Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Działka pod nadzorem archeologa


Recommended Posts

Starając się o pozwolenie na budowę dowiedziałem się, że na moją działkę ustalono nadzór archeologiczny. Jak na razie nie otrzymałem dokumentu ze zgodą na budowie, archeolog ma robić jakieś badania terenu. Czy może to bardzo wydłużyć czas oczekiwania na dokumenty??? W urzędzie każą mi tylko czekać. A ja już czekam i czekam, za każdym razem jak probuje sie czegoś dowiedzieć to nikt nic nie wie.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam

Miałem ten sam problem , a rozwiązałem go tak.

Zgłosiłem chęć przeprowadzenia badań na własny koszt.(Podanie,znaczki 100zł)
Dogadałem się z konserwatorem zabytków, że badania będą przeprowadzone podczas kopania fundamentów.(koszt 0zł)
Wynajołem archeologa (300zł dniówka)
Podczas kopania fundamentów przyjechał archeolog zrobił zdjęcia,pomierzył warstwy piachu w wykopie i zezwolił na dalszą pracę

Po 3 tygodniach dostałem potwierdzenie przeprowadzonych badań.

Teraz staram się o wyłączenie terenu z pod nadzoru archeolologicznego.(ale to inna sprawa)

Koszt ogólny 400 zł i zero problemów.

Powodzenia.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 1 miesiąc temu...
U mnie sprawa była jeszcze prostsza Przed rozpoczęcie robót (7 dni) powiadoniłem na piśmie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i jednocześnie umówiłem się z archeologiem sprawującym nadzór na moim terenie. W trakcie wykonywania wykopów, w umówionym dniu zawiozłem własnym samochodem archeologa na budowę i po krótkich oględzinach wykopu uzyskałem wpis do dziennika budowy zezwalający na dalsze prowadzenie robót. Koszty poza przejazdem - 0 zł.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 3 tygodnie temu...
Potwierdzam to co wszyscy mówili
Należy siez tym problemem uporać
U wojewódzkiego konserwatora zabytków można uzyskać wykaż ludzi posiadających uprawnienia archeologiczne i należy zleciż taki nadzór
Można też tak jak poprzednik wziąć urzędnika posiadającego stosowne uprawnienia od konserwatora zawieść na budowę neich posiedzi przy pracach ziemnych i potem wpisze się do dziennika budowy
Koszty tych prac konserwatorskich są znikome a ewentualne problemy i przepychanki duże
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 7 miesiące temu...
icon_lol.gif
Witam,
mamy ten sam problem, co poprzednicy. I tak jak większość osób wynajeliśmy archeologa na swój koszt tj. około 800 PLN za wszystko (budowa pod Lublinem)- załatwienie zezwolenia i innych papierów, oględziny i co tam potrzeba.
W czasie kopania fundamentów przyjechał archeolog, postał, popatrzył, pogrzebał w wykopie i nie bylo żadnych sprzeciwów ani wstrzymywania prac. Niestety ku naszemu rozczarowaniu podczas kopania fundamentów garka z dukatami nie znaleźliśmy. Teraz jeszcze mamy powiadomić archeologa, jak będziemy kopać pod oczyszczalnię. I wtedy dopiero rozliczymy się z archeologiem i zakończymy wszystkie sprawy papierkowe. Koszt, biorąc pod uwagę całość inwestycji niewielki, a spokój i o jeden problem z urzędem mniej.
Jako ciekawostkę mogę napisać, że archeolog który był na oględzinach, na sąsiednim polu, na wierzchu znalazł jakąś skorupę, która go zainteresowała i okazało się, że pochodzi z któregoś tam wieku (ja bym się po to nawet nie schylił). icon_rolleyes.gif
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 5 lata temu...
Cytat

Starając się o pozwolenie na budowę dowiedziałem się, że na moją działkę ustalono nadzór archeologiczny. Jak na razie nie otrzymałem dokumentu ze zgodą na budowie, archeolog ma robić jakieś badania terenu. Czy może to bardzo wydłużyć czas oczekiwania na dokumenty??? W urzędzie każą mi tylko czekać. A ja już czekam i czekam, za każdym razem jak probuje sie czegoś dowiedzieć to nikt nic nie wie.


Z mojej strony, czyli firmy, która się zajmuje tym tematem mogę zapewnić, że zazwyczaj są to tylko proste formalności, które załatwiamy za Państwa sami w jak najszybszym czasie. Nieczęsto się zdarza aby działka budowlana znajdowała się w obszarze potencjalnym, także proszę się nie bać, że akurat u Państwa "coś znajdziemy".
Z poważaniem Kamil Maciejewski
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam podobną działkę pod Łodzią

Nadzór archeologa zamknął sie w 500 PLN za kilka robót - fundamenty , studzienka przyłącza wody, szambo.

To raczej formalność na obszarach , gdzie potencjalnie można znaleźć jakieś ślady.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 4 miesiące temu...
Witam wszystkich!
To mój pierwszy wpis na forum, i chciałem się dowiedzieć co jeśli jednak konserwator zaleci z góry wykopaliska archeologiczne i dopiero jak one nic nie wykażą to działka ma przejść pod nadzór. Mam działkę rekreacyjną i stawiam mały domek na fundamencie, natomiast będę podłączał media wodę prąd, oraz kopał szambo. Co prawda dostałem od konserwatora listę firm archeologicznych ale ceny za usługę nie były tak bajecznie małe jak u Państwa podzwoniłem trochę do firm znalezionych w necie tu ceny wąchają się już znacznie bardziej. Po umówieniu się z jednym z archeologów który miał najniższą cenę z ara okazało się że chce mi on przekopać całą działkę. Na szczęście w wojsku miałem do czynienia z mapami i po przeskalowaniu okazało się że strefa ochrony zajmuje około 1/3 powierzchni działki. Proszę o poradę bo przez jakieś bzdurne przepisy wyrażone miejsce wypoczynku staje się koszmarem.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 1 rok temu...
Witam,
posiadam działkę w Tupadłach, k. Władysławowa, woj. Pomorskie. Przed rozpoczęciem prac budowlanych muszę uzgodnić palny i projekty z Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków oraz uzyskać opinię z Muzeum Archeologicznego w Gdańsku.
Czy jest jakiś archeolog który podjąłby się tego zdania? icon_smile.gif
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 4 tygodnie temu...
 • 2 miesiące temu...
Może to być duży problem, wszystko zależy od tego jakiego archeologa będziemy mieć. Tak czy inaczej trzeba wziąć większość rzeczy na siebie by się to nie przeciągało, czasem nawet przyjazd dla takiego archeologa może być "problemem" i trzeba go przywieźć/odwieźć. Co do okolic, to na pewno dawne tereny krzyżackie mają podwyższone ryzyko z racji historii terenu.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 5 lata temu...

Jak dotąd nadzór archeologiczny jest kluczową sprawą jaką wybierzemy. Oczywiście że czasem przyjazd takiej osoby to może być problem ale bez tego się nie obejdzie. Trzeba działać z tym nadzorem bo inaczej się nie da. Ja musiałem skorzystać i nie narzekam. Obeszło się bezproblemowo.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Gość Edyta
   Też radzę uważać na firmę Oleander Plus z Warszawy. Pan Krzysztof bardzo miły na początku, a potem zaczynają się kłopoty.
  • Tynk TERMONIUM to obok styropianu o tej samej nazwie, najbardziej zaawansowany technologicznie tynk silikonowy na elewację w ofercie firmy Termo Organika.. Optymalny skład wyselekcjonowanych frakcji kruszywa, mikrowłókna zwiększające wytrzymałość i trwałość tynku oraz zmodyfikowana mieszanka nowoczesnych spoiw, w tym żywicy silikonowej, zapewnia najlepsze właściwości użytkowe elewacji. Hydrofobowa powierzchnia pozwala dłużej utrzymać czystość i odporność na zabrudzenia. Parametry robocze tynku, szczególnie ważne dla ekip wykonawczych podczas aplikacji, zostały starannie dopracowane. Ważne, by przy zakupie materiałów na ocieplenie domu, wszystkie składniki  były jednym kompletnym systemem ociepleń: styropian, kleje, grunty, siatka, tynk.
  • Dlaczego akurat warto zastosować tynk Termonium? 
  • Jeżeli zapewnisz sobie w pomieszczeniach dostateczną temperaturę, czemu nie? Co zmieni, że zalejesz teraz? Masz podłogówkę i rozprowadzone centralne i źródło ciepła? Jeśli nie i się boisz o "przymrozki" nocne, poczekaj do wiosny.
  • Cytuję ze źródła https://www.okpol.pl/wylaz-dachowy-kiedy-jest-wymagany-i-jak-poprawnie-go-zamontowac/: " Odpowiedzi na to pytanie należy szukać w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Jak stanowi przepis § 308 wejścia na dach: 1. W budynkach o dwóch lub więcej kondygnacjach nadziemnych należy zapewnić wyjście na dach co najmniej z jednej klatki schodowej, umożliwiające dostęp na dach i do urządzeń technicznych tam zainstalowanych. 2. W budynkach wysokich (W) i wysokościowych (WW) wyjścia, o których mowa w ust. 1, należy zapewnić z każdej klatki schodowej. 3. Jako wyjście z klatki schodowej na dach należy stosować drzwi o szerokości 0,8 m i wysokości co najmniej 1,9 m lub klapy wyłazowe o wymiarze 0,8 × 0,8 m w świetle, do których dostęp powinien odpowiadać warunkom określonym w § 101. 4. Na dachu o spadku ponad 25% oraz na dachu pokrytym materiałami łamliwymi (tłukącymi) należy wykonać stałe dojścia do kominów, urządzeń technicznych oraz anten radiowych i telewizyjnych. 5. Dojścia, o których mowa w ust. 4, na odcinkach o nachyleniu ponad 25% powinny mieć zabezpieczenia przed poślizgiem. 6. Na dachu o spadku ponad 100% powinny być zamocowane stałe uchwyty dla lin bezpieczeństwa lub bariery ochronne nad dolną krawędzią dachu."
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...