Skocz do zawartości

złośliwość urzędników


Recommended Posts

Jestem na etapie odbiorów technicznych i załatwiania dokumentacji zakończenia budowy i chęci użytkowania domu.
Niestety spotkałem się kolejny raz z opieszałością i złośliwością urzędników w małej gminie. Zaskoczeniem za to jest pomyślne załatwianie spraw w dużym mieście.
Konkretnie chodzi mi o pismo o odstąpieniu od wykonywaniu projektu zjazdu z drogi gminnej na działkę.
Czy ktoś z Was miały taki problem lub może znalazł inne szybkie rozwiązanie na antypatię urzędników icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

Jestem na etapie odbiorów technicznych i załatwiania dokumentacji zakończenia budowy i chęci użytkowania domu.
Niestety spotkałem się kolejny raz z opieszałością i złośliwością urzędników w małej gminie. Zaskoczeniem za to jest pomyślne załatwianie spraw w dużym mieście.
Konkretnie chodzi mi o pismo o odstąpieniu od wykonywaniu projektu zjazdu z drogi gminnej na działkę.
Czy ktoś z Was miały taki problem lub może znalazł inne szybkie rozwiązanie lenistwa "urzędasów" icon_sad.gif




Myślę że jak zmienisz troszkę treść tego posta to na pewno znajdą się osoby które ci pomogą.
Link do komentarza
Cytat

Myślę że jak zmienisz troszkę treść tego posta to na pewno znajdą się osoby które ci pomogą.




Musimy mówić jak jest na prawdę. Czy tzn, że prawda w oczy kole ?. Przecież napisałem, że w mieście załatwiłem sprawę szybko, miło i sprawnie. A w małych gminach mieszkają sami wieśniacy, więc można ich traktować jak tych gorszych ?
Czegoś tu nie rozumiem. Gmina zamiast zabiegać o nowych mieszkańców i pieniążki od nich (np. opłata adjacencak 3600 zł) to odstrasza ich swoim brakiem profesjonalizmu i starymi zwyczajami.
Link do komentarza
U nas jest podobnie, mała gmina, więc się tym na stołkach wydaje że wszystko mogą. Wujaszek budował się tu jakieś 3 lata temu. Nic kompletnie nie mógł w gminie załatwić, musiał ze wszystkim jeździć do większego miasta.
Tak samo i nam się zaczyna. Budujemy się i po wszystko trzeba jeździć. Żal...
A tak konkretnie to jeśli im zawczasu się porządnie nie powazelinuje, to potem ból.
Link do komentarza
Cytat

Musimy mówić jak jest na prawdę. Czy tzn, że prawda w oczy kole ?. Przecież napisałem, że w mieście załatwiłem sprawę szybko, miło i sprawnie. A w małych gminach mieszkają sami wieśniacy, więc można ich traktować jak tych gorszych ?
Czegoś tu nie rozumiem. Gmina zamiast zabiegać o nowych mieszkańców i pieniążki od nich (np. opłata adjacencak 3600 zł) to odstrasza ich swoim brakiem profesjonalizmu i starymi zwyczajami.




Zawsze najwięcej oburzeni są ci których to dotyczy...,mówię o pracownikach takowych miejsc
Ja też znam z autopsji,że jak się nie przyjdzie przygotowanym do urzędu,to jest sie traktowanym z góry i bez profesjonalizmu..
Zwłaszcza dotyczy to tzw. budżetówki ( czyt. urzędów gmin ... )


Proszę podać im gotowe rozwiązanie tego zjazdu i...
zobaczy pan jak urzędnik sie zachowa..

Być może arogancja wynika z niewiedzy

Link do komentarza
Cytat

Myślę że jak zmienisz troszkę treść tego posta to na pewno znajdą się osoby które ci pomogą.


wolfik36 pomyśl, że urzędnik to taki twór, który lubi mieć lizaną d...ę i życie stanie się prostsze. I nie licz na kompetencje i pomoc, bo większość przychodzi odsiedzieć te 8h. U mnie akurat gmina jest bardziej przychylna interesantowi niż miasto icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Musimy mówić jak jest na prawdę. Czy tzn, że prawda w oczy kole ?. Przecież napisałem, że w mieście załatwiłem sprawę szybko, miło i sprawnie. A w małych gminach mieszkają sami wieśniacy, więc można ich traktować jak tych gorszych ?
Czegoś tu nie rozumiem. Gmina zamiast zabiegać o nowych mieszkańców i pieniążki od nich (np. opłata adjacencak 3600 zł) to odstrasza ich swoim brakiem profesjonalizmu i starymi zwyczajami.



Ja bym powiedział że na odwrót. Mieszkam w dużym mieście i tu miałem problemy z załatwieniem pozwoleń na budowę itp. A w mniejszej gminie znowu znajomi i inni załatwiają bez problemu. Prawda w oczy nie kole. Bo jak już wcześniej w innym wątku pisałem że są ludzie i ludziska. Są tacy co im się nie spieszy, są tacy którzy specjalnie przytrzymują sprawę itp. Zależy na kogo trafisz. Ja jestem informatykiem a nie urzędnikiem więc mnie to gan cy gal
Link do komentarza
Cytat

Zawsze najwięcej oburzeni są ci których to dotyczy...,mówię o pracownikach takowych miejsc
Ja też znam z autopsji,że jak się nie przyjdzie przygotowanym do urzędu,to jest sie traktowanym z góry i bez profesjonalizmu..
Zwłaszcza dotyczy to tzw. budżetówki ( czyt. urzędów gmin ... )


Proszę podać im gotowe rozwiązanie tego zjazdu i...
zobaczy pan jak urzędnik sie zachowa..

Być może arogancja wynika z niewiedzy



I tu się po raz kolejny mylisz koleżanko strokrotko....

Po prostu napisałem tak bo nikt nie odpisywał. Na pewno sobie pomyśleli ci co czytali " Jak tak mówi to niech sobie sam załatwia"

Możecie sobie mówić co chcecie ale na pewno nikt Wam później nie pomoże albo coś podpowie icon_smile.gif

Link do komentarza
Cytat

wolfik36 pomyśl, że urzędnik to taki twór, który lubi mieć lizaną d...ę i życie stanie się prostsze. I nie licz na kompetencje i pomoc, bo większość przychodzi odsiedzieć te 8h. U mnie akurat gmina jest bardziej przychylna interesantowi niż miasto icon_smile.gif



Tak samo w województwie śląskim. Gmina pomoże Miasto zniechęci
Link do komentarza
Cytat

Jestem na etapie odbiorów technicznych i załatwiania dokumentacji zakończenia budowy i chęci użytkowania domu.
Niestety spotkałem się kolejny raz z opieszałością i złośliwością urzędników w małej gminie. Zaskoczeniem za to jest pomyślne załatwianie spraw w dużym mieście.
Konkretnie chodzi mi o pismo o odstąpieniu od wykonywaniu projektu zjazdu z drogi gminnej na działkę.
Czy ktoś z Was miały taki problem lub może znalazł inne szybkie rozwiązanie na antypatię urzędników icon_sad.gif



Przeczytaj uważnie co napisałeś i o co masz pretensje.
Przecież z tego wpisu wynika jasno, że oczekujesz „wstecznej” decyzji – bo jak znam życie, zjazd (jako taki) już istnieje.
Pytanie jest tylko jedno – kto Ci wydał PnB bez wcześniejszego „załatwienia” tej formalności.

I macie rację – brak profesjonalizmu urzędników (w tym przypadku w powiecie) bo PnB bez tego „kwitu” nie powinno być wydane.
Nie znamy wszystkich okoliczności, tak więc może się okazać (tak jak w większości tego typu przypadków), że „biedny poszkodowany” czegoś nie dopisał.
Link do komentarza
Cytat

Przeczytaj uważnie co napisałeś i o co masz pretensje.
Przecież z tego wpisu wynika jasno, że oczekujesz „wstecznej” decyzji – bo jak znam życie, zjazd (jako taki) już istnieje.
Pytanie jest tylko jedno – kto Ci wydał PnB bez wcześniejszego „załatwienia” tej formalności.

I macie rację – brak profesjonalizmu urzędników (w tym przypadku w powiecie) bo PnB bez tego „kwitu” nie powinno być wydane.
Nie znamy wszystkich okoliczności, tak więc może się okazać (tak jak w większości tego typu przypadków), że „biedny poszkodowany” czegoś nie dopisał.




Więc opiszę dokładnie:
Przy wniosku na PnB złożone było pismo o wyznaczenie zjazdu z nieutwardzonej drogi gminnej na moją działkę.
Takie bardzo obszerne pismo otrzymałem ze wszystkimi ustawami i wytycznymi. W piśmie jest napisane jak powinien wyglądać zjazd, parametry, wymiary itd. Ale do dnia dziasiejszego droga nie jest utwardzona i nie wiadomo na jakiej wysokości będzie przebiegała jej nawierzchnia. Stąd moje pismo, którego wymaga PINB wywołało falę niezadowolenia w gminie, głupich komentarzy i uwag. W końcu padły słowa, że od pierwszego pisma potrzebnego do PnB mogłem się odwoływać. A teraz kolejne uwagi, gdy przekazałem informację o zaistniałej sytuacji do PINB, że jednak pismo dostanę, ale oczywiście kierownik referatu technicznego nie wie co jeszcze będzie w tym piśmie no i że mają 30 dni.
Nic dodać nic ująć.......
Link do komentarza
Do Barbossa


Cytat

Jestem na etapie odbiorów technicznych i załatwiania dokumentacji zakończenia budowy i chęci użytkowania domu.
Niestety spotkałem się kolejny raz z opieszałością i złośliwością urzędników w małej gminie. Zaskoczeniem za to jest pomyślne załatwianie spraw w dużym mieście.
Konkretnie chodzi mi o pismo o odstąpieniu od wykonywaniu projektu zjazdu z drogi gminnej na działkę.
Czy ktoś z Was miały taki problem lub może znalazł inne szybkie rozwiązanie na antypatię urzędników



czy to co autor wątku napisał jest postawa roszczeniowa,czy raczej niekompetencja ?
Link do komentarza
Czyli sprawa wygląda troszeczkę inaczej niż sugeruje to pierwszy wpis.
I tak na marginesie, to wina też jest po Twojej stronie.
Nie znam treści korespondencji w tej sprawie, ale sugeruję napisanie oświadczenia, że w przypadku wykonania przez gminę utwardzenia tej drogi lub (i) podania istotnych parametrów – zjazd zostanie wykonany zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.

I pytanie do wypowiadających się w sprawie „be” – urzędników, kto bardziej „zawinił”, urzędnicy, czy „poszkodowany” , który w zasadzie nie „dopilnował w odpowiednim czasie” tej sprawy?

p o p r a w i ł e m : literówka Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
I pytanie do wypowiadających się w sprawie ?be? ? urzędników, kto bardziej ?zawinił?, urzędnicy, czy ?poszkodowany? , który w zasadzie nie ?dopilnował w odpowiednim czasie? tej sprawy?

Co to znaczy nie dopilnował sprawy. Miałem wybudować zjazd z drogi, której nie ma, na działkę, na której nie ma utwardzonej nawierzchni. To tak jakby postawić piaskownicę na Saharze.
Piję tylko do tego ,że urzędnicy za każdym razem gdy potrzebujemy jakiejś pomocy, dokumentu, oświadczenia robią nam pod górkę - nie podając konkretnych powodów dlaczego są tak upierdliwi. I szukam rozwiązania tej sprawy w krótkim okresie czasu. Może własnie trzeba zrobić jak napisała stokrotka.35 W POŚCIE #5 i postawić ich przed faktem dokonanym.
Link do komentarza
Nie miałeś wybudować zjazdu, tylko przed budową „wypełnić” lub (i) „wykonać” określone „kwity” (projekt zjazdu) - czego z różnych powodów nie uczyniłeś w „odpowiednim” (wcześniejszym) terminie.

Taka powinna być kolejność rzeczy i takie są „wymagania prawne”.

Tak czy siak taki „dokument” (projekt zjazdu) musisz „wykonać”, chyba, że to nie jest droga publiczna gminna, a mam co do tego wątpliwości.

Zupełnie czym innym jest sam fakt wykonania tego zjazdu – czyli realne możliwości, biorąc pod uwagę przedstawione przez Ciebie fakty.
Ale to jest zupełnie inna bajka i zupełnie inne procedury.

Link do komentarza
Cytat

Co to znaczy nie dopilnował sprawy. Miałem wybudować zjazd z drogi, której nie ma, na działkę, na której nie ma utwardzonej nawierzchni.....


drogi nie ma, nawierzchni nie ma, a klamki chociaż są?

Cytat

Piję tylko do tego ,że urzędnicy za każdym razem gdy potrzebujemy jakiejś pomocy, dokumentu, oświadczenia robią nam pod górkę - nie podając konkretnych powodów dlaczego są tak upierdliwi. I szukam rozwiązania tej sprawy w krótkim okresie czasu.



czyli jednak roszczeniowa, to niestety usztywnia urzędnika

zresztą ja też nie podaję powodów (nawet nie konkretncyh) jak jestem upierdliwy


Cytat

Takie porady to sobie w d..ę wsadź mądralo


za dużo już tam siedzi wacko.gif
nie da się wszystkiego upchnąć
zresztą, jak by to wyglądało, jakbym sztany przy moim dyru ściągał i coś wtykał Edytowano przez Barbossa (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Nie miałeś wybudować zjazdu, tylko przed budową „wypełnić” lub (i) „wykonać” określone „kwity” (projekt zjazdu) - czego z różnych powodów nie uczyniłeś w „odpowiednim” (wcześniejszym) terminie.

Taka powinna być kolejność rzeczy i takie są „wymagania prawne”.

Tak czy siak taki „dokument” (projekt zjazdu) musisz „wykonać”, chyba, że to nie jest droga publiczna gminna, a mam co do tego wątpliwości.

Zupełnie czym innym jest sam fakt wykonania tego zjazdu – czyli realne możliwości, biorąc pod uwagę przedstawione przez Ciebie fakty.
Ale to jest zupełnie inna bajka i zupełnie inne procedury.



Projektu moi drodzy nie można było wykonać bo nie było do czego. A zgodnie ze wszystkimi wymogami do PnB uzyskałem odpowiednią opinię z gminy i wszelkie warunki jakie musze spełnić podczas budowy ewentualnego zjazdu.
Dlaczego drązycie temat, który nie jest myślą przewodnią. Chodzi tylko o małe pisemko, którego wymaga w swojej procedurze PINB, a ja muszę o nie walczyć jak lew a nie mogę załatwić normalnie jak człowiek.

pismo.bmp

pismo.bmp

Link do komentarza
Cytat

No widać właśnie jaki wybuchowy jesteś i pewnie tak samo było podczas załatwiania spraw... i później takie a nie inne wrażenia z odbytej wizyty. Szkoda słów. Życzę ci abyś jak najdłużej to załatwiał.




Wybuchowy to może być materiał, a ja jestem impulsywny.

A za takie porady to bardzo dziękuję. I tak swojego dopnę bo pismo urząd musi wydać i ma nato 30 dni.
Link do komentarza
Cytat

Może coś więcej na ten temat- poproszę.



http://www.eko.org.pl/lkp/prawo_html/ustaw...e_jednolity.htm

Co jest drogą publiczną (i co reguluje Ustawa) Art.2.1 (4 dotyczy tematu)
Co to jest zjazd Art.4.8
Która droga gminna jest publiczną Art.7
Które drogi nie są publicznymi Art.8
Procedura dotycząca budowy zjazdów Art. 29.

Wynika z tego, że w przypadku zjazdu z drogi publicznej urząd może albo wydać decyzję zezwalającą (zezwolenie), albo odmówić wydania takowej – zgodnie z określonymi procedurami – w tym w Prawie Budowlanym (bo jest to budowa obiektu budowlanego).

Natomiast ustalenia zawarte w Ustawie o drogach nie dotyczą dróg innych niż publiczne z definicji – stąd forma uproszczona, że na zjazd z drogi niepublicznej nie potrzeba projektu.


To wszysto, moim zdaniem - oczywiście.
Link do komentarza
Ja odpowiem może trochę nie na temat...
albo mój UM jest jakiś inny, albo....w każdym bądź razie, jak wchodzę do UM, to jestem miły,grzeczny, usmiecham się do wszystkich moich rozmówców i jakoś nie mam problemów żeby coś załatwić. Często się muszę w język ugryźć, ale jak ktos napisał wyżej - postawa roszczeniowa usztywnia urzędnika albo i gorzej i wtedy ciezko cos zalatwic.
Link do komentarza
Cytat

Ja odpowiem może trochę nie na temat...
albo mój UM jest jakiś inny, albo....w każdym bądź razie, jak wchodzę do UM, to jestem miły,grzeczny, usmiecham się do wszystkich moich rozmówców i jakoś nie mam problemów żeby coś załatwić. Często się muszę w język ugryźć, ale jak ktos napisał wyżej - postawa roszczeniowa usztywnia urzędnika albo i gorzej i wtedy ciezko cos zalatwic.




Zakończmy to kochani
Ta rozmowa już do niczego nie prowadzi
stokrotka.35 pomogła mi jak mogła, niektórzy próbowali, niektórym się nie udało.
i na tym bym zakończył


pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Zakończmy to kochani
Ta rozmowa już do niczego nie prowadzi
stokrotka.35 pomogła mi jak mogła, niektórzy próbowali, niektórym się nie udało.
i na tym bym zakończył

pozdrawiam



nie dojaśniłeś sytuacji .... ja na przykład jestem ciekawa - do czego teraz , już po fakcie otrzymania pozwolenia na budowę potrzebny jest Ci projekt zjazdu, kto się o niego upomniał i po co skoro do odbioru domu nie jest on potrzebny ... ?
może Twoja sytuacja nie jest odosobniona i komuś sie te informacje na przyszłość przydadzą...
Link do komentarza
Wracam do tematu . Miałam podobnie. chciałam się budowac nie znałam się na tym czekałam cierpliwie prawie rok na wszystkie dokumenty. Otrzymałam je -dla mnie najważniejsze było mogę się budować ,resztę czytałam nie wiele rozumiejąc. Wyszło w praniu . Też dostałam projekt zjazdu . U mnie bardzo konieczny przy odbiorze , bo dom budowałam razem z firmą i bardzo na te wszystkie papierki patrzyli. I oddaje te wszystkie dokumenty i tu zooong icon_eek.gif konieczny projekt !!! i dawaj latam po tych urzędach i staram się jakoś to poukładać ,że wszystko już jest kostka itp.a projektu NIE . Urzędnicy każą mi zrobić ten projekt -zlecam to . I co się okazuje po miesiącu !! Że pani która wypełniała pozwolenia na budowę była nowa i nie znała się i wpisywała z marszu wszystkim ten zjazd nie patrząc na to że wjazd będzie z drogi gruntowej. Przebrnęłam przez to (nie wiem jak -uprzejmość urzędników niektórych tez pomogła ),prezydent podpisał się na papierach ,ze nie musi być tego projektu ,bo nie można go wykonać! A z drugiej strony projekt mam !!! I w urzędzie mi powiedzieli skoro go pani ma to cosik tam pogadali popodbijali i że niby mam wszystko ok w papierach:). Ale kobitka namieszała nie miłosiernie wpisując ten zjazd!!!! Ile mnie to nerw kosztowało .....ech
Link do komentarza
Cytat

.....pani która wypełniała pozwolenia na budowę była nowa i nie znała się i wpisywała z marszu wszystkim ten zjazd nie patrząc na to że wjazd będzie z drogi gruntowej.



Pisałem o tym wcześniej;
Cytat

Tak czy siak taki "dokument" (projekt zjazdu) musisz "wykonać", chyba, że to nie jest droga publiczna gminna, a mam co do tego wątpliwości.



Problemem jest z jednej strony "sztampa" urzędników, ale z drugiej beztroskość inwestora, który z niewiedzy, traktuje zjazd jako nieistotną część budowy, zapominając że jest to robota budowlana podlegająca rygorom Prawa Budowlanego.

Zapomina się również, że kierownik budowy musi to wiedzieć i jest opłacany z prywatnych funduszy inwestora. Bierze za to pieniądze. Podpisał kwit, że wszystkie prace budowlane zostały wykonane zgodnie z projektem i przepisami prawa - a w opisywanych sytuacjach, nie zostały.

Zamilczę w temacie roli architekta adaptującego.

Ale najłatwiej całą winę "zwalić" na urzędników, tak jak w tym temacie "ZŁOŚLIWOŚĆ URZĘDNIKÓW" mając od razu "wierne" grono "potakujących".

p o p r a w i ł e m : literówka Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

nie dojaśniłeś sytuacji .... ja na przykład jestem ciekawa - do czego teraz , już po fakcie otrzymania pozwolenia na budowę potrzebny jest Ci projekt zjazdu, kto się o niego upomniał i po co skoro do odbioru domu nie jest on potrzebny ... ?
może Twoja sytuacja nie jest odosobniona i komuś sie te informacje na przyszłość przydadzą...




Moja droga nie jest mi potrzebny projekt zjazdu i nie był wcześniej potrzebny. Przy PnB złożyłem wniosek do gminy o wyznaczenie zjazdu na moją działkę ponieważ jest narożna i są dwie możliwości wyboru. Pierwotnie narzucono mi tą gorszą wersję. Po interwencji u Wójta wydano zgodę na zjazd zgodnie z moim wnioskiem i dołączono mapkę sytuacyjną z naniesioną propozycją zjazdu. Z takim pismem otrzymałem PnB. Teraz przy odbiorach do kompletu dokumentów PINB wymaga pisma o odstąpieniu od tworzenia projektu zjazdu z drogi. Takie wymagania ma nasz PINB. Gmina nie pali się do wystawienia takowego pisma tłumacząc się, że musi mi wystarczyć to pierwsze, które dostałem przed budową. Oczywiście musi mi odpowiedzieć na bieżące pismo, ale opóźnia to maksymalnie. I tak to wygląda.
Link do komentarza
Cytat

Teraz przy odbiorach do kompletu dokumentów PINB wymaga pisma o odstąpieniu od tworzenia projektu zjazdu z drogi. Takie wymagania ma nasz PINB. Gmina nie pali się do wystawienia takowego pisma tłumacząc się, że musi mi wystarczyć to pierwsze, które dostałem przed budową. Oczywiście musi mi odpowiedzieć na bieżące pismo, ale opóźnia to maksymalnie. I tak to wygląda.



Dalej „mieszasz”. icon_biggrin.gif

PINB wymaga odbioru zjazdu, a w związku z tym jego projektu budowlanego, w przypadku kiedy droga z której jest zjazd jest drogą gminną publiczną, lub zamiennie, oświadczenia od gminy, że odstępuje od obowiązku wykonania (wymagania) wykonania projektu budowlanego na zjazd z drogi, w przypadku kiedy ta droga nie ma statusu drogi gminnej publicznej (lub z innych uzasadnionych przyczyn - ale to teoretycznie) – czyli obowiązuje tryb uproszczony, bez projektu i bez odbioru.

To nie jest jakiś tam wymóg, jakiegoś tam PINB, tylko ogólnie obowiązujące przepisy budowlane.

D o p i s a ł e m :

A skąd takie kategoryczne przeświadczenie (stwierdzenie) ?

Cytat

Moja droga nie jest mi potrzebny projekt zjazdu i nie był wcześniej potrzebny.




I tak na marginesie, bo wychodzi na to, że nie bardzo orientujesz się w przepisach.

Może zainteresuje Cię fakt, że jak będziesz dalej „mieszał” tak jak do tej pory, to oprócz tego, że przeciągnie się w czasie „odebranie” budynku, to mogą zostać nałożone dotkliwe kary pieniężne, za
- zamieszkanie bez odbioru (jeśli zamieszkasz lub zamieszkujesz) - ze strony PINB,
- za wykonanie zjazdu bez zezwolenia – ze strony gminy.

Fakt, że wtedy będziesz mógł pisać o wyjątkowej złośliwości urzędników , bo to byłaby faktycznie wyjątkowa złośliwość , ale zgodna z prawem – czego absolutnie Ci NIE życzę.

Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...