewo a wójt powołując sie na przepisy ,a właściwie decyzje NSA odmói wszczęcia postępowania w sprawie nielegalnej wycinki

to potwierdza ze przepisy są dla frajerów,bo własciceil musi dbac z ustawy
a złodzieja mozna ścigac tylko przez policje
i co mu zrobia :grzywna 200zł na kolegium
miałem tak sytuacje
decyzje nsa dla chetnych wyślę
projektyac@wp.pl
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...