Skocz do zawartości

Sprzątanie z centralnym odkurzaczem


Recommended Posts

System centralnego odkurzania nie tylko czyni sprzątanie znacznie łatwiejszym i szybszym, lecz także pozwala wyeliminować groźne dla alergików roztocza i kurz. Dlatego warto już na etapie budowy domu rozpatrzeć jego instalację. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że centralne odkurzanie obok np. instalacji alarmowej znacznie podnosi wartość naszego domu.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/centralne-odkurzanie/a/913-sprzatanie-z-centralnym-odkurzaczem

Link do komentarza
Gość meganik
A ja ostatnio zakupiłem, podążając za głosem doświadczonych klientów ze Stanów i Kanady, jednostkę centralną firmy Drainvac. Jak wiadomo, Kanada i Stany to ojczyzny centralnych odkurzaczy. Jestem bardzo zadowolony, ponieważ oprócz ciał stałych mogę również odkurzać wszelkiego rodzaju płyny bez użycia separatora...
Link do komentarza
Cytat

<strong>System centralnego odkurzania nie tylko czyni sprzątanie znacznie łatwiejszym i szybszym, lecz także pozwala wyeliminować groźne dla alergików roztocza i kurz. Dlatego warto już na etapie budowy domu rozpatrzeć jego instalację. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że centralne odkurzanie obok np. instalacji alarmowej znacznie podnosi wartość naszego domu.</strong>

<strong>Pełna treść pod adresem:</strong>
https://budujemydom.pl/instalacje/centralne-odkurzanie/a/913-sprzatanie-z-centralnym-odkurzaczem



Ja jestem po wielu rozmowach z osobami, które sobie taki sprzęt zafundowały już kawałek czasu temu.
Mało kto jest zadowolony po dłuższym czasie.
Na początku szał, nie trzeba dźwigać odkurzacza, pochwalę się innym, co mam.
Potem... rura ma kilka ładnych metrów, ciężar prawie odkurzacza.
A wyczyszczenie "wnętrzności" nierealne. Roztocza i kurz, niby poza domem, ale część zostaje w środku instalacji.
Odradzali nam, a byliśmy na 100% na tak.
A wartość domu może i podnosi. Ale w sumie dla mnie aktualnie lepszy i o wiele tańszy porządny np. piorący cichy odkurzacz, tym bardziej, że teraz robią je coraz lepsze i lżejsze.
Każdy ma prawo do swojego zdania icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

zastanawiam się nad tym ale jakoś nie mogę się zdecydować na to
na chwilę obecną jestem 50/50
w pismach czy w rozmowie z przedstawicielami wszystko ładnie pięknie
czytając wypowiedzi na forum nie jest już tak różowo



Nie znam się na systemach odkurzania. Ale mam znajomą z wanną z bajerami (jaccuzi). Co chwilę powtarza: nigdy więcej! I nie jest to osoba o małej wiedzy na ten temat. Ale po prostu konieczność zachowania higieny już u niej zabija chęć kąpieli. Czasu (i środków) na to trzeba poświęcić masę i to regularnie.
Niestety, te opinie o odkładaniu się wewnątrz syfów, są prawdziwe. I albo się temu poświęci mnóstwo czasu, albo to jest szajs. Wybór należy do użytkownika.
Link do komentarza
Cytat

Niestety, te opinie o odkładaniu się wewnątrz syfów, są prawdziwe. I albo się temu poświęci mnóstwo czasu, albo to jest szajs. Wybór należy do użytkownika.



w rurach kanalizacji też odkłada się syf a ludzie zrezygnowali z wychodków
z jednej strony może on być dobry bo moja druga połowa jest alergikiem
z drugiej strony normalne odkurzacze są już coraz lepsze
mi najbardziej odpowiada możliwość zamontowania szufelek w kuchni i przy drzwiach wejściowych
Link do komentarza
Jeśli chodzi o wanny z hydromasażem, to szczerze powiem, nie chciałabym brać kąpieli w czymś, co po kilku użyciach jest tak zanieczyszczone w środku. Zwykła wanna jakoś bardziej pod kontrolą mi się wydaje, mniej miejsc dla brudu. To samo z odkurzaczem centralnym. Wolę zwykły, mam jakąś kontrolę nad wnętrzem, a w centralnym rury w ścianie.

Cytat

Tyle, że jak już coś tam wpadnie, to nie wraca z powrotem. A przy odkurzaniu wraca...



to, co nie doleciało do końca trasy icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Gość niezadowolony
Niespełna rok temu zainstalowałem w swoim nowobudowanym domu centralny odkurzacz firmy HUSKY. Instalację i sprzęt dostarczyła mi firma Matrix z Krakowa. Po ok. 30 odkurzaniach jednostka ulegała zepsuciu. Firma poinformwała mnie, że awaria nastapiła ze względu na niewłaściwe użtkowanie (w odkurzaczu były włosy) i nie uznała reklamacji. Instalacja kosztowała mnie ze sprzętem 7500 zł. Jest to jedyna rzecz, na której nabito mnie w butelkę przy budowie domu. ODRADZAM WSZYSTKIM CENTRALNE ODKURZACZE. Nie dają żadnej wartości dodanej. Za 1000 zł można kupić super odkurzacz tradycyjny z o wiele lepszym ciągiem i mniej awaryjny. Nigdy więcej. Aha, worek jednorazowy do HUSKY kosztuje 100 zł (jeden) - sprawdźcie w internecie....
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...

Na początku uprzedzam, że reprezentuję przedstawiciela takiego systemu.
Postaram się odpowiedzieć na poruszone kwestie w miarę merytorycznie icon_smile.gif
 

Cytat

to, co nie doleciało do końca trasy icon_biggrin.gif


Jeśli wyłączymy system zanim zanieczyszczenia dotrą do odkurzacza (w końcu rurociąg może mieć kilkanaście metrów), zostaną one wciągnięte przy następnym użyciu. Nie ma możliwości, żebyśmy wciągnęli coś przez wąż i to coś zostało w instalacji - bo wąż ma mniejszą średnicę niż rury. A poza tym - gniazda ssące są szczelnie zamykane (muszą być, gdyż odkurzając z jednego gniazda, jednostka centralna ma generować podciśnienie w wężu, a nie zasysać powietrze z całego domu).

 

 

 

 

 

Cytat

Firma poinformwała mnie, że awaria nastapiła ze względu na niewłaściwe użtkowanie (w odkurzaczu były włosy) i nie uznała reklamacji.

 

 


Nie znam całej sytuacji, ale wydaje mi się absurdalne, że włosy w odkurzaczu miałyby powodować nieuznanie reklamacji.

 

 

 

 

 

Cytat

Aha, worek jednorazowy do HUSKY kosztuje 100 zł (jeden) - sprawdźcie w internecie....

 


Dlatego odradzamy odkurzacze na worki. W końcu też dlatego się je kupuje, żeby uniknąć wymiany worków, zastępując je opróżnianym raz na kwartał dużym pojemnikiem.

 

 

 

 

Cytat

moi znajomi po namowach przedstawiciela, zainstalowali takie ustrojstwo, niestety nie wytrzymało konfrontacji z fabryką włosów w postaci labradora

 


Odkurzacz odkurzaczowi nierówny. Jeśli chodzi zarówno o użyteczną moc, jak i jakość filtra - polecamy jednostki Beam.
Na tym filmiku można obejrzeć porównanie działania filtra z konkurencją: http://www.youtube.com/watch?v=4dbSacKXOZg

 

 

 

 

Cytat

A ja ostatnio zakupiłem, podążając za głosem doświadczonych klientów ze Stanów
i Kanady, jednostkę centralną firmy Drainvac.

 


Drainvac ma sens jedynie przy odkurzaniu na mokro (choć i tak dużo taniej wychodzi kupno separatora wody i popiołu).
 

 

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Gość WiruSSS
Nie wiem jaką widzicie różnicę czy odkurzacz trzymacie w szafie i co jakiś czas go wyciągacie do odkurzania czy odkurzacz wisi sobie spokojnie na ścianie w piwnicy/garażu. W jednym i drugim przypadku będą te same zanieczyszczenia w środku. Róznica polega tylko i wyłącznie na tym, że odkurzanie centralne jest z reguły cichsze (zależy gdzie zamontujesz jednostkę), nie powodujesz podrywania całego syfu w powietrze podczas odkurzania (dzięki czemu nie masz po 10 minutach po odkurzaniu tego samego kurzu na meblach itp), wessany kurz nie wraca do domu (nawet najlepsze filtry nie gwarantują 100% filtrowania powietrza, zresztą wystarczy powąchać powietrze wylatujące z klasycznego odkurzacza, nawet tego najdroższego i już wiadomo o co chodzi ;) ). Reszte róznic to już zalezy od typu instalacji oraz preferencji użytkownika. Jeśli wybierze jednostkę z workiem, to czekają go takie same wycieczki z wynoszeniem, jesli wybierze "cyklon", wycieczki będą rzadsze. Jesli wybierze wodny to odkurzacz staje się praktycznei bezobsługowy gdyż cały brud splywa do kanalizacji. Ot cała filozofia, niech każdy wybiera co mu bardziej odpowiada. Ja wybieram centralny :D:D:D.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

Niespełna rok temu zainstalowałem w swoim nowobudowanym domu centralny odkurzacz firmy HUSKY. Instalację i sprzęt dostarczyła mi firma Matrix z Krakowa. Po ok. 30 odkurzaniach jednostka ulegała zepsuciu. Firma poinformwała mnie, że awaria nastapiła ze względu na niewłaściwe użtkowanie (w odkurzaczu były włosy) i nie uznała reklamacji. Instalacja kosztowała mnie ze sprzętem 7500 zł. Jest to jedyna rzecz, na której nabito mnie w butelkę przy budowie domu. ODRADZAM WSZYSTKIM CENTRALNE ODKURZACZE. Nie dają żadnej wartości dodanej. Za 1000 zł można kupić super odkurzacz tradycyjny z o wiele lepszym ciągiem i mniej awaryjny. Nigdy więcej. Aha, worek jednorazowy do HUSKY kosztuje 100 zł (jeden) - sprawdźcie w internecie....



Czy Pan "Niezadowolony" również jak kupi samochód u nie do końca zdolnego do współpracy dilera również marginalizuje i mówi że samochody są do bani i już więcej samochodu nie kupi ? Czy po prostu zainteresuje się i poszuka czegoś pewniejszego.

Są ludzie bardzo zadowoleni z odkurzacza centralnego i są w mniejszości nie zadowoleni z odkurzania centralnego. To tylko i wyłącznie inwestor (kupujący) zdecyduje czy będzie zadowolony czy nie , logika.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Na początku uprzedzam, że reprezentuję przedstawiciela takiego systemu.
Postaram się odpowiedzieć na poruszone kwestie w miarę merytorycznie icon_smile.gif


Jeśli wyłączymy system zanim zanieczyszczenia dotrą do odkurzacza (w końcu rurociąg może mieć kilkanaście metrów), zostaną one wciągnięte przy następnym użyciu. Nie ma możliwości, żebyśmy wciągnęli coś przez wąż i to coś zostało w instalacji - bo wąż ma mniejszą średnicę niż rury. A poza tym - gniazda ssące są szczelnie zamykane (muszą być, gdyż odkurzając z jednego gniazda, jednostka centralna ma generować podciśnienie w wężu, a nie zasysać powietrze z całego domu).



Nie znam całej sytuacji, ale wydaje mi się absurdalne, że włosy w odkurzaczu miałyby powodować nieuznanie reklamacji.


Dlatego odradzamy odkurzacze na worki. W końcu też dlatego się je kupuje, żeby uniknąć wymiany worków, zastępując je opróżnianym raz na kwartał dużym pojemnikiem.


Odkurzacz odkurzaczowi nierówny. Jeśli chodzi zarówno o użyteczną moc, jak i jakość filtra - polecamy jednostki Beam.
Na tym filmiku można obejrzeć porównanie działania filtra z konkurencją: http://www.youtube.com/watch?v=4dbSacKXOZg


Drainvac ma sens jedynie przy odkurzaniu na mokro (choć i tak dużo taniej wychodzi kupno separatora wody i popiołu).
 

 


Panie Doman_
Obsmarowałeś pan rozwiązania konkurencji, pochwaliłeś to czym sam handlujesz no i oczywiście zostawiłeś linki na swoją stronę. Super. Moja prośba: proszę zostawić forum dla prawdziwych użytkowników/ kupujących wybierających a z reklamą udać się w odpowiednie do tego miejsce.

Szukam rozwiązań dla mojego domu ale mam dość reklam i ukrytego marketingu szeptanego na forach.

 

Link do komentarza
A jak wygląda sprawa w przypadku sierści psa? Czy odkurzacz centralny sprawdza się w takim przypadku? Znajomi zastanawiali się nad odkurzaczem centralnym. Mają dwa psy długowłose i zwykłe odkurzacze, nawet te najlepszych firm nie wytrzymują długo. Przy takim zwierzyńcu odkurzać trzeba częściej, a wiadomo każdy sprzęt psuję się po nadmiernej eksploatacji, a sierść zapycha wszystkie filtry.
Link do komentarza
Witam.
Centralny sprawdzi sie doskonale i wytrzyma długo oraz będzie miał doskonała siłe ssania pod warunkiem że będzie to czysty cyklon. Oprócz tego że sprzedaję i montuje odkurzacze jestem także użytkownikiem. Mam w domu 2 owczarki Alzackie i TC480 od 5 lat. Hula az miło. Pod tym linkiem widać opróżnianie pojemnika na kurz, proszę zwrócic uwagę zwarta bryłę jak wytacza sie z wiadra. Jest to zbity i zespolony przez sierść kurz. http://youtu.be/i6mygq-8fT4
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość techniczny
Korzystam z odkurzacza i jestem z niego naprawdę zadowolony. Jest to innowacyjne rozwiązanie - rury bezolejowe, łączone bezklejowo, bez użycia jakichkolwiek taśm, a jedynie zespalanych ze sobą za pomocą specjalnych uszczelek. Elementy są więc idealnie spasowane ze sobą, zanieczyszczenia nigdzie się nie gromadzą, no i zapewnia to doskonałą szczelność urządzenia. Moja żona jest alergiczką, dlatego też podjęliśmy decyzję o zakupie jakiegoś lepszego odkurzacza (myśleliśmy też o HEPA), bo zwykły nie wchodził w grę - wiadomo, jak to wszystko wygląda, cyrkulacja powietrza, i wydmuchiwanie z powrotem kurzu i zanieczyszczeń.
Link do komentarza
  • 4 lata temu...
Nie, dla mnie to jakieś średniowiecze, absolutnie nie podobają mi się te odkurzacze.. jak już chcecie zasięgnąć praktyczności to wybierzcie odkurzacze pionowe takie jak Hoover, im też nie potrzeba mnóstwo miejsca, a potrafią nawet sierść pupila zgarnąć.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

To wszystko zależy od wielkości budynku i układu pomieszczeń, nie każdy lubi biegać z odkurzaczem po piętrach. Odkurzanie centralne to jedna z rozsądnych i wygodnych alternatyw dla tradycyjnego odkurzacza. Dodajmy jeszcze do tego automatyczne szufelki w kuchni i korytarzu i wtedy dopiero zauważymy, że wygoda ponad wszystko. Bez względu na opinię przeciwników - odkurzacz centralny to udogodnienie.

Link do komentarza
Dnia 30.01.2013 o 10:55, Grzegorz70 napisał:

A jak wygląda sprawa w przypadku sierści psa? Czy odkurzacz centralny sprawdza się w takim przypadku? Znajomi zastanawiali się nad odkurzaczem centralnym. Mają dwa psy długowłose i zwykłe odkurzacze, nawet te najlepszych firm nie wytrzymują długo. Przy takim zwierzyńcu odkurzać trzeba częściej, a wiadomo każdy sprzęt psuję się po nadmiernej eksploatacji, a sierść zapycha wszystkie filtry.

To prawda, włosy są zanieczyszczeniami trudnymi w separacji, są lekkie, więc siła odśrodkowa wytwarzana w separatorze cyklonicznym może być niewystarczająca do ich skutecznego oddzielenia od zasysanego strumienia powietrza, a dodatkowo mają zdolność wbijania się w różnego rodzaju filtry workowe, czy workowe odwrócone. Dlatego dla osób, które mają zwierzęta w domu, polecamy odkurzacze o rozdzielonej konstrukcji Split, które mają osobny filtr włosów. Z racji rozdzielonej konstrukcji jest do nich bardzo łatwy dostęp. 

https://aerovac.pl/product/vacu-maid-split/

 

Zespół aeroVac

2 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

To wszystko zależy od wielkości budynku i układu pomieszczeń, nie każdy lubi biegać z odkurzaczem po piętrach. Odkurzanie centralne to jedna z rozsądnych i wygodnych alternatyw dla tradycyjnego odkurzacza. Dodajmy jeszcze do tego automatyczne szufelki w kuchni i korytarzu i wtedy dopiero zauważymy, że wygoda ponad wszystko. Bez względu na opinię przeciwników - odkurzacz centralny to udogodnienie.

Naturalne jest, że wszyscy boimy się alergii, mamy podświadomą obawę, przed ryzykiem gromadzenia się bakterii w rurach odkurzacza centralnego, ale pamiętajmy że prędkość przepływu powietrza w instalacji centralnego odkurzacza przekracza 100 km/h, więc są małe szanse, aby zaistniały okoliczności sprzyjające ich namnażaniu. Ponadto gniazdka są szczelnie zamknięte, a powietrze po oczyszczeniu w odkurzaczu jest wydmuchiwane na zewnątrz domu, więc nawet jeśli ktoś trafi na jednostkę centralną, która posiada niedoskonały filtr powietrza wydmuchiwanego, nie ma to żadnego wpływu na jakość powietrza w domu. 

 

Odważymy się postawić tezę, że nawet najsłabszy i najstarszy odkurzacz centralny będzie bezpieczniejszy dla alergików niż najnowsze i najdroższe odkurzacze przenośne. Właśnie dlatego, że powietrze jest wydmuchiwane na zewnątrz. 

 

Zespół aeroVac

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

My chcemy mieć centralne odkurzanie, ponieważ żona i syn są alergikami iw szystkie roztocza są dla nich bardzo szkodliwe. Zastanawiam się jakie są mniej więcej koszta takie zastosowania w dwupiętrowym niedużym domu... Żonie bardzo zależy na centralnym odkurzaniu. U naszych znajomych w domu zastosowano to rozwiązanie i fajnie to wygląda. Podoba mi się tak wygoda, że nie trzeba tachać ze sobą odkurzacza do różnych pomieszczeń czy po schodach. Jak to u Was wyglądało z kosztami tak mniej więcej? Wiadomo każdy dom jest inny ale chciałbym mieć rozeznanie.

Link do komentarza

Dzień dobry,

 

opracowaliśmy specjalną broszurę z przykładowymi kosztami odkurzacza centralnego dla różnej wielkości domów:

 

https://aerovac.pl/wp-content/uploads/2017/12/folder-przyklady-projektow-instalacji-odkurzacze-2018_internet.pdf

 

Znajduje się w https://aerovac.pl/aerovac-do-pobrania/

w podrozdziale Instrukcje.

 

Może się przyda ? Są tam również wskazówki projektowe, warto się z nimi zapoznać, chociażby po to, aby wiedzieć o czym rozmawiać z potencjalnym wykonawcą. 

 

 

Zespół aeroVac

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...