Skocz do zawartości

co powinien kontrolować kierownik/inspektor nadzoru budowlanego


Recommended Posts

Witam, mam prośbę o podanie wszystkich etapów na których powinien pojawić się na budowie inspektor nadzoru budowlanego.

Planuje budowę małego domu jednorodzinnego z generalnym wykonawcą (po jego stronie będzie kierownik budowy) dlatego chce zatrudnić również inspektora. Wiem że przy małych budowach się tego nie praktykuje, ale nie widze innego wyjścia - jako laik. icon_wink.gif

Co w szczegółąch powinno się znaleźć w umowie z inspektorem,w których momentach powinien koniecznie pojawiać się na budowie?

Wstepnie sobie tak rozpisałem:

- sprawdzanie i sporządzanie protokołów odbiorów technicznych
każdego zakończonego etapu budowy.

- Odbiory techniczne poszczególnych robót np. wykonania zbrojeń
fundamentów czy ocieplenia dachu (prace ulegające zakryciu bądź
zanikających).

- Dopilnowanie prób i sprawdzania instalacji, urządzeń technicznych,
przewodów kominowych – przed zgłoszeniem budynku do odbioru.

- Uczestniczenie w czynnościach odbioru i zapewnienie usunięcia ew.
wad.
Link do komentarza
Cytat

Po stronie wykonawcy będzie kierownik robót budowlanych, a nie budowy.
Zatrudnienie kierownika budowy należy do Ciebie.


I tak, i nie. Niektóre firmy organizują kierowników budowy we własnym zakresie za zgodą Inwestora, ale jak na moje oko i doświadczenia niektórych to zła opcja dla Inwestora. Lepiej zdecydowanie jeśli kierownikiem budowy jest osoba niezwiązana z wykonawcą.
BRobert rozumiem, że ten Twój Inspektor nadzoru to ma być taki Inwestor zastępczy, mający sprawdzić w zasadzie czy kierownik budowy i ekipa rzetelnie się wywiązuje się ze swoich zadań, a jeśli tak, to powinien się pojawiać jak najczęściej a na pewno przy robotach ulegających zakryciu, jak np. zbrojenia, instalacje.

dopisek:
Generalnie, to co sobie zapisałeś koniecznie, i myślę, że powinien się pojawiać przy każdym etapie, jeśli będzie wchodzić jakiś podwykonawca, lub miała się zmienić ekipa, chyba, że za wszystkie roboty odpowiada jeden wykonawca i to on w razie czego będzie usuwał usterki.
Dla mnie istotną sprawą są również właściwe izolacje fundamentu i podłogi, bo do tego już nie wrócisz, i więźba - jeśli zamierzasz wyszczególniać roboty
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...