Skocz do zawartości

Co wolno moderatorowi forum?


Recommended Posts

każdy ma prawo .... wolność słowa jest w końcu .....
jedni piszą elokwentnie , inni piszą prosto krótko i na temat , jeszcze inni owijają w sreberka a niektórym puszczają nerwy ....
każdy pisze inaczej .... nie może każdy być taki sam .....
i stąd spięcia .... ale każdy ma takie same prawa ..... to jest wolny kraj .....
Link do komentarza
Cytat

Więc - na podstawie doświadczeń nabytych na kilku forach ( a dokładnie trzech) na których bywałam - odniosłam wrażenie , że moderatorzy byli tam bezstronni . Także się do tego przyzwyczaiłam - i to co jest tutaj , jest dla mnie nowością . Żebym nie została źle zrozumiana - nie neguję, nie zachwalam .... po prostu stwierdzam fakt icon_smile.gif


Hmmm mam to samo wrazenie,
I może nawet nie tyle bezstronni, co bardzo wyważeni, mało emocjonalni. W końcu moderator ma większe uprawnienia od zwykłego śmiertelnika forumowego, zwykle właśnie dlatego, że jego decyzje są szanowane przez resztę.
Link do komentarza
No dobrze, jak już jest temat, co robi moderator, to właśnie o to zapytam.
Bo tak mi się kojarzy, że właśnie to może zrobić, co zrobiła redakcja. Czyż nie? Tylko jest małe ale. Jeżeli będzie cień podejrzenia, że przeniesienie / wykasowanie cudzych postów może być spowodowane wyrażeniem własnych poglądów, to od razu będzie krzyk icon_wink.gif
Chyba że moderator nie ma takich uprawnień i jest to po prostu tytuł honorowy...
Link do komentarza
Cytat

Proponuję ankietę:

Który moderator jest:

i tu do wyboru:
- najbardziej wkurzający
- najmniej obiektywny
- najlepiej wywołujący niesnaski na forum



A ja proponuję który teletubiś jest gejem

Albo czy Kubuś puchatek jest żarłokiem czy nie...

i jeszcze kto na zlocie wypił najwięcej

i jeszcze parę idiotycznych ankiet...
Link do komentarza
Cytat

A po co była tamta ankietaNajbardziej wkurzająca osoba na forum (jak z góry było wiadomo,że ja wygram ) icon_biggrin.gif



a coś Ty .... zobacz - sukcesywnie z Panem Tomkiem Brzęczkowskim Cię doganiamy ... więcej wiary w siebie , kwiatuszku ... icon_biggrin.gif

oczywiście przychylam sie do prośby kwiatuszka w sprawie nagród ... za drugie i trzecie miejsce mam nadzieje także coś będzie ? icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cieszy mnie, że wszyscy tak dobrze się bawią - o to chodziło! icon_biggrin.gif
Tłumienie w sobie emocji jeszcze nikomu na dobre nie wyszło. Teraz wiemy kto z kim i przeciwko czemu icon_biggrin.gif

Ankieta okazała się trafem w dziesiątkę - wzrosła liczba użytkowników forum (sarkazm *).

* w przypadkach osób o przeciwnym** do mojego IQ będę wstawiała opisy określające emocje...

** przeciwny nie oznacza "niższy"
Link do komentarza
Cytat

Cieszy mnie, że wszyscy tak dobrze się bawią - o to chodziło! icon_biggrin.gif
Tłumienie w sobie emocji jeszcze nikomu na dobre nie wyszło. Teraz wiemy kto z kim i przeciwko czemu icon_biggrin.gif

Ankieta okazała się trafem w dziesiątkę - wzrosła liczba użytkowników forum (sarkazm *).

* w przypadkach osób o przeciwnym** do mojego IQ będę wstawiała opisy określające emocje...

** przeciwny nie oznacza "niższy"



Toż Nam Moderator zabłyszczał...

Link do komentarza
Cytat

Moderator/Administrator też człowiek, może się wkurzyć, wygłupić ...ale musi się bardziej pilnować icon_wink.gif



oczywiście wiemy .... gdyby był robotem , połowa ludzi na tym forum w miniony weekend otrzymałaby bana ... z automatu ... icon_lol.gif
zgodzę się z tym, że musi się bardziej pilnować - co łatwe nie jest , i za to "zajęcie" moderatora szanuję.... icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Uzupełniacie się? icon_razz.gif




dobre.....

Słyszałam o parach ,które się uzupełniają ..


Ale taka relacja... ?

Właścicielka i pies.
hmmmmmm.

Raczej słyszałam,że właściciel się upodabnia do zwierzęcia.... icon_mrgreen.gif

( a tak na marginesie coś z postami sie porobiło.... administrator będzie wiedział.... i do niego to pytanie......czemu autor danej wypowiedzi się zmienia ? )
Link do komentarza
wracając do sedna, czyli tematu

jednak wydaje mi się, że jętka przegięła w kilku postach, co, bądź co bądź jako przedstawicielowi władz forum, nie przystoi, bo chce się czy nie, Jej zdanie jest (nie w 100% ale zawsze w jakimś tam zakresie) utożsamiane ze zdaniem w/w oficjeli
wyrażanie własnych poglądów owszem, ale niestety nie w stylu, jaki zaprezentowała w niektórych tematach (vide te zablokowane)
ma do dyspozycji narzędzie i uprawnienia, dzięki którym, może robić z trollowaniem to co się robi (to co należy do obowiązków Moderatora), ale wyzywanie kogoś od troli, to już chyba przekroczenie tych uprawnień

to tak pod rozwagę, w kwestii co wolno Moderatorowi, a co nie bardzo wypada, z racji piastowanej funkcji
Link do komentarza
Myślę, że Redakcja miała przez te parę dni parę dowodów na to, iż akurat ta osoba Modem być nie powinna - łącznie ze łamaniem prawa przez tę osobę (które to podlegało pod przepisy kodeksu karnego, o czym Mod został poinformowany na priv).


A kuriozalna jeż już sytuacja, w której Redakcja moderuje Moda.
Link do komentarza
Cytat

3. jak w efekcie tych działań ktoś zwróci Ci uwagę to nasyłasz na niego armię troli...



o to dokładnie chodzi? icon_rolleyes.gif
do wiadomości jętki - nikogo nie napuszczam .... jeśli ktoś cokolwiek pisze i ma takie samo zdanie jak ja - to jest to jego własne zdanie ... nie sądzę , abym miała taką "władze" na forum żeby kogokolwiek do czegokolwiek móc zmusić... a ludzie - swój rozum mają ... więc pewnie piszą co myślą.... tak po prostu ....
Link do komentarza
Ja jestem za neutralnym moderatorem. Skałą, opoką. Takim, co odzywa sie raz a ziemia drży. Jak kogoś zabanuje, to podaje mu odpowiednie paragrafy regulaminu. Jak skarci kogoś, to na czerwono napisze za co. Nie wtrąca się do dyskusji dopóki nikt nikogo nie obraza zbyt mocno( I nie traktuje dorosłych ludzi, jak dzieci z piaskownicy) Wszystko, co robi ma być bezstronne. Ma być przejrzysty do bólu. I lustracji sie nie boi icon_wink.gif Ma mieć poczucie humoru też. Przeprosiny mu przez gardło przechodzą z łatwością. Stopień opanowania emocji Eskimosa. I jak ktoś do niego z płaczem przychodzi to przytuli, wytłumaczy co i jak, uspokoi, niekoniecznie na forum. Priv tez istnieje. Pisze poprawna polszczyzną.
To jest moderator, tylko czy istnieje w rzeczywistości wirtualnej?
Link do komentarza
Cytat

Ja jestem za neutralnym moderatorem. Skałą, opoką. Takim, co odzywa sie raz a ziemia drży. Jak kogoś zabanuje, to podaje mu odpowiednie paragrafy regulaminu. Jak skarci kogoś, to na czerwono napisze za co. Nie wtrąca się do dyskusji dopóki nikt nikogo nie obraza zbyt mocno( I nie traktuje dorosłych ludzi, jak dzieci z piaskownicy) Wszystko, co robi ma być bezstronne. Ma być przejrzysty do bólu. I lustracji sie nie boi icon_wink.gif Ma mieć poczucie humoru też. Przeprosiny mu przez gardło przechodzą z łatwością. Stopień opanowania emocji Eskimosa. I jak ktoś do niego z płaczem przychodzi to przytuli, wytłumaczy co i jak, uspokoi, niekoniecznie na forum. Priv tez istnieje. Pisze poprawna polszczyzną.
To jest moderator, tylko czy istnieje w rzeczywistości wirtualnej?




icon_mrgreen.gif

I wszystkich użytkowników forum traktuje równo ...
Link do komentarza
Cytat

Ja jestem za neutralnym moderatorem. Skałą, opoką. Takim, co odzywa sie raz a ziemia drży. Jak kogoś zabanuje, to podaje mu odpowiednie paragrafy regulaminu. Jak skarci kogoś, to na czerwono napisze za co. Nie wtrąca się do dyskusji dopóki nikt nikogo nie obraza zbyt mocno( I nie traktuje dorosłych ludzi, jak dzieci z piaskownicy) Wszystko, co robi ma być bezstronne. Ma być przejrzysty do bólu. I lustracji sie nie boi icon_wink.gif Ma mieć poczucie humoru też. Przeprosiny mu przez gardło przechodzą z łatwością. Stopień opanowania emocji Eskimosa. I jak ktoś do niego z płaczem przychodzi to przytuli, wytłumaczy co i jak, uspokoi, niekoniecznie na forum. Priv tez istnieje. Pisze poprawna polszczyzną.
To jest moderator, tylko czy istnieje w rzeczywistości wirtualnej?




I tak powinno być. Nie zabierać głosu bez sensu tylko czuwać nad forum i czynić swoją powinność. Upominać, edytować posta z czerwonym znaczkiem EDIT: na przykład za wulgaryzm albo złamanie regulaminu, kasować zamykać posty nie wnoszące nic do tematu. Ja jestem administratorem jednego forum oraz moderatorem drugiego i musiałem się po prostu zmienić. Ugryźć się czasem w język nie pisać nic tylko ciągle czuwać nad tym co inni piszą. Ciężko jest ale da się to zrobić. Tutaj bym nie chciał takiej funkcji pełnić bo było by ciężko. Najlepszym przykładem jest Redakcja czyli Pan Marcin który jest przykładem dobrego Moderatora.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...