Skocz do zawartości

pomysl na fajne pokoje dla dzieci


ONA78

Recommended Posts

  • 1 rok temu...
  • 2 tygodnie temu...
Jeśli dziecko interesuje się astronomią to można na suficie stworzyć Gwieździste Niebo, jakieś układy na wzór, konstelacji lub jakąś kometę


jeśli boi się spać w ciemnym pokoju można użyć zestawu Gwieździste Niebo Galaktyka w którym użyte źródło światła ma moc 20W a światło rozproszone na całym suficie nie męczy i nie utrudnia snu.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Takie niebo nad głową jest fantastyczne! Z miłą chęcią dziecko będzie się kładło spać, albo na odwrót - nie będzie mogło się nacieszyć icon_biggrin.gif . Znalazłam jeszcze parę sympatycznych inspiracji pokoju dziecinnego wartych rzucenia okiem:
http://wnetrza.budujemydom.pl/index.php?op...tail&id=837
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
My zrobiliśmy synowi z łóżka statek (łóżko drewniane z materacem) - kupiliśmy dwa drewniane kije do szczotki - które to posłuzyły za maszty - następnie żagiel uszyty z białego płóciennego przescieradła - nacięgniety na maszt. Sznureczki do opuszczania i podnoszenia żagla - oprócz tego na ścianie w odstepach około 90cm przymocowalismy metalowe koła przez które to przewlekliśmy linę (takie falbanki). Oprócz tego wiklinowa skrzynia na skarby - i papuga siedząca na patyku (sztuczna) - i jest super. No i szabla (z pianki) oraz sztucer wiszące na ścianie.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Witam, mam dosyc sporo zdjec z pokoikami dla dzieci, ale potrzebowaabym wiecej wiadomo

Wiecej wiadomosci na temat dziecka, ile ma lat, chopak czy dziewczynka itd, to przele pasujace. Pozdrawiam



Witam!

W maju zeszłego roku zamieściła Pani świetne zdjęcia pokoików dla dzieci(3 sztuki).Wspominała Pani również o innych zdjęciach.Ja szukam pomysłu na pokój dla 2 dziewczynek w wieku 6 i 9 lat, właśnie w stylu jak na załączonych przez Panią zdjęciach.Czy posiada Pani jeszcze jakieś fotki?Będą ogromnie wdzięczna , z góry serdecznie dziękuję.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam, mam dosyc sporo zdjec z pokoikami dla dzieci, ale potrzebowaabym wiecej wiadomo

Wiecej wiadomosci na temat dziecka, ile ma lat, chopak czy dziewczynka itd, to przele pasujace. Pozdrawiam


W takim razie ja bardzo chętnie skorzystam z POMOCY:-) Ja mam 2-kę, Wika 8 lat, czyli szkoła 1 klasa, uwielbia malować, ma nowo zakupiony mały narożnik ( groszek). Mikołaj ma dopiero 8 miesięcy, zatem tu pole do popisu, pokój na razie czeka na remont. Obydwa pokoje ze skosami, bez okien połaci owych około 16 m, prostokątne ale nie za długie.
Będę wdzięczna za jakieś podpowiedzi, dzięki Magda
Link do komentarza
Cytat

A jak sie mają pomysły dzieci do okien zamykanych na klucz?


no cóż myśle ze mają coś wspólnego np. to że chłopcy lubią się bawić w Batmana, który fruwa, spidermana, który wspina się po ścianach domów lub wyskakuje z okna itp. Myślę że właśnie to miała na myśli paulona. Dla bezpieczeństwa dzieci - lepiej aby w swoich pokojach miały okna zamykane na kluczyk.
Link do komentarza
Cytat

A jak sie mają pomysły dzieci do okien zamykanych na klucz?



Oj chyba nie masz dzieci icon_biggrin.gif Autorowi postu chodziło o to,że dla dzieci nie ma rzeczy niemożliwych i niebezpiecznych.Mogą np wpaść na pomysł,żeby otworzyć okno, wyrzucać przez nie zabawki, albo np stanąć sobie na parapecie przy otwartym oknie i o tragedię nie trudno...dlatego okna zamykane na klucz-przede wszystkim dla ich własnego bezpieczeństwa.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
dom.gazeta.pl/czterykaty/0,57598.html
Masz tu parę pomysłów.

Moim zdaniem pokój dziecinny powinien być radosny, kolorowy i ....umeblowany minimalnie. Tylko najpotrzebniejsze sprzęty, a na zabawki np. kolorowe kosze. Dzieci rosną i zmieniaja się ich potrzeby, nie warto więc inwestować, przynajmniej gdy sa małe, w super drogie meble, z których za chwile wyrosną.
Świetnym pomysłem są naklejki na ścianach albo dekoracje z szablonu, np:
deccoria.pl/galeria,id,4697
airpainter.pl/sklep/product_info.php?cPath=34_41&products_id=335
airpainter.pl/sklep/product_info.php?cPath=34_41&products_id=337
W internecie jest mnóstwo sklepów oferujacych takie naklejki, ich zaletą jest na pewno, to, że jak się znudzą - łatwo je usunąć.

Ostatnio widziałam fajna aranzację - biała ściana, zielona pogłoga, z której "wyrasta" na ścianach tak samo zielona trawa przyklejona do ścian. Jeśli znajdę gdzieś linka - to podeślę icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

dom.gazeta.pl/czterykaty/0,57598.html
Masz tu parę pomysłów.

Moim zdaniem pokój dziecinny powinien być radosny, kolorowy i ....umeblowany minimalnie. Tylko najpotrzebniejsze sprzęty, a na zabawki np. kolorowe kosze. Dzieci rosną i zmieniaja się ich potrzeby, nie warto więc inwestować, przynajmniej gdy sa małe, w super drogie meble, z których za chwile wyrosną.
Świetnym pomysłem są naklejki na ścianach albo dekoracje z szablonu, np:
deccoria.pl/galeria,id,4697
airpainter.pl/sklep/product_info.php?cPath=34_41&products_id=335
airpainter.pl/sklep/product_info.php?cPath=34_41&products_id=337
W internecie jest mnóstwo sklepów oferujacych takie naklejki, ich zaletą jest na pewno, to, że jak się znudzą - łatwo je usunąć.

Ostatnio widziałam fajna aranzację - biała ściana, zielona pogłoga, z której "wyrasta" na ścianach tak samo zielona trawa przyklejona do ścian. Jeśli znajdę gdzieś linka - to podeślę icon_smile.gif


a ja myślę, że dziecko powinno mieć radosny pokoik. powinno byc kolorowo i przytulnie. podoba mi sie opcja hawai voxa mniej więcej tak jak jest na zdjęciu- www.baby.vox.pl/mebel-gratis.php
Link do komentarza
naklejki to świetny pomysł bo można je zdejmować i przyklejać w innym miejscu, ładnie wyglądają na takich ścianach z intensywnymi kolorami jak ten zielony czy ciepły żółty z aranżacji gaty
a jeśli chodzi o meble to my mamy takie łóżeczko rozkładane potem na tapczanik, ma 140 długości więc długo posłuży.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
W tym temacie polecamy artykuł: Pokój dla dziecka

Fragment artykułu:
Cytat

Niemowlę

Dla malucha najwygodniej przeznaczyć pokój sąsiadujący z sypialnią rodziców, ułatwi to opiekę i stały kontakt z mamą. Dla maleństwa potrzebne będzie łóżeczko, komoda z szufladami na ubranka i wygodny fotel dla mamy do karmienia. Na początek dla niemowlaka można kupić kołyskę, dla nieco starszego malucha wygodniejsze będzie łóżeczko o wymiarach 60x120 cm. Najlepiej ustawić je w pobliżu okna.

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Witam!Pmysły na pokoje dziecinne są super ale wszystkie są dobre do dużych pokoji.Ja mieszkam w bloku więc pokój mojego dziecka to 230x450 umeblować takie pomieszczenie,żeby dziecko jeszcze miało się gdzie bawić to nie lada sztuka.Może macie jakieś pomysły lub znacie jakieś strony,gdzie takie pokoje są jakoś fajnie umeblowane.Właśnie zamierzam kupić meble i łózko ale nie wiem jak to wszystko poukładać. Bardzo proszę o pomoc icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 2 tygodnie temu...

Aranżujemy przestrzeń zabawy dla dzieci dostosowaną do danego miejsca w restauracji, sklepie, teatrze, kinie i innych obiektach użyteczności publicznej lub na imprezach plenerowych, targach, bankietach, weselach, komuniach i chrzcinach
Miejsce gdzie dzieci poczują się wyjątkowo miło i przyjemnie. Będą mogły wybrać się do podmorskiej krainy lub pobawią się w gotowanie i serwowanie posiłków możliwości jest nieograniczona ilość.
Zaprojektujemy akwarium dla miłośnika rybek .
www.domdobry.pl

DSC01446.jpg

Link do komentarza
A masz już wybrane w ogóle jakiekolwiek meble dla dziecka czy po prostu chcesz od podstaw zrobić cały pokoik? Jeśli już coś masz i zastanawiasz się po prostu jak urządzić pokój to moim zdaniem do pokoju dzieciaka ekstra są wszelkiego rodzaju kolorowe tapety bądź tez fototapety (bardzo dużo fajnych fototapet dla dzieci jest na stronie decorations.pl), jakieś gwiazdki przyklejane na sufit, które w ciągu dnia pod wpływem promieni słonecznych się naświetlają a w nocy świecą jak na niebie. Do tego fajne kosze z zabawkami, mały stoli z małymi krzesełkami do rysowania i bawienia się icon_smile.gif Inspiracji szukaj w internecie icon_smile.gif
Link do komentarza
pokój moich chłopców jest spory ale pod nisko schodzacym skosem wiec mało ustawny:) Myśle ze aranżacja zalezy od wieku dziecka z uwzglendnieniem że dzieci szybko rosna i potrzeby sie zmieniają. Ja mam dzieci w wieku 2,5 i 5,5- dwóch chłopców. Po pierwsze zdecydowalam sie ich umiescic razem- sa w takim wieku że razem sie bawią wspólnymi zabawkami:) Jeśli chodzi o kolor ścian zdecydowałam sie na słonecznie zółty z pozostawieniem białych skosów co rozjasniło pokój. Na ścianach malarze wymalowali im niebieściutkie samoloty:) Takie szablony mozna za grosze kupic ja kupiłam np w brico marche chyba za 7 czy 8 zł. Wystarczy jedna puszka farby w żywym kolorze i ściana bedzie bardzo fajna. Do tego kupiłam lampe w kształcie niebieskiego samolotu:)
Co do łozka zdecydowałam sie po zastanowieniu na pietrowe bo tak okazało sie najbardziej ustawnie- i kupiłam z firmy meblobed. http://www.meblobed.pl/ zobacz tu są bardzo fajne rózne rozwiązania dziecięcych łozek. To sa łozka pełnowymiarowe wiec chłopcy mogą z nich dosyc długo korzystac i mozna je w razie potrzeby rozdzielic na 2 osobne- polecam:)
Na łozka kupiłam im fajne i niedrogie pościele w ikei. Co do mebli oglądałam takie typowo dzieciece jak tu na tych dolnych zdjeiciach- ale one były bardzo drogie a poza tym uznałam że kupienie takich mebelków np w autka czy piłki znudzi sie i opatrzy i nie bardzo sie nadaje dla starszych szkolnych dzieci.
http://www.deltameble.pl/index.php?id=mlod...pl&music=on
W końcu kupiłam takie podobne do tego zestawu Hugo tylko bezowo niebieskie- pasujace do wystroju- takie bardziej uniwersalne poza tym były dużo tansze. Chłopcy maja komódkę, wąską szafke ubraniową (niegłupia rzecz jesli sie ma małą garderobę!) jeden regał na ksiązki, gry, puzzle itp kupiłam tez małe biureczko pod kątem Łukasza później- pójdzie do zerówki. Pod skos świetnie nadają sie sosnowe szafki z ikei z wsuwanymi pojemnikami na zabawki - polecam- i same pojemniki na zabawki. Środek pokoju jest wolny i mozna tam budowac drogi i układac puzzle:)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Bardzo ładne dodatki do pokoi dziecięcych robi dekoria.pl. Zamawiałam tam rolety do dziecięcego. Szyją też na wymiar obicia, firany, zasłony, narzuty, pokrowce, poszewki i inne tekstylia. Płaci się tylko za materiał, usługa szycia jest darmowa. Mają bardzo dobrej jakości materiały, jakieś hiszpańskie. Można też wysłać im zdjęcie wnętrza i doradzają jaką kolorystykę dobrać. Bardzo indywidualne podejście do klienta, świetna obsługa.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 11 miesiące temu...
Cytat

Tak urządzony pokój to dla mnie mistrzostwo



Jasne drewno i kolorowe tapety sprawia, że pokój ma dobrą aurę, ale nie nazwałabym tego mistrzostwem w urządzaniu, bo to zaledwie cztery meble ustawione w jednym pomieszczeniu. Aby takie coś zrobić nie trzeba się zbytnio wysilać, a tylko ustalić jaka kolejność szafek będzie najwygodniejsza. Nawet nie trzeba się męczyć przesuwając meble w różnych konfiguracjach, a tylko zrobić szybki projekt w programie aranżacyjnym (np. power net) i po 20 minutach wiadomo gdzie co ustawić i jak pomalować. icon_wink.gif icon_razz.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Pokój młodszej córy - malunki własnoręczne ....
Brak obrazka



Własnoręczne młodszej córki, czy mamy? Naprawdę jestem pod wrażeniem, bo zwykle takie rzeczy robi się z użyciem szablonu. Malując według własnego pomysłu można sobie trochę bardziej poszaleć, choć równocześnie trzeba się pilnować, żeby nie przesadzić icon_wink.gif Wiem to z doświadczenia, bo też uwielbiam takie dekoracje i jak zacznę nimi ozdabiać ściany w projektach w cad decorze, to czasem trudno mi się zatrzymać w odpowiednim momencie. Dobrze, że nie eksperymentuję w ten sposób w rzeczywistych ścianach, bo wykosztowałabym się na farbie. icon_wink.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...